Nie chce odpalic. POMOCY!

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
xyriusz
Status: Offline

Nie chce odpalic. POMOCY!

Post autor: xyriusz »

Nie odpalalem go 2 tyg. Probowalem go odpalic az w koncu siadl mi akumulator. Podladowalem z 3 godz. Krecil dobrze, probowalem na ssaniu bez ssania z gazem bez ]gazu. Chce zaznaczyc ze wymienilem mu olej i filtr oleju 2 tyg. wczesniej. Czytalem ze po dlugim kreceniu napewno zalalem swiece. Co mam zrobic? Bardzo prosze o podpowiedz to moj pierwszy moto i mam go miesiac.
Janusz XV ;)
Posty: 144
Rejestracja: 27 marca 2010, 18:25
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Nie chce odpalic. POMOCY!

Post autor: Janusz XV ;) »

Wykręc świece wytrzyj i wysusz ładnie. Potem użyj suszarki.... tak pożycz od żony i dmuchaj goracym strumieniem powietrza w gary tak po 5 minut w kazdy. Wkreć swiece i spróbuj z nia porozmawiać może sie odezwie :mrgreen: Powodzenia :chopper:
Dzejkob750
Status: Offline

Re: Nie chce odpalic. POMOCY!

Post autor: Dzejkob750 »

A sprawdzałeś czy jest w ogóle iskra na świecach? Świece masz nówki czy jakieś zabytki?
xyriusz
Status: Offline

Re: Nie chce odpalic. POMOCY!

Post autor: xyriusz »

hm z tego co mowil sprzedajacy powinny byc okej. chce zaznaczyc ze kupilem go miesiac temu i przez pierwsze 2 tyg. odpalal dobrze pozniej postal tydzien i wtedy zaczely sie problemy z odpaleniem, po dlugim meczeniu padl aku podladowalem i odpalil wymienilem olej. minal tydzien nastepny chce odpalic kreci ale to wszystko az padl aku. Jutro kupie nowe swiece od tego zaczne. jak dlugo mozna krecic silnik by nie padly nowe swiece?
Awatar użytkownika
martn1979
Posty: 89
Rejestracja: 29 marca 2009, 14:02
Motocykl: Viracha
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Nie chce odpalic. POMOCY!

Post autor: martn1979 »

wyglada to mi tez na świeczki - przynajmniej to sprawdz na poczatek
Dzejkob750
Status: Offline

Re: Nie chce odpalic. POMOCY!

Post autor: Dzejkob750 »

xyriusz pisze:hm z tego co mowil sprzedajacy powinny byc okej.
Tym co mówi sprzedający to sie nie kieruj... oni wcisną Ci byle lipę, żeby tylko sprzedać motor. Jeśli na tych nie ma iskry, to kup nowe. Albo na początek tak jak jeden z poprzedników pisał, żeby je podgrzać suszarką do włosów. Ja osobiście preferuje metodę nad kuchenką gazową. Lekko wygrzać i wkręcić. I jeśli to pomoże to i tak mimo wszystko kupiłbym na Twoim miejscu nowe świece. Bo przy tych starych, po paru dniach mogą być podobne objawy.
Awatar użytkownika
landryna1
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2009, 09:21
Motocykl: Virago 1100 Gold
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Nie chce odpalic. POMOCY!

Post autor: landryna1 »

z moją było to samo też pewnego dnia nie zapaliła a dzien wcześniej gadała bez problemu sprawdzałem iskrę i wyglądało że ok ,ale niedawało mi to spokoju wiec do sklepu po nowe świece koszt 20 zeta za to efekt piorunujący wystarczyło dosłownie dotknięcie zapłonu i zagadała do szczału od tego czasu zero problemu :chopper:
xyriusz
Status: Offline

Re: Nie chce odpalic. POMOCY!

Post autor: xyriusz »

Koledzy dzieki. Swieczki wlasnie kupilem ngk bpr7es wyczytalem ze ludzie wlasnie takie kupuja. A jak wy sadzicie dobre?
bartazzz
Status: Offline

Re: Nie chce odpalic. POMOCY!

Post autor: bartazzz »

a jak odpalałeś to jeździłeś czy dawałem ognia z wydechu w garażu?
Dzejkob750
Status: Offline

Re: Nie chce odpalic. POMOCY!

Post autor: Dzejkob750 »

xyriusz pisze:Koledzy dzieki. Swieczki wlasnie kupilem ngk bpr7es wyczytalem ze ludzie wlasnie takie kupuja. A jak wy sadzicie dobre?
Takie zaleca producent. Są dobre. Też jeździłem na takich. Mogą być też polskie Iskry, albo Denso. Ale motor pali już dobrze?
xyriusz
Status: Offline

Re: Nie chce odpalic. POMOCY!

Post autor: xyriusz »

nic takiego nie zauwazylem.

[ Dodano: Nie Kwi 25, 2010 9:58 pm ]
Dzisiaj wymienilem swiece na nowe i motor odpalil bez problemu, a juz myslalem ze to cos powaznego.
ODPOWIEDZ