uszczelniacze zawieszenia a komfort jazdy

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
halny
Posty: 151
Rejestracja: 21 maja 2010, 13:31
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: orawa (małopolskie)
Wiek: 35
Status: Offline

uszczelniacze zawieszenia a komfort jazdy

Post autor: halny »

witam! jak bardzo mogą przeciekajace uszczelniacze wplynąć na komfort jazdy? bo ja swoim virago az sie niekiedy boje rozpedzic bo od razu uczycie sciagania w bok i w dół... a na drodze gruntowej(twardej) to juz masakra... w vs125 nawet po gruntowej drodze jechalo sie spoko a tu masakra;( ile taka wymiana kosztuje?
mało sie zarabia zyje sie jak Hrabia
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: uszczelniacze zawieszenia a komfort jazdy

Post autor: madey »

W zasadzie zarówno na komfort jak i bezpieczeństwo taki stan rzeczy wpływa negatywnie. Jeżeli ciekną Ci uszczelniacze pewnie stan oleju w lagach jest dużo poniżej wymaganego. Poza tym do tłustej lagi kleją się piasek i inne badziewia co przy pieprzniętych uszczelniaczach i spękanych osłonach przeciwkurzowych może skutkować tym że laga na odcinku na którym pracuje będzie Ci się rysować jeszcze bardziej.
Opis jak to zrobić jest na forum. Jeżli lubisz sam dłubać to da się zrobić samemu. Wtedy koszta idą w dół - jak robiłem u siebie w zeszłym sezonie to wyszło mnie koło 80 zeta - uszczelniacze tourmax + olej motul do zawieszeń. Jeżeli oddasz to komuś to dolicz sobie robocizne. W mojej okolicy koło 300zł taka zabawa kosztuje u mechanika.
Pozdro ;)
"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
ODPOWIEDZ