PROBLEM Z ODPALENIEM

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
rysiekj
Posty: 61
Rejestracja: 23 października 2007, 10:25
Motocykl: VIRAGO XV535 '97
Lokalizacja: Racibórz
Wiek: 64
Status: Offline

PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: rysiekj »

Witajcie ponownie,

Mam problem z zapaleniem motocykla. Odpaliłem motocykl normalnie. Był na ssaniu. Ponieważ było ciepło na dworze postanowiłem wyłączyć ssanie. Pokichał i zgasł i od tego momentu już go nie potrafię za chiny odpalić. Iskra jest, wlałem strzykawką odrobinę paliwa wprost do cylindrów i zagadał na moment. Pompka podaje paliwo, bo jak zdjałem wężyk z gaźnika to poleciało paliwo. Już sam nie wiem , zgłupiałem totalnie. Virówka mi to zrobiła pierwszy raz od 3 lat jak, ją posiadam.

Jestem otwarty na wszelkie sugestie. Help !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pzdr Rysiek
pzdr RysiekJ
----------------------------
VIRAGO XV535 '97
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: madey »

To dobrze, że jest iskra - jak wyglądają świece? Mokre, suche?
Awatar użytkownika
rysiekj
Posty: 61
Rejestracja: 23 października 2007, 10:25
Motocykl: VIRAGO XV535 '97
Lokalizacja: Racibórz
Wiek: 64
Status: Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: rysiekj »

madey pisze:To dobrze, że jest iskra - jak wyglądają świece? Mokre, suche?
Mam wrażenie że suche.

pzdr Rysiek
pzdr RysiekJ
----------------------------
VIRAGO XV535 '97
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: pisior »

sprawdz czy dostaje paliwo,filtr paliwa też zobacz :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
rysiekj
Posty: 61
Rejestracja: 23 października 2007, 10:25
Motocykl: VIRAGO XV535 '97
Lokalizacja: Racibórz
Wiek: 64
Status: Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: rysiekj »

gregor010478 pisze:sprawdz czy dostaje paliwo,filtr paliwa też zobacz :mrgreen:
Piszę, że paliwo do gaźnika dochodzi. Dalej nie wiem, ale świece wyglądają na suche.
To nie taka banalna sprawa. Naprawdę juz nie mam ppjęcia ?
Może syf w gaźniku, ale w obu naraz ???????

pzdr Rysiek
pzdr RysiekJ
----------------------------
VIRAGO XV535 '97
Awatar użytkownika
soprano
Posty: 725
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 09:19
Motocykl: virago 535 `96
Lokalizacja: sosnowiec
Status: Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: soprano »

Ja też ostatnio miałam problem z moją maszyną i zawiesiła mi się taka klapka dociskająca iglicę i też nie paliła może masz zatkana jakąś dyszę przy gaźnikach.
Spieszmy się kochać..., tak szybko wszystko przemija, odchodzi...:-(
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: madey »

Długo chodził nim zgasł? Może przyblokowały się iglice? Moto pochodził 2-3 minuty wypaliło trochę z komór pływakowych paliwka i się przestało odzywać? Kiedy ostatnio jeżdziłeś? Czy słychać, że pompa się załącza gdy włączasz zapłon?
Awatar użytkownika
jedrix
Posty: 48
Rejestracja: 09 maja 2010, 19:44
Motocykl: Yamaha xv 750 SE
Lokalizacja: Sulecin
Wiek: 32
Status: Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: jedrix »

Ja też stawiam na gaźnik a mianowicie dysze może czas je poczyscic po 3 latach jazdy możliwe ,że stało się też coś z zaworkiem przy pływakach ? A kąpresja jest nie
dmucha nigdzie jak kręcisz rozrusznikiem ?
"Nie ważne jakim motocyklem jeździsz ważne jak do tego podchodzisz..." Znów wytarta skóra wytarte dżinsy znów dosiadasz maszyny szosa motoru ryk"
Awatar użytkownika
rysiekj
Posty: 61
Rejestracja: 23 października 2007, 10:25
Motocykl: VIRAGO XV535 '97
Lokalizacja: Racibórz
Wiek: 64
Status: Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: rysiekj »

madey pisze:Długo chodził nim zgasł? Może przyblokowały się iglice? Moto pochodził 2-3 minuty wypaliło trochę z komór pływakowych paliwka i się przestało odzywać? Kiedy ostatnio jeżdziłeś? Czy słychać, że pompa się załącza gdy włączasz zapłon?
Jeździłęm 2 tygodnie temu i chodził jak ta lala, zrobiłem z 50 km.
Pochodził mi z 30 sekund, wyłączyłem ssanie, zdechł już się nie podniósł.
Paliwo z pompki dochodzi, zdjęłem wężyk podający paliwo z pompy do gaźników i tryskało paliwem. Pompa bardzo króciutko po tym zagadała, tak jakby już nabiła, a z reguły klachała z 2-3 sekundy.

pzdr Rysiek
pzdr RysiekJ
----------------------------
VIRAGO XV535 '97
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: mytek1 »

Spuść paliwo z gaźników i pozwól pompce zalać je od nowa. Po prawej stronie na każdym gaźniku na przeciw 'króćców' spustowych znajdujących się po lewej stronie, masz śrubkę, wykręć ją, tylko nie całą !! tak z 2 obroty max i z 'króćców' powinno lać się paliwo, później zakręć śrubki, tylko uważaj, bo gaźniki są delikatne, a następnie niech pompka zaleje Ci gaźniki nowym paliwem. Filtr paliwa też wymień, koszt nie duży, a nie wiadomo ile już filterek w Twojej Lalce jeździł.
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
rysiekj
Posty: 61
Rejestracja: 23 października 2007, 10:25
Motocykl: VIRAGO XV535 '97
Lokalizacja: Racibórz
Wiek: 64
Status: Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: rysiekj »

mytek1 pisze:Spuść paliwo z gaźników i pozwól pompce zalać je od nowa. Po prawej stronie na każdym gaźniku na przeciw 'króćców' spustowych znajdujących się po lewej stronie, masz śrubkę, wykręć ją, tylko nie całą !! tak z 2 obroty max i z 'króćców' powinno lać się paliwo, później zakręć śrubki, tylko uważaj, bo gaźniki są delikatne, a następnie niech pompka zaleje Ci gaźniki nowym paliwem. Filtr paliwa też wymień, koszt nie duży, a nie wiadomo ile już filterek w Twojej Lalce jeździł.
Nie mogę uzmysłowić sobie, ani zlokalizować, gdzie jest ta śrubka o której piszesz ?
Filterek już dorwałem. A powiedz, czy nie prościej otworzyć ten dekielki na gaźniku, z lewej strony motocykla ?

pzdr Rysiek
pzdr RysiekJ
----------------------------
VIRAGO XV535 '97
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: Blunio »

rysiekj pisze:gdzie jest ta śrubka
a to się trzeba mocno schylić, żeby śruby (dwie) spustowe zobaczyć. Są umiejscowione dość głęboko, z prawej strony moto.
Dekielki możesz odkręcić, nic złego się nie stanie jak tam zajrzysz. Tylko uważaj, jakbyś chciał zsunąć pływak z ośki, to zaworki iglicowe lubią się zgubić, a to są drobne części.
rysiekj pisze:Pompa bardzo króciutko po tym zagadała
Ja bym stawiał że coś nie tak z pompą, za krótko pompuje.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
rysiekj
Posty: 61
Rejestracja: 23 października 2007, 10:25
Motocykl: VIRAGO XV535 '97
Lokalizacja: Racibórz
Wiek: 64
Status: Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: rysiekj »

mytek1 pisze:Spuść paliwo z gaźników i pozwól pompce zalać je od nowa. Po prawej stronie na każdym gaźniku na przeciw 'króćców' spustowych znajdujących się po lewej stronie, masz śrubkę, wykręć ją, tylko nie całą !! tak z 2 obroty max i z 'króćców' powinno lać się paliwo, później zakręć śrubki, tylko uważaj, bo gaźniki są delikatne, a następnie niech pompka zaleje Ci gaźniki nowym paliwem. Filtr paliwa też wymień, koszt nie duży, a nie wiadomo ile już filterek w Twojej Lalce jeździł.
Stary, miałeś nosa. Spuściłem paliwo, nabiłem na nowo gaźniki pompą i ruszył z kopyta. Filter też wymieniłem.

Kur....... Taka błachostka :)

Dzięki !!!
pzdr RysiekJ
----------------------------
VIRAGO XV535 '97
przemi
Status: Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: przemi »

To ciekawe, ja miałem również coś takiego ze dwa tygodnie temu. Iskra jest, pompka gada, a świece i to obie suche i moto ni chłolery nie chciał zagadać. Nie wiedząc o istnieniu tych śrubek odkręciłem dekle komór pływakowych, z gaźników wylało się paliwo, na wszelki wypadek sprawdziłem czy zaworki puszczają wachę do komór, poskładałem do kupy i odpalił od kopa, i chodzi do dziś :).
W czym ma pomóc spuszczenie paliwa z komór i co było powodem że nie chciały odpalić?
Awatar użytkownika
rysiekj
Posty: 61
Rejestracja: 23 października 2007, 10:25
Motocykl: VIRAGO XV535 '97
Lokalizacja: Racibórz
Wiek: 64
Status: Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: rysiekj »

przemi pisze:To ciekawe, ja miałem również coś takiego ze dwa tygodnie temu. Iskra jest, pompka gada, a świece i to obie suche i moto ni chłolery nie chciał zagadać. Nie wiedząc o istnieniu tych śrubek odkręciłem dekle komór pływakowych, z gaźników wylało się paliwo, na wszelki wypadek sprawdziłem czy zaworki puszczają wachę do komór, poskładałem do kupy i odpalił od kopa, i chodzi do dziś :).
W czym ma pomóc spuszczenie paliwa z komór i co było powodem że nie chciały odpalić?
A nie sądzisz, że pływaki w gaźnikach się "powiesiły" ?
Chociaż to też nie logiczne ?
pzdr RysiekJ
----------------------------
VIRAGO XV535 '97
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: pisior »

rysiekj, to znaczy ,ze latasz?
:bravo:
Obrazek
Awatar użytkownika
rysiekj
Posty: 61
Rejestracja: 23 października 2007, 10:25
Motocykl: VIRAGO XV535 '97
Lokalizacja: Racibórz
Wiek: 64
Status: Offline

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Post autor: rysiekj »

gregor010478 pisze:rysiekj, to znaczy ,ze latasz?
:bravo:
Latam, latam :)
pzdr RysiekJ
----------------------------
VIRAGO XV535 '97
ODPOWIEDZ