Wyciek paliwa z rury wydechowej od przedniego cylindra.

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Piter
Posty: 67
Rejestracja: 19 lipca 2009, 12:31
Motocykl: drag star 1100
Lokalizacja: Myszków
Wiek: 38
Status: Offline

Wyciek paliwa z rury wydechowej od przedniego cylindra.

Post autor: Piter »

Siemka, prosze o doradę co to mogło byc :?: juz opisuje sytuacje. Otóz dzis rano poszedłem do garazu i zauwazyłem plame benzyny pod moto. Sprawidziłem czy sa suche gazniki, czy gdzis pzrewód nie spadł z kranika (bo kranika nie zakrecam nigdy) ale wszytsko ok. Okazało sie ze benzyna kapie na łączeniu kolanka z wydechem. Pomyslałem dziwna sprawa. Nigdy tak nie miałem. Poszedłem po gasnice i odpaliłem moto mówie gasnica niech bedzie pod reka w razie "w". :mrgreen: naszczescie nie był potrzebna, motocykl odpalił ciut gorzej niz zawsze tzn musiłem go pokrecić z 3 sek. Po odpalieniu kopcił z tego wydech co była w nim benzyna i tak jakby cylinder przedni wolniej sie zagrzewał niz ten tylni. Przypominam ze z kolanka (od przedniego cylindra) ciekła benzyna.
Teraz jest jzu wszytsko ok. zrobiłem 100km i jest gites. Powiedzcie mi jak to jest z tym kranikiem trzeba zakrecac :?: Jak dzis zdjołem wezyk to na "res" i na "on" benzyna leci ale tak pomalutku, a na "pr" leci całym kranikiem. Zawsze miałem na "pr" i było dobrze dzis jezdziłem na "on" czyli paliwo leci wolniej z kranika a i tak zapierdziela sie i przyspiesza jak na "pr". prosze o porady dzięki z góry :chopper: [/b]
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Wyciek paliwa z rury wydechowej od przedniego cylindra.

Post autor: radar64 »

Sie masz.Pozycja ON-normalna pozycja kranika do jazdy jak masz dużo paliwa.Pozycja RES to pozycja w chwili gdy masz mało paliwa tkz rezerwa,opuszcza się wtedy w zbiorniku kominek którym wylatuje paliwo ze zbiornika i może wylecieć reszta paliwa która nie wylatuje w pozycji ON( bo jest wyżej kominek).Pozycja PRI służy tylko i wyłącznie do zalewania gaźników,w chwili gdy były opróżnione komory pływakowe bądź przy czyszczeniu gaźników bądź przez zapomnienie przełączenia na rezerwę.Kranik w 750 nie zakręca paliwa tak jak w wsk.Pokrętło służy do przełączania z res na on lub pri tak jak pisałem wyżej.To że przez kranik spływa paliwo spowodowane jest podciśnieniem w gaźniku,jest do tego dodatkowa rurka.Normalna pozycja do jazdy to ON,w chwili gdy zacznie przerywać silnik przełączasz na RES.Mi nie chce się bawić i zawsze jeżdżę na RES (a z drugiej strony nie zaskoczy mnie sytuacja w czasie wyprzedzania,że zabraknie paliwa i baw sie wtedy w przełączanie na rezerwę)Z chwilą gdy zapali się kontrolka rezerwy w obrotomierzu udaję się na najbliższą stację paliw.Wracając do Twojego pytania,jeżdżąc na pozycji PRI motocykl zachowywał się normalnie bo paliwo spływało opadowo do gaźnika.Ale z chwila gdy wyłączyłeś motocykl to paliwo było tylko i wyłącznie blokowane przez zaworki iglicowe w gaźnikach,a przy nieszczelnych mogło sobie zciekać przez dolot do do cylindra i miski olejowej i tam rozrzedzac olej co może prowadzić do zatarcia silnika.Z chwilą gdy jeździłeś na pozycji ON lub RES podciśnienie w gaźniku otwierało zawór w zbiorniku i paliwo leciało tak jak na postoju na pozycji PRI.Tyle ,że po wyłączeniu silnika zawór podciśnieniowy zamykał wypływ tak jak byś w wuesce zakręcił kranik.Strzała
Piter
Posty: 67
Rejestracja: 19 lipca 2009, 12:31
Motocykl: drag star 1100
Lokalizacja: Myszków
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Wyciek paliwa z rury wydechowej od przedniego cylindra.

Post autor: Piter »

... no własnie a ja zawsze maiłem na "pri" czyli pozycja do zalewania gazników jak pisałes wczesniej. Od dzis bede jezdził na ON i nic nie bede sie tykał kranika. Ale teraz pytanie - czy mam wymienic olej :?: stało sie mi tak pierwszy raz z tym wyciekiem tej benzyny. Może nie ma co gdybac tylko trzeba olej wymienic bez wzgledu co sie stało, fakt jest taki ze wyciek był i mogła isc benzyna do oleju, a na remont (wyplułem te słowo własnie 3 razy) mnie pewnie nie bedzi stac i o tym nie chce myśleć. Prosze podpowiedzcie mi bo zaczołem przygode z virago 15 czerwca i nie chciałbym sie szybko zrazic bo to mój pierwszy powazny motocykl za ciezko zarobione pieniądze. :wink:
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Wyciek paliwa z rury wydechowej od przedniego cylindra.

Post autor: leszekk »

1. Odkręć korek wlewu oleju i spróbuj obwąchać. Nie powinno walić benzyną (różnica w zapachu oleju i benzyny jest dość wyraźna dla kogoś kto ma z tym odrobinę do czynienia).
Jeśli możesz dyskretnie "zaczerpnąć" przez otwór wlewowy oleju i pomacać/obwąchać to tym bardziej utwierdzisz się czy masz olej nadający się do jazdy czy mieszankę olejowo-benzynową. Jeśli motocykl odpalił bez większego problemu, skłonny jestem sądzić, że przeciek był niewielki i w misce olejowej jest jednak olej nie benzyna.
2. Obejrzyj jak wygląda tylna część silnika czyli wyjście napędu. Jeśli jest tam mokro od oleju to najprawdopodobniej benzyna spłynęła do miski olejowej i jest tego towaru za dużo i próbuje znaleźć ujście.
3. Kontrola poziomu oleju w okienku raczej nic Ci nie da bo masz sprawdzić czy nie jest za dużo a nie czy nie jest za mało.
4. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do tego czy olej jest nadal olejem to po prostu wymień. To zdecydowanie najbezpieczniejsze rozwiązanie chociaż może nie najtańsze.
5. To, że zawory iglicowe nie utrzymały paliwa mogło być skutkiem tego, że zaworek iglicowy się zawiesił. To się czasem zdarza. "na szybko" usterkę usuwa się pukając drewienkiem (lub przez drewienko) w gaźnik podejrzany o zawieszenie zaworu. Warto jednak przy najbliższej okazji obejrzeć dokładnie co jest przyczyną - zużyty zaworek czy tylko syf w paliwie.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wyciek paliwa z rury wydechowej od przedniego cylindra.

Post autor: madey »

radar64 pisze:opuszcza się wtedy w zbiorniku kominek którym wylatuje paliwo ze zbiornika i może wylecieć reszta paliwa
nic się tam nie opuszcza...kranik ma dwa króćce - dłuższy ON i krótszy RES. Kręcąc Kranikiem przełączasz się po prostu między tymi króćcami - w przypadku PRI paliwo dostarczane jest przez oba króćce ;) Pozdro :mrgreen:
ODPOWIEDZ