Gaźnik Mikuni

Tematy związane z gażnikami
Awatar użytkownika
12gkopec2
Posty: 51
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 10:57
Motocykl: Virago 750 94'
Lokalizacja: warszawa
Wiek: 53
Status: Offline

Gaźnik Mikuni

Post autor: 12gkopec2 »

Witam

Panowie potrzebuje pomocy. Będąc nadgorliwym w swoich poczynaniach wpadłem na pomysł, aby wyczyścić gaźniki. Zabrałem sie do roboty i tutaj mój bład pomieszałem wszystkie dysze i i glice. Zmontowałem to wszystko do kupy razem i odpoaliłem moto. Wszystko było OK do czasu kiedy wyjechałem w trasę. Okazało się, że wyżej 130 km/h nie smiga. wszyśniej nawet 190 dawał radę. Pytanie jest, czy jest i jaki ew. wyglada oznakowanie dysz i iglic, a może przepustnic lub membran? w zalezności od gaźnika przód-tył. Jakie oznakowanie do przodu, a jakie do tyłu. Dla ścisłości Virago 750, a gaźnik Mikumi.

Z góry dziękuje na pomoc.
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gaźnik Mikuni

Post autor: madey »

W gaźnikach Mikuni do XV 750 w przeciwieństwie do XV 535 nie ma różnic w rozmiarach iglic przepustnic, wszystkie pozostałe dysze i zaworki iglicowe też w obu gaźnikach są te same. Membrany też się niczym nie różnią. Jeżeli moto gorzej chodzi po Twojej operacji to ja bym obstawiał dwie rzeczy...albo niedokładnie wyczyściłeś gaźniki i przytkałeś coś - ale to raczej na wolnych obrotach było wyczuwalne bardziej albo naruszyłeś membrany tzn gdzieś zrobiło się jakieś pęknięcie lub źle je zamontowałeś (obrzeże membrany nie weszło idealnie do rowka w bloku gaźnika) Pozdrawiam i powodzenia życzę w grzebaniu :grin:
Awatar użytkownika
12gkopec2
Posty: 51
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 10:57
Motocykl: Virago 750 94'
Lokalizacja: warszawa
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Gaźnik Mikuni

Post autor: 12gkopec2 »

CZy jest możliwe, że inaczej zamontowałem iglice niż to było przed moją ingerencją?
Mam na myśli głebsze jej wpuszczenie w dyszę. Gdzieś przeczytałem, że jest tam regulacja, ale gdzie??
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Gaźnik Mikuni

Post autor: kyller »

chyba ze ma motocykl sprzed 88
Awatar użytkownika
12gkopec2
Posty: 51
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 10:57
Motocykl: Virago 750 94'
Lokalizacja: warszawa
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Gaźnik Mikuni

Post autor: 12gkopec2 »

Witam

Sprawa się wyjaśniła. Jest regulacja na iglicach w tym pojeździe. Jest ona czterostopniowa i regulowana jest przy pomocy spinki i nacięć na iglicy w którą tę spinkę się wkłąda. Włożenie spinki niżej powoduje płytsze wchodzenie iglicy do dyszy, a co za tym idzie już przy niewiellkim pójściu membrany w górę dostarczana jest większa ilośc paliwa.

Tak przyt okazji moto jest z 94'

Pozdra.
ODPOWIEDZ