Kask

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
anula
Status: Offline

Kask

Post autor: anula »

Cześć, mam pytanie czy ktoś ma kask NOLAN N43 AIR, chciałabym taki kupić ale szukam opinii. Nie wiem czy jest wart swojej ceny 800zł. , mnie się podoba bo ma wypinaną szczękę, co jest przydatne na miasto, długą szybkę, blendę i daszek. Ma też fajną wentylację. Interesuje mnie jednak czy jest dorze wygłuszony, bo ja w moim starym przy prędkości 90-100km/h głuchnę nie mówiąc już o tym, że muszę trzymać szybkę żeby nie odleciała.
Ania.
Awatar użytkownika
kizes
Posty: 242
Rejestracja: 04 października 2009, 07:41
Motocykl: YAMAHA Virago 535 '97
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Kask

Post autor: kizes »

Użyj funkcji "szukaj"

a znajdziesz
pzdr
kosybosy
Posty: 84
Rejestracja: 24 maja 2010, 13:16
Motocykl: XV535 rok 2001
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Kask

Post autor: kosybosy »

anula pisze:Cześć, mam pytanie czy ktoś ma kask NOLAN N43 AIR, chciałabym taki kupić ale szukam opinii. Nie wiem czy jest wart swojej ceny 800zł. , mnie się podoba bo ma wypinaną szczękę, co jest przydatne na miasto, długą szybkę, blendę i daszek. Ma też fajną wentylację. Interesuje mnie jednak czy jest dorze wygłuszony, bo ja w moim starym przy prędkości 90-100km/h głuchnę nie mówiąc już o tym, że muszę trzymać szybkę żeby nie odleciała.
Ania.
1. Posiadam takiego Nolana
2. Nie wiem czy wart ale z 800zł masz kask 3 w 1
3. W mieście wpięta szczęka średnio zdaje egzami (mocno paruje szybka) ale na trasie jest OK.
4. Długa szyba jest OK prawie nie czuć wiatru na twarzy. Blenda trochę mnie denerwuje i używam tylko przu bardzo mocnym słońcu (ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia). Daszka jescze nie testowałem
5. Wentylacja jest jak najbardziej OK :mrgreen:
6. Co do wygłuszenia to nie mam porównania. Szybka trzyma się dobrze wadą jest że ma tylko 2 pozycje (otwrtą i zamkniętą) nie da się jej cześciowo uchylić
Takie są moje wrażenia z użytkowania tego kasku
anula
Status: Offline

Re: Kask

Post autor: anula »

Diękuję za odpowiedź, już coś wiem oprócz ceny i wyglądu.
Ania.
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kask

Post autor: EDDIE »

kosybosy pisze:3. W mieście wpięta szczęka średnio zdaje egzami (mocno paruje szybka) ale na trasie jest OK.
Zawsze możesz dokupić nakładkę antifog za około 50zł, którą wpina się od wewnątrz na oryginalna szybkę. Nawet chuchając na nia szybka nie paruje.

Polecam N43 Air, to najlepszy, optymalny kask za te pieniądze.

Spokojnie można go kupić sporo poniżej 800zł nawet z wysyłką - viewtopic.php?p=196436#196436
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
wiewiur
Posty: 482
Rejestracja: 02 czerwca 2010, 21:06
Motocykl: VN800 Classic
Lokalizacja: Koszanowo k.Leszna
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Kask

Post autor: wiewiur »

podłącze się pod temat a jaki otwarty kask do 200zł polecacie? i nie piszcie mi, że to za mało kasy itp, jakbym miał więcej to bym szukał za więcej, więc proszę o konkrety czyli jaki najlepszy kask za tą cene?
born to be wild !
Zajonc
Status: Offline

Re: Kask

Post autor: Zajonc »

Poniżej 200 zł to pewnie BOX- firmuje to Oxford, producent całkiem porządnych akcesoriów.
Mam go już dwa lata, zapłaciłem 140 zł. O niebo lepszy od chińszczyzny, jakościowo porównywalny pewnie z Naxą
Ot taki kask
Zibi
Status: Offline

Re: Kask

Post autor: Zibi »

No mam tego N43Air od Eddiego. Może i na zdjęciach wyglądał ładniej (w rzeczywistości jest sporo większy), ale z nawiązką rekompensuje to wygoda. Jest superkomfortowy, genialnie leży na moim łbie i fantastycznie łatwo się go obsługuje. :rock:
Awatar użytkownika
motomich
Posty: 24
Rejestracja: 26 września 2009, 19:51
Motocykl: XV1100
Lokalizacja: Konin
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Kask

Post autor: motomich »

Posiadam nolana N 43 AIR i spodziewałem się czegoś lepszego za te pieniądze, kask jest głośny i trzeszczy wkład ocierający się o skorupę, koniecznie trzeba używać stoperów do uszu, wyściełanie wewnątrz jest nie pełne dla mojego oka nie fajne. Reszta całkiem OK
LIVE to RIDE and RIDE to LIVE
Awatar użytkownika
kista69
Posty: 376
Rejestracja: 24 stycznia 2010, 20:23
Motocykl: Virago 535DX
Lokalizacja: Tychy
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kask

Post autor: kista69 »

Tak samo mam Nolanka 43 jest super a szczególnie okulary p słoneczne :cool: co do głośności to z założoną szczęką jest głośniejszy niż bez :?: jak dotychczas żadnych
trzeszczeń ,a wentylacja regulowana jak komu odpowiada :rock:
ODPOWIEDZ