Ornament na przedni błotnik (tunning błotnika)

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Ornament na przedni błotnik (tunning błotnika)

Post autor: Ruffi »

Witam
Chciałem się was zapytać może ktoś się orientuje czy zgodne jest według przepisów zamocowanie na przedni błotnik motorku ornamentu orła czachy itp:

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... &country=1
lub
http://www.motorcycle-superstore.com/3/ ... ories.aspx

Sprawdzałem w przepisach dotyczących warunków technicznych pojazdów i nic na ten temat nie znalazłem tzn. zadnych przeciwskazan. Chętnych odsyłam do strony:
http://lex.pl/serwis/du/2003/0262.htm
Chodzi o to żeby nie było problemów z podbiciem na przeglądzie. Moze ktoś z Szanownych kolegów ma założony taki lub inny ornament w swojej lalce:).

Szukam tez ozdoby na rant przedniego zderzaka coś takiego jak poniżej:

http://www.motorcycle-superstore.com/3/ ... t=RR|25436
http://www.motorcycle-superstore.com/3/ ... ccent.aspx
Jakby ktoś miał jakieś sugestie to proszę się podzielić
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
OsTrY
Posty: 665
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 20:53
Motocykl: MotoGuzzi California
Lokalizacja: Warszawa | Lubliniec
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Ornament na przedni błotnik (tunning błotnika)

Post autor: OsTrY »

Ruffi pisze:Chciałem się was zapytać może ktoś się orientuje czy zgodne jest według przepisów zamocowanie na przedni błotnik motorku ornamentu orła czachy itp:
Kogo to obchodzi ? :twisted:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/945 ... 0b51a.html
:rock:

Nikt na przeglądzie na to nie zwrócił uwagi, a nigdy nigdzie nie podpłacałem (żeby nie było)
gdy Ci zwała zewsząd doskwiera, posadz dupe na choppera
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Ornament na przedni błotnik (tunning błotnika)

Post autor: Schwartzu »

OsTrY pisze:Kogo to obchodzi ?
http://www.fotosik.pl/pok...864670b51a.html
Może gołebia, który będzie chciał sobie tam przysiąść? :>
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
OsTrY
Posty: 665
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 20:53
Motocykl: MotoGuzzi California
Lokalizacja: Warszawa | Lubliniec
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Ornament na przedni błotnik (tunning błotnika)

Post autor: OsTrY »

Schwartzu pisze:Może gołebia, który będzie chciał sobie tam przysiąść? :>
To go orzeł zeżre prędko, żeby ten nie zdążył nasr*ć na ornament.
gdy Ci zwała zewsząd doskwiera, posadz dupe na choppera
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Ornament na przedni błotnik (tunning błotnika)

Post autor: Ruffi »

Rozumiem kolego OSTRY ze masz te pręty na błotniku w swoim moto i normalnie z tym pomykasz na przeglądzie nikt się nie przypiol?
Awatar użytkownika
OsTrY
Posty: 665
Rejestracja: 31 grudnia 2007, 20:53
Motocykl: MotoGuzzi California
Lokalizacja: Warszawa | Lubliniec
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Ornament na przedni błotnik (tunning błotnika)

Post autor: OsTrY »

Wjechałem w kolegę raz to miał kawał siniaka (wielkie sorry Misiek :oops: ) ale tak jak pisałem, nikt uwagi nawet nie zwrócił na przeglądzie. A 3 razy już byłem z lalą z ozdobami na przeglądzie u 2 różnych diagnostów i wsio grało.
gdy Ci zwała zewsząd doskwiera, posadz dupe na choppera
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Ornament na przedni błotnik (tunning błotnika)

Post autor: Blunio »

OsTrY pisze:Nikt na przeglądzie na to nie zwrócił uwagi
Wszystko zależy od tego, co kto sobie chce przyczepić i gdzie. Pamiętacie, kiedyś motocykle miały tablice rejestracyjne na przednim błotniku??? Jak komuś wjechał taką tablicą w du**. to mógł człowieka rozpołowić i dlatego na pewno zaniechano takiego oznakowania motocykla, potem tylko nakazywali malować nr rej. na bocznych powierzchniach przedniego błotnika.
Moim zdaniem, jeżeli ozdoby zagrażałyby poważnymi urazami w przypadku kolizji, może być problem z badaniem technicznym. Nie chce mi się szukać, ale w Warunkach Technicznych pojazdów jest chyba zapis, że z pojazdu nie powinny wystawać elementy mogące w sposób poważny kogoś np. zranić.
Proponuję lekturę
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY(1) z dnia 31 grudnia 2002 r.w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
, chyba że jest już coś nowszego.
§ 10. 1. Przedmioty wyposażenia i części pojazdów związane z bezpieczeństwem ich użytkowania i ochroną środowiska mogą być stosowane w pojazdach, jeżeli spełniony jest co najmniej jeden z następujących warunków:
1) oznakowane są znakami homologacji międzynarodowej stosowanymi w homologacji Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) - „E” lub Unii Europejskiej - „e”;
2) oznakowane są cechami producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji;
3) oznakowane są cechami dostawcy producenta pojazdu, na który wystawiono krajowe świadectwo homologacji typu pojazdu; ocechowanie to powinno być zgłoszone do upoważnionej jednostki celem ewidencji;
4) oznakowane są znakiem zgodności zgodnie z przepisami o systemie oceny zgodności i akredytacji; przepisu nie stosuje się do przedmiotów wyposażenia i części oznakowanych znakiem bezpieczeństwa na podstawie dotychczasowych przepisów o badaniach i certyfikacji;
5) tablice rejestracyjne mogą być stosowane w pojazdach, jeżeli oznakowane są znakiem producenta zgodnie z przepisami o rejestracji i oznaczaniu pojazdów.
2. Przepis ust.1 stosuje się do producentów, importerów, dystrybutorów oraz podmiotów montujących i świadczących usługi.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Ornament na przedni błotnik (tunning błotnika)

Post autor: podbiel »

Poza tym jeśli chodzi o świecidełka to warunki techn. poj. wyraźnie mówią jaki kolor i gdzie powinien być zamontowany (jak trafisz upierdliwego albo i nie policjanta to za niebieskie diodki i inne podobne hid-y można stracić dowód rejestracyjny - wiadomo brak homologacji)
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Ornament na przedni błotnik (tunning błotnika)

Post autor: Blunio »

Najlepsza jest gumowa kaczuszka, jaką ma jeden z naszych kolegów. Widziałem, miał ją jeszcze w Grójcu na otwarciu rynku :tongue:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
zibistm
Posty: 55
Rejestracja: 10 listopada 2010, 15:27
Motocykl: virago 250 ,virago 750
Lokalizacja: sztum
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Ornament na przedni błotnik (tunning błotnika)

Post autor: zibistm »

[quote="Blunio"]Najlepsza jest gumowa kaczuszka,



Taaak zdecydowanie najlepsza jest gumowa kaczuszka, koniecznie żółta.
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Ornament na przedni błotnik (tunning błotnika)

Post autor: Ruffi »

No właśnie do kaczuszki nikt się nie doczepi bo jest elastyczna. A to są elementy wystające jakby nie było, szukałem w warunkach technicznych ale nie doczytałem się niczego na ten temat. Wydaje mi się ze takich elementów nie można montować - bezpieczeństwo. Tak jak znieśli tablice rejestracyjne z przedniego błotnika, działało to jak żyletka przy uderzeniu pieszego no może nie dosłownie jak żyletka. Dlatego pomyślałem ze może ktoś z was wie coś na ten temat. Zakupiłem orzełka ze świecącymi ślipiami i będę go instalował najwyżej dowód zatrzymają to wtedy wszystko się wyjaśni. :rock:
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Ornament na przedni błotnik (tunning błotnika)

Post autor: radar64 »

Zgadza się mam żółtą kaczuszkę na błotniku ,na przeglądach nikt się nie czepiał,tylko raz pewien plecaczek zwrócił mi uwagę na brak kasku dla kaczuszki.Potem ewentualnie zwrócono by mi uwagę na brak gogli,serdaczka i innych detali dla w/w stworzonka.
ODPOWIEDZ