przekaźnik

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
pawelblasiak
Status: Offline

przekaźnik

Post autor: pawelblasiak »

Witam wszystkich i proszę o pomoc bo zaczynają mi poszczać nerwy Walczę z podłączeniem przekaźnika rozrusznika instalacja jest ok wszystko hula motorek odpala tylko na krótko z przycisku ni chuchu prąd w przycisku jest ale ten przewód idzie do przerywacza kierunków i tam gdzieś ginie i nie wiem gdzie już nawet otworzyłem do tego przerywacza i nic tam nie widać styki są ok Morze mi ktoś opisze jak to ustrojstwo podłączyć najlepiej by było gdyby mi ktoś napisał jakie kolory kabli idom bo według schematu nie mogę sobie poradzić moja machina to 750 usa 84r
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 200
Rejestracja: 03 czerwca 2009, 21:37
Motocykl: ST1300
Lokalizacja: Zagłębie
Status: Offline

Re: przekaźnik

Post autor: Ikar »

U mnie w 535 w przekaźniku kierunkowskazów 41R-71 wygląda to tak:

Obrazek

Te dwa biało niebieskie kable to te które Cię interesują (od rozrusznika) można je zewrzeć i pomijasz przekaźnik , żółto-czarny i czerwono-czarny to zasilanie przekaźnika . Jak by się uparł można wypiąć kable z przekaźnika kierunków i podłączyć do zwykłego przekaźnika np: samochodowego uniwersalnego.
Awatar użytkownika
hyny
Posty: 286
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 00:14
Motocykl: Virago XV 535 ... '94r / 2YL-46PS
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiek: 61
Status: Offline

Re: przekaźnik

Post autor: hyny »

U mnie po zamontowaniu przerywacza kierunków na "samo wyłaczajęce sie" rozrusznik nie kręcił. Problem był taki że zasilanie dochodziło do przerywacza, ale nie wychodziło zniego. Bo przez przerywacz przechodzi zasilanie rozrusznika. Zmostkowanie styków pomogło - przerywacz funkcjonuje, rozrusznik kręci. ale to w 535.
Były-Junak M10, CZ175Sport, Pannonia, Iż49, Simson Avo 425S
Virago na żywo
Fotki Lali
ODPOWIEDZ