naprawa rozrusznika - warszawa

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: naprawa rozrusznika - warszawa

Post autor: wwwolti »

11Lukasz pisze:aaaa zapomnialem dodac, ze planujemy ze strazakiem polatac troche w sobote od rana jak bedzie sloneczko, ktos sie pisze na koleczko? jak tam prognoza pogoday na weekend?
planowaliśmy wstępnie powtórzyć niedzielę, ale można rozważyć sobotę... czemu nie, nawet bardziej mi pasuje :) co wy na to pestek, makar? jarek dołączysz?
pozdr
Wojtek
11Lukasz
Posty: 259
Rejestracja: 09 września 2007, 08:35
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: naprawa rozrusznika - warszawa

Post autor: 11Lukasz »

moze byc niedziala tez, aby w miare wczesnie i zeby sloneczko bylo
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: naprawa rozrusznika - warszawa

Post autor: strazak »

ja w niedziele odpadam pracuje
ADAM
Awatar użytkownika
chicken
Posty: 561
Rejestracja: 01 lutego 2008, 12:25
Motocykl: xv 1000, cbr 1100 xx, komar
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 47
Status: Offline

Re: naprawa rozrusznika - warszawa

Post autor: chicken »

Nie chcę się wtrącać ale chyba trzeba tą virówkę naprawić. A co do polatania to chętnię się piszę, chyba że coś wypadnie :-)
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: naprawa rozrusznika - warszawa

Post autor: pestek »

Ja odpadam w ten weekend, będę poza Wawą :(
Ale nie umawiajcie sie w 2 miejscach, bo w końcu ktoś z niewiedzy nie dojedzie.
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
11Lukasz
Posty: 259
Rejestracja: 09 września 2007, 08:35
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: naprawa rozrusznika - warszawa

Post autor: 11Lukasz »

Czesc Wam, na czesci poczekam jeszcze 2-3 tygodnie, ale z pychu pali wiec jest dobrze ;-)

umowilem sie ze Strazakiem na telefon o 8:00 w sobote. Zaleznie od porabanej i wrednej pogody zadecydujemy czy pojezdzimy, czy nie. Bo nie bedzie frajdy jezdzic przy 4C i w deszczu.....

planujemy ewentualnie rozebrac silnik i sprawdzic co mi sie roz*ebalo dokladnie w tm rozruszniku.
Wojciech Ginal
Status: Offline

Uszczeleczka do dorobienia...

Post autor: Wojciech Ginal »

Witam Kolegów!
Jeśli planujecie samodzielnie dorobić uszczelkę to wydaje mi się że pierwszy ruch to rozeznanie ajka grubość materiału, czy masz wybijaki do wykonywania otworów (różne rozmiary są konieczne gdu trzeba zakrętasy lub otwory zrobić - bez takich narzędzi może być trudno utrafić odpowiedni kształt materiału). Przewiduje,że grubość tej uszczelki to będzie około 0.5 - 1.0 mm. W takim wypadku bardzo dobrym materiałem będzie specjalny rodzaj papiru wysokiej jakości zwanego PRESZPAN (do zakupienia w specjalistycznych sklepach - często używany w warsztatach elektrotechnicznych do karkasów transformatorowych).
Jeśli nie do zdodycia to bardo dobrym zamiennikiem do 0.5mm grubości jest papier z map nawigacyjnych (morskie wydawnictwa nautyczne lub podobne - wykombinujcie jakąś nieaktualną ale nie pogniecioną mapę). W ostateczności możliwe jest użycie brystolu dobrej jakości.
Wazne jest aby każdą uszczelkę papierową przed montażem nasmarować obustronnie smarem typu ŁT-4 (lub 3) lub olejem silikonowym!!!
Kształt nowej uszczelki najlepiej "odcisnąć" z posmarowanej cienko smarem pokrywy i najpirw wycinać(wybijać) wszystkie otowry, zakrętasy do żądanego kształtu a potem dopiero WEWNĘTRZNE i ZEWNETRZNE zarysy uszczelki. Czasam bywa to prwdziwa zabawa typu "wycinanki łowickie" zwłaszcza gdy uszczelkę ma stanowić jedynie fikuśny wąski paseczek o zamkniętym obwodzie. Powodzenia :rock:
11Lukasz
Posty: 259
Rejestracja: 09 września 2007, 08:35
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: naprawa rozrusznika - warszawa

Post autor: 11Lukasz »

Czesc,

widze, ze prawdziwy pasjonata z Ciebie, jesli dorabiasz uszczelki...ja nie mam tyle zapalu :oops:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1028
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: naprawa rozrusznika - warszawa

Post autor: ZWIERZAK »

Przede wszystkim jeśli mowa o uszczelce pod pokrywę tą okrągłą alternatora to tam jest chyba gumowa. Jeśli natomiast chodzi o tą papierową pod pokrywę to czasem wystarczy posmarować jakąś pastą do uszczelniania (np. firmy victor reinz są b dobre do kupienie w sklepach motoryzacyjnych). A tak wogóle to pytałeś w Larssonie?
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
11Lukasz
Posty: 259
Rejestracja: 09 września 2007, 08:35
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: naprawa rozrusznika - warszawa

Post autor: 11Lukasz »

tak, pytalem i zamowilem od razu razem z zestawem, uszczelka chyba 16 PLN :bravo:
ODPOWIEDZ