Śrubki składu mieszanki

Tematy związane z gażnikami
biedronka007
Status: Offline

Śrubki składu mieszanki

Post autor: biedronka007 »

Witam
Chciałem pokręcić śrubkami od regulacji składu mieszanki przy motorze biedronki (tej Pani z która jest właścicielką tego konta na forum ).
W miejscu gdzie zazwyczaj są łebki od śrubek są jakieś płaskie miedziane/mosiężne "zaślepki"
Do tej pory grzebałem przy XJ z XV mam nie wiel doświadczenia , ale zasada ta sama .Czy ktoś wie jak się dobrać do tych śrubek?
Jedna była już rozpiłowana w połowie jak kupiła biedrona moto.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Śrubki składu mieszanki

Post autor: pisior »

byl już ren temat ,ale jak pamietam to trzebabylo je rozwiercić :)
i jakoś wyjąc -wydłubac ,ale sprawdz co koledzy napisali ,:)
Obrazek
biedronka007
Status: Offline

Re: Śrubki składu mieszanki

Post autor: biedronka007 »

Napisali że trzeba rozwiercić śrubki , tyle że tu nie ma śrubek :(
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Śrubki składu mieszanki

Post autor: pisior »

to jest zaslepka ,wkrety składu sa głebiej ,uwarzaj ,zeby ich nie uszkodzic :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
PAW
Posty: 65
Rejestracja: 21 października 2010, 14:43
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Opatow
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Śrubki składu mieszanki

Post autor: PAW »

ja u siebie tak mi8ałem i robiłem to jakis 2 -3 tygodnie temu,trzeba definitywnie rozwiercic wiertło 3-4,tylko uwazaj bo nie sa te zaslepki grube i zaraz pod nimi sa sruby składu mieszanki.U mnie porozwierceniu wyszły te mosiezne/miedziane zaslepki bez zadnego dłubania.Przynajmniej wiadomo ze nikt tam łap nie wtykał,ja po rozwierceniu nic nie przestawiałem psikłem tylko troszke wd40 i zatkałem otwór ten po zaslepce cienka warstwa silikonu żeby sie woda tam nie zbierała.Powodzenia
były motocykle prl,oldtimer,naked,sport,enduro a teraz nadszedł czas na choppera....good vibrations....
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Śrubki składu mieszanki

Post autor: kyller »

kurde przemek (biedrona) jak zadajesz takie pytania to chyba nie powienines tymi srubkami krecic
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Śrubki składu mieszanki

Post autor: jojo80 »

ja nie krece srubami od skladu mieszankin bo sie obrobiły,ktos przedemna juz tam sie dostał i spaprał robote
by jezdzic trzeba zyć...
biedronka007
Status: Offline

Re: Śrubki składu mieszanki

Post autor: biedronka007 »

kyller pisze:kurde przemek (biedrona) jak zadajesz takie pytania to chyba nie powienines tymi srubkami krecic
Nie rozumiem czemu . W XJ nie mam zaślepek , dodam że moto po 3 miesiącach stania pali od kopa , a Virago no cóż niby to samo ale co innego.

Dzieki za rade , chciałem się upewnić że nie ma innych opcji poza rozwierczeniem , zanim się za to zabiore.

Czy ktoś wie jaką grubość ma ta zaślepka i jak bliso jest tej śrubki od mieszanki ?? może pociągnąć to takim ręcznym frezem jak do grawerki ?
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Śrubki składu mieszanki

Post autor: pisior »

leciusko ,leciusko , bo potem jest srubka , i jak już to zniszczysz ,dupa zbita :)
Obrazek
biedronka007
Status: Offline

Re: Śrubki składu mieszanki

Post autor: biedronka007 »

Dzieki serdeczne za pomoc , te zaślepki nie są wkręcane , przynajmniej nie u biedrony.
Co do samego gaźnika i śrubek.
Zaślepke przewierciłem najpierw wiertłem (chyba 2mm) takim malutkim , później 5mm , bardzo delikatnie , ja do wiertarki zamocowałem taki dystans ustawiony na 3mm , tak żeby nie zniszczyć śruby od składu mieszanki ale też żeby nie zniszczyć zaślepki która okazała sie bardzo przydatna.
W casstoramie kupiłem "gwintownik" wiertło do nawiercania gwintu pod śrube 5mm ( 16zł ) i nagwintowałem pozostałość po starej zaślepce , następnie dosztukowałem srubki bez łaba na długość o 1mm więcej niż odległość od śróby mieszanki do płaszczyzny zaślepki.
Wyszło 100 razy lepiej niż sobie wyobrażałem , wygląda jak by było w oryginale.
ODPOWIEDZ