Nie wiem co jest ale wiem że nic nie wiem...

Tematy związane z gażnikami
Janusz XV ;)
Posty: 144
Rejestracja: 27 marca 2010, 18:25
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 31
Status: Offline

Nie wiem co jest ale wiem że nic nie wiem...

Post autor: Janusz XV ;) »

Wiem. Temat zawiły ale już tłumacze :P W gaźnikach jestem zielony i dlatego "nic nie wiem" a nie wiem "co jest" ponieważ jadąc sobie normalnie trasą z prędkościami 70-90km/h moto nagle szarpie i schodzi z obrotów, redukcja i dodaje gazu a on na chwile złapał i znowu w dół. Zatrzymałem sie więc w miare bezpiecznym miejscu dałem na luz i obroty w zakresie 150-250 rpm i gaśnie. Oprócz tego silnik dziwnie pracował, jakby palił na jeden gar :shock:
Nigdy mi się to nie zdarzyło i moto nie zawodził do tej pory. Po chwili postoju odpaliłem go i dałem ostro gaz, wszedł ładnie na obroty prawie do 7 tyś. towarzyszył temu mały strzał w wydech po czym silniczek ładnie chodził do końca trasy. Co mogło być przyczyną takiej sytuacji?? Dodam jeszcze że jakieś 50km wcześniej zalałem bak do pełna aż po kurek że nic więcej nie miało prawa sie zmieścić. Czy mógł być to jakiś paproch z baku który przytkał gaźnik albo jakiś przewód?? Mam się przejmować tym co sie stało czy raczej oddać w niepamięć tą sytuacje??
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Nie wiem co jest ale wiem że nic nie wiem...

Post autor: podbiel »

Też miałem dzisiaj na trasie takie mulenie. Sprawdziłem świeczki, niby były dobre z iskrą, wkręciłem, odpalił ale za parę kilosów to samo. Wymiana w tylnym garku pomogła.
Janusz XV ;)
Posty: 144
Rejestracja: 27 marca 2010, 18:25
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Nie wiem co jest ale wiem że nic nie wiem...

Post autor: Janusz XV ;) »

Mi potem jechała normalnie tak jak należy a świec nie sprawdzałem ale przed pierwszą poważniejszą trasa jeździłem koło komina rozgrzałem świece i były ok więc nie wydaje mi sie żeby coś z nimi było nie tak.
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Nie wiem co jest ale wiem że nic nie wiem...

Post autor: podbiel »

Ja dzisiaj zrobiłem 150km i też było ok aż tu nagle w czasie jazdy - bach i nie chodzi
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Nie wiem co jest ale wiem że nic nie wiem...

Post autor: -waldi- »

przycięło Ci zaworek iglicowy, lub paproch przytkał kranik

lub nie masz odpowietrzenia zbiornika paliwa drożnego
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Janusz XV ;)
Posty: 144
Rejestracja: 27 marca 2010, 18:25
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Nie wiem co jest ale wiem że nic nie wiem...

Post autor: Janusz XV ;) »

Dzisiaj rozebrałem kranik i było czysty w środku a przyczyna była całkiem gdzie indziej. Padła mi świeca na tylnym garze tzn. przerywała i dlatego było mało mocy i szarpało podczas jazdy. Dziwne to trochę ale założyłem nowe i wszystko gra już tak jak należy i jest w jak najlepszym porządku :rock: Pozdrówka :rock:
ODPOWIEDZ