Jakiej firmy filtry?

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Emil.D
Posty: 135
Rejestracja: 04 marca 2008, 13:14
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Kazimierz Dolny
Wiek: 40
Status: Offline

Jakiej firmy filtry?

Post autor: Emil.D »

Chciałem zrobić zakupy w sklepie.Oferują filtry różnych firm.Jaka firma robi najlepsze filtry?
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jakiej firmy filtry?

Post autor: ayo007 »

..firm Ci jest dostatek, ja mam zaufanie do filtrów HIFLO FILTRO..ale przyzwoite tez mają DELO i CHAMPION..
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
manat
Posty: 165
Rejestracja: 07 września 2007, 15:58
Motocykl: VIRAGO XV 535
Lokalizacja: Stęszew
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Jakiej firmy filtry?

Post autor: manat »

Ja kupiłem filtr olejowy FILTRO do 535 i jest dłuższy od filtra CZEMPION o 2 milimetry :shock: . W pierwszej chwili szok, myślałem że nie dokręce pokrywy, ale jakoś się udało. Gumowe uszczelki były dość miękkie i na razie wycieków nie ma.
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2464
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Jakiej firmy filtry?

Post autor: Dono »

hmm tak czytam wypowiedź kolegi manat i sobie przypominam że też miałem coś takiego - pokrywka filtra odstawała dość sporo, ale uznałem, że to wina funkel nówki filterka i właśnie idealny stan gum na nim :mrgreen: może rzeczywiście są ciut ciut większe?
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
demid
Status: Offline

Re: Jakiej firmy filtry?

Post autor: demid »

ja w swoja wrzucam filtry MEIWA... czy lepsze czy gorsze od innych nie wiem- ale oryginal made in Japan
Mateo
Status: Offline

Re: Jakiej firmy filtry?

Post autor: Mateo »

Ja kupilem filtr firmy DELO i problemow z nim nie ma
Awatar użytkownika
manat
Posty: 165
Rejestracja: 07 września 2007, 15:58
Motocykl: VIRAGO XV 535
Lokalizacja: Stęszew
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Jakiej firmy filtry?

Post autor: manat »

Zgadza się. Filtr filtrem, jako użytkownik nie jesteś wstanie zbadać który filtr jak spełnia swoją rolę i w jakim stopniu oczyszcza olej. Nasze motorki mają w większości ponad 10 lat i śruby były już wielokrotnie odkręcane i różnica dwóch milimetrów może doprowadzić do zerwania gwintu :shock: i wtedy się narodzi problem.
Awatar użytkownika
Emil.D
Posty: 135
Rejestracja: 04 marca 2008, 13:14
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Kazimierz Dolny
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Jakiej firmy filtry?

Post autor: Emil.D »

Dzięki za opinie.
m.rozanski
Status: Offline

Re: Jakiej firmy filtry?

Post autor: m.rozanski »

nie chce zasmiecac forum nowym tematem wiec pozwole sobie napisac tutaj. mam takie pytanie do tych co wymieniali filtry a jest takich osob na forum sporo. gdzie moge kupic najtaniej filtry do virago 750? (powietrza, oleju i paliwa) bo patrzylem na allegro ale jak wiadomo tam nie zawsze jest najtaniej. bardzo bym prosil o napisanie gdzie moge i za ile kupic. z gory dziekuje za odp.
demid
Status: Offline

Re: Jakiej firmy filtry?

Post autor: demid »

www.larsson.pl jest wybor spory- maja tez oryginalne made in japan:)
poza tym full innych czesci- ceny spoko, a jak na razie mam z nimi jak najlepsze doswiadczenia
m.rozanski
Status: Offline

Re: Jakiej firmy filtry?

Post autor: m.rozanski »

oleju znalazlem tylko 1 za 16 zl;/ a do powietrza sa 2. hmmmm a jak chce kupic tam cos to kupuje w sklepie w danej miejscowosci czy ogolnie na tej stronie?
demid
Status: Offline

Re: Jakiej firmy filtry?

Post autor: demid »

jak masz mozliwosc zamowienia przez sklep w kaliszu to spoko- nie bedziesz placil za przesylke... jak nie to to zawsze mozesz zamowic z internetu

a ten filtr za 16 to oryginalny japonski MEIWA:) a z moich obserwacji te lepiej pasuja...
ODPOWIEDZ