kaski

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
hatsan
Posty: 104
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 15:57
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: woj. opolskie
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: hatsan »

Tak, to bardzo wielka tandeta.
Większość początkujących motocyklistów wybiera tani, słaby kask, mówiąc że na początek wystarczy. A czy nie jest tak, że właśnie początkujący potrzebują najlepszej ochrony, ponieważ są bez doświadczenia i umiejętności?!
Pozdr.
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: dydzio »

Daruj sobie na początek orzeszek, nie patrz na kaski tańsze niż jakieś 300zł, czyli np. tańsze Naxy to minimum...
grimek
Posty: 89
Rejestracja: 03 maja 2011, 21:32
Motocykl: Virago XV 535
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiek: 33
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: grimek »

Czyli szukać czegoś zabudowanego? Otwarte sobie odpuścić? Czym kierować się przy wyborze?

Czyli taki kask jak zamieściłem wyżej nie posiada atestu?
To nie prędkość zabija, lecz nagłe zatrzymanie...
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: dydzio »

Atest może i ma, ale lepiej nie przekonywać się o tym na własnej skórze.
Jako początkujący motonita musisz brać pod uwagę to, że możesz zaliczyć, jak to mówią francuzi, "mordą w tretuar", a wtedy, owszem, orzeszek ochroni Twój orzeszek, ale jak przejedziesz brodą kilkadziesiąt metrów po asfalcie, to nie będziesz mógł spojrzeć w lustro... Generalnie kask otwarty (nie myl z orzeszkiem) jest wystarczający, szczękowy pewnie lepszy, ale moim skromnym zdaniem na Virago niebyt pasuje...
grimek
Posty: 89
Rejestracja: 03 maja 2011, 21:32
Motocykl: Virago XV 535
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiek: 33
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: grimek »

No według mnie też nie pasuje, dlatego jak usłyszałem, że orzeszek odpada to od razu pomyślałem że zostało mi tylko coś zabudowanego i to mnie zmartwiło.

A na przykład coś tego typu?
Allegro przedmiot nr 1584662826
Cena wydaje się bardzo przystępna, dlatego zastanawia mnie jakość.

Co prawda jeździłem wcześniej już(ale to tylko na skuterze) i miałem mały upadek(tak mały że brak kasku na pewno skutkował by wtedy rozbiciem mojej czaszki na pół) więc teraz wolę dokładnie się zorientować co kupuje.
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wojok »

też chujowy. szybka na niewiele się zda (bo będzie podwiewało pod spodem) i ochrona szczęki raczej iluzoryczna. jak zwykle będę polecał Nolana N43 lub N42 (http://allegro.pl/nolan-n43-n-43-kask-m ... 22102.html lub http://allegro.pl/nolan-n42-rozmiar-l-i1581345860.html). Wiem, że cena wysoka, ale jak było stać na motocykl to i na ochronę makówki powinno też stać. Może coś UVEXa? http://allegro.pl/kask-uvex-jet-100-uve ... 55186.html

ogólnie jeśli chodzi o kask otwarty, to wpisz w wyszukiwarce allegro "kask jet" i powinieneś znaleźć coś, co cię zadowoli.

ps. orzeszki atestów nie mają, nie miały i mieć nie będą. co więcej, na każdym jest adnotacja, że jest to ozdoba, a nie środek ochrony osobistej.
hatsan
Posty: 104
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 15:57
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: woj. opolskie
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: hatsan »

grimek, zobacz na kaski firmy LS2, tanie a dość dobrze wykonane, w testach SHARP jest przedstawione 8 kasków LS2 i mają takie oceny: 2/5, 3/5 a reszta (czyli 6 kasków) 4/5. Dodajmy, że te kaski kosztują 200-300 zł, a niektóre kaski za 1000 zł mają ocenę 2/5 :mrgreen:
Pozdr.
Awatar użytkownika
moto-akcesoria
Posty: 99
Rejestracja: 26 stycznia 2010, 17:10
Lokalizacja: ZS, PO, WZ, CB, GD
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: moto-akcesoria »

Dla początkującego motocyklisty przede wszystkim kask zamknięty. Nie wiem skąd utarło się te powiedzenie, że "kask zamknięty nie pasuje na choppera" - czarny - uniwersalny kolor! Co tu może nie pasować?! Poza tym bezpieczeństwo przede wszystkim!

To nic, że chopper! Przy 90 km/h tak samo można zlecieć z motocykla i przeszorować zębami asfalt jak na innym motocyklu... A wtedy warto jednak mieć na głowie coś co nas ochroni!

Kilka postów wcześniej pisaliśmy o kaskach jakie polecamy, między innymi padł też model SHOEI, natomiast, dla tych największych uparciuchów, którzy mamy inne rozwiązanie, czyli kask szczękowy, ze zdejmowalną szczęką.

http://www.moto-akcesoria.pl/kask-motoc ... ny,p,20665

Oczywiście rozumiem, że przy wyborze kasku również ceną się kierujemy :wink: Natomiast zastanówcie się, czy warto oszczędzać na własnym zdrowiu?

Pozdrawiam
[center]Akcesoria motocyklowe, kaski, odzież, narzędzia, materiały eksploatacyjne
Profesjonalna obsługa, wysoka jakość
www.moto-akcesoria.pl
...dla ludzi z pasją[/center]
grimek
Posty: 89
Rejestracja: 03 maja 2011, 21:32
Motocykl: Virago XV 535
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiek: 33
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: grimek »

a mam jeszcze pytanie, czy zna ktoś jakiś sklep w Krakowie, gdzie mógłbym pójść i zobaczyć jak na żywo ten kask się prezentuje?

A znalazłem też coś takiego, bardziej zabudowany. I czy byłby bardziej odpowiedni?
allegro: przedmiot nr 1584662747
Awatar użytkownika
amfm
Posty: 153
Rejestracja: 20 listopada 2007, 19:09
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Maszków k.Krakowa
Wiek: 58
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: amfm »

Niestety to jest najczęstszy błąd młodych motocyklistów.

Na dzień dzisiejszy kask NOLAN N43 wydaje się być jednym z ciekawszych rozwiązań bo tak naprawdę kupujesz kilka kasków w jednym (otwarty z długą szybą, otwarty z daszkiem, zamknięty).

Dla tych, którzy jednak nie są w stanie uskładać 750 złotych to dobrą alternatywą może być kask NAXA S4. Jest to kask otwarty ale również z długą szybą i dość szeroką ochroną twarzy (poza samym podbródkiem)/.

Prawda jest taka, że często kask zmienia się rzadziej niż motocykl i dlatego warto od razu kupić coś lepszego.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: leszekk »

Nie wiem jak Naxa, ale ten Nolan ma dla mnie podstawową wadę - szyba wyłącznie w położeniu otwarte lub zamknięte. Kilka lat na motocyklu skłania mnie do szukania kasków, które pozwalają zostawić szybę częściowo zamkniętą. Blenda w zasadzie mogłaby to zastąpić gdyby nie to, że wieczorem opuszczać blendę to raczej umiarkowany pomysł.
Dla kogoś, kto zaczyna przygodę, ten parametr może się wydać niezbyt ważny a później okazuje się, że jednak bardzo przeszkadza
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
amfm
Posty: 153
Rejestracja: 20 listopada 2007, 19:09
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Maszków k.Krakowa
Wiek: 58
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: amfm »

leszekk pisze:Nie wiem jak Naxa, ale ten Nolan ma dla mnie podstawową wadę - szyba wyłącznie w położeniu otwarte lub zamknięte.
Tej wady wydaje się być pozbawiony kask CABERG HYPERX, który ma szybę uchylną w kilku pozycjach.
Awatar użytkownika
Lisu_Wloc
Posty: 470
Rejestracja: 15 lutego 2011, 10:55
Motocykl: Yamaha XJR 1300
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 42
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Lisu_Wloc »

leszekk pisze:Nie wiem jak Naxa, ale ten Nolan ma dla mnie podstawową wadę
Nie wiem jak inne Naxy, ale śmiem twierdzić że powinno być ok. W mojej F8 szybka pracuje dość sztywno - odpowiednio łatwo żeby otworzyć i zamknąć a na tyle ciasno, że nie ma szans o przypadkowej zmianie położenia. A położeń szybki jest chyba 4.
Awatar użytkownika
TOM
Posty: 1434
Rejestracja: 18 sierpnia 2008, 00:47
Motocykl: pies..zły - BT 1100
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: TOM »

W tej NAxie z blendą duzą krecha za .... OPADAJĄCĄ BLENDĘ ! ! nie uwzględnili polskich dróg.. próby dokręcenia , i czegokolwiek nie pomogły
Ktoś mi kiedyś tłumaczył , że się wyrabia jak się nie używa tego suwaka na kasku ...a podnosi dotykając blendy... trochę mi się wierzyć w to nie chce....

reszta ok - choćby ze względu na cenę.
SYNU coś Ty qrwa zrobił !!!
grimek
Posty: 89
Rejestracja: 03 maja 2011, 21:32
Motocykl: Virago XV 535
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiek: 33
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: grimek »

właśnie zaciekawiły mnie te Naxy. Mam zamiar w sobotę wybrać się do sklepu i pooglądać wszystkie jak wyglądają.
A jak jest z doborem rozmiaru? Czy kupować coś bardzo dopasowanego a on później sam się dostosuje czy od razu coś ciutke luźniejszego?
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: dydzio »

Ponoć lepiej jest kupić nieco przyciasnawy (może zależy od producenta) bo ten środek CI się rozbije. Ja kupiłem trochę luźny, ale za krótko go mam, żeby się wypowiadać, czy nie za luźny...
Monte
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Monte »

Też jestem posiadaczem nolan n43 air. Zależało mi na tym, żeby mieć kask otwarty i zamknięty w jednym. padło na ten model. Niestety jest to mój pierwszy kask i nie mam porównania. Mogę jednak śmiało powiedzieć, że jest wygodny, dość cichy, szyba paruje jedynie gdy bardzo zwalniam, wtedy ją otwieram. Grimek, brałem pod uwagę jeszcze kask airoh tr1, który jest trochę podobny do naxy przedstawionej przez Ciebie parę postów powyżej. Ładny i wiele bezpieczniejszy.
Awatar użytkownika
coolman111
Posty: 1506
Rejestracja: 28 marca 2011, 12:14
Motocykl: Flat Six Custom
Lokalizacja: Kobylnica
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: coolman111 »

amfm pisze:NOLAN N43 wydaje się być jednym z ciekawszych rozwiązań bo tak naprawdę kupujesz kilka kasków w jednym (otwarty z długą szybą, otwarty z daszkiem, zamknięty).
Chciałem się zapytać jak to wygląda na aukcjach alledrogo, bo jedni oferują ten kask za poniżej 600zł, inne aukcje to nawet 850zł. Tylko są różne nazwy w aukcjach- z dopiskiem classic, air, lub bez tego. Zapewne szczegół tkwi w tym, że najtańsza wersja czegoś nie posiada i wtedy nie ma kilku kasków w jednym :razz:.
Pozdrawiam wszystkich Obrazek Darek Obrazek
Ogar 200 :arrow: SR50 :arrow: M21W2 :arrow: XV1100 :arrow: F6C

Obrazek
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: leszekk »

grimek pisze:Czy kupować coś bardzo dopasowanego a on później sam się dostosuje czy od razu coś ciutke luźniejszego?
Kask powinien być dopasowany i dobry kask nie "uleży się" sam. Z dobieraniem kasków może nie jest to dokładnie tak jak z dobieraniem butów narciarskich, ale pewne analogie są.
Po pierwsze - nie wystarczy kasku założyć, spojrzeć w lusterko i zdecydować "biorę". Trzeba go na łbie potrzymać przynajmniej kilka minut (warto wziąć ze sobą cienką kominiarkę ze względów higienicznych i praktycznych (gdy jest chłodno to będziesz się w niej musiał w kasku zmieścić)).
Dobrze dobrany kask nie powinien uciskać ale tym bardziej nie powinien pozostawiać luzu (głowa nie ma prawa się samoistnie poruszać w kasku) - założyć, zapiąć i wykonać kilka gwałtownych ruchów głową. Jeśli masz wątpliwości poproś o drugi o oczko większy czy mniejszy i też sprawdź.
Ja w Nolanie 43 Air odczuwałem ucisk na czubku głowy. Można sobie z czymś takim poradzić poprzez wygniatanie warstwy amortyzującej samodzielnie dobranym narzędziem, jednak trzeba pamiętać, że w ten sposób ta warstwa amortyzująca utraci część swoich właściwości amortyzujących. W drugą stronę - wpychanie jakichś dodatkowych wyściółek o nieznanych właściwościach w celu lepszego przylegania kasku tez wydaje się bez sensu - przecież można kupić o oczko mniejszy.
Z powyższych przyczyn odradzam kupowanie kasku na podstawie katalogu czy ogłoszenia w necie. Konkretny model i rozmiar trzeba na łeb wdziać i sprawdzić. Potem ewentualnie można zamawiać przez internet tam, gdzie taniej.

[ Dodano: Sro Maj 04, 2011 8:16 pm ]
coolman111 pisze:Chciałem się zapytać jak to wygląda
Nolan 43 chodzi w kilku wersjach różniących się jeśli dobrze pamiętam systemem wentylacji oraz odpinaną szczęką, któa występuje wyłącznie w wersji Air. Nie monitoruję aukcji allegro, ale dobra cena dla tego kasku to 750 zł. Wszystko, co jest znacząco tańsze to będą starsze modele bez dodatkowej "klimatyzacji" i na pewno bez wypinanej szczęki
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
amfm
Posty: 153
Rejestracja: 20 listopada 2007, 19:09
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Maszków k.Krakowa
Wiek: 58
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: amfm »

coolman111 pisze:Chciałem się zapytać jak to wygląda na aukcjach alledrogo, bo jedni oferują ten kask za poniżej 600zł, inne aukcje to nawet 850zł. Tylko są różne nazwy w aukcjach- z dopiskiem classic, air, lub bez tego. Zapewne szczegół tkwi w tym, że najtańsza wersja czegoś nie posiada i wtedy nie ma kilku kasków w jednym :razz:.
AIR jest droższy bo posiada wpinaną szczękę i daszek, wersja classic to tylko kask otwarty.
dydzio pisze:Ponoć lepiej jest kupić nieco przyciasnawy (może zależy od producenta) bo ten środek CI się rozbije. Ja kupiłem trochę luźny, ale za krótko go mam, żeby się wypowiadać, czy nie za luźny...
Kiedyś tak było, w obecnych modelach i stosowanych materiałach szansa, że kask się trochę "rozbije" i z czasem będzie luźniejszy jest minimalna.
Awatar użytkownika
DARKMAN
Posty: 899
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 00:39
Motocykl: Virago 535 '90
Lokalizacja: Legnica
Wiek: 34
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: DARKMAN »

coolman111 pisze:
amfm pisze:NOLAN N43 wydaje się być jednym z ciekawszych rozwiązań bo tak naprawdę kupujesz kilka kasków w jednym (otwarty z długą szybą, otwarty z daszkiem, zamknięty).
Chciałem się zapytać jak to wygląda na aukcjach alledrogo, bo jedni oferują ten kask za poniżej 600zł, inne aukcje to nawet 850zł. Tylko są różne nazwy w aukcjach- z dopiskiem classic, air, lub bez tego. Zapewne szczegół tkwi w tym, że najtańsza wersja czegoś nie posiada i wtedy nie ma kilku kasków w jednym :razz:.
Ten tańszy nie ma dodatkowej szczęki i wlotu na górze kasku. Tyle różnic zauważyłem.
Awatar użytkownika
coolman111
Posty: 1506
Rejestracja: 28 marca 2011, 12:14
Motocykl: Flat Six Custom
Lokalizacja: Kobylnica
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: coolman111 »

leszekk pisze:Wszystko, co jest znacząco tańsze
tu np taka cena http://allegro.pl/kask-nolan-n43-xl-pro ... 48098.html
Pozdrawiam wszystkich Obrazek Darek Obrazek
Ogar 200 :arrow: SR50 :arrow: M21W2 :arrow: XV1100 :arrow: F6C

Obrazek
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: leszekk »

coolman111 pisze: taka cena
jest to wersja bez szczęki i dodatkowej wentylacji. Air jest u tego sprzedawcy za 750
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Adek
Posty: 26
Rejestracja: 26 października 2010, 16:36
Motocykl: Virago 535 '93 2YL
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 36
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Adek »

osobiście jeśli mogę coś polecić to kask hjc is-33. Sam posiadam i jestem zadowolony. Wprawdzie nie przejechałem jeszcze w nim setek km bo dopiero pierwszy sezon z nim, ale póki co się sprawdza. Co do takiego porównania integrala z otwartym to musze powiedzieć że ja np kierowałem się tym, iż głownie zamierzałem jeździć po mieście, a że jeździłem wcześnie i w kasku otwartym i w integralu to doszedłem do wniosku, że lepsza widoczność jaką daje mi otwarty będzie wręcz wpływała na większe moje bezpieczeństwo w mieście.

A tutaj ten kask http://allegro.pl/kask-hjc-is-33-czarny ... 93413.html
Jak się dobrze poszuka to 100zł taniej można znaleźć ;)
Pakofon
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 14:00
Motocykl: mam nadzieje ze nie długo;)
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Wiek: 38
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Pakofon »

a są może kaski NAXA S4 z otwieraną szczęką bo nie mogę znaleźć albo coś podobnego??
ODPOWIEDZ