kaski

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 3713
Rejestracja: 15 maja 2008, 22:01
Motocykl: niemiecki
Lokalizacja: Augsburg(Bawaria)
Wiek: 57
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Winnetou »

Czy blenda jes NA SZYBIE?(na zewnatrz kasku?)
Jesli tak,to sobie daruj chyba... :???:
Jedni umieją drudzy"umią"...

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój"
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Grim »

Ja jeżdżę drugi sezon w tym kasku...

Po pierwsze: Nie ma kasku BOX F1, jest BOX FX1
Po drugie: W zeszłym roku kupiłem go za 255 zł tutaj: http://4bikes.pl/kask-box-fx1-p-2817.html
Tutaj ten kask w teście Sharpa: http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/box-fx1

Zaznaczam że nie miałem doświadczenia z wieloma kaskami więc cięzko mi porównywać, jednak co mogę napisać to:

- Ta zewnętrzna blenda jest dość marna. Prawda, nosa nie utnie ( ;) ), ale przyznam że wiele mi nie pomaga w czasie jazdy pod słońce. Troszkę, ale nie wiele.
- Wydaje się dość solidny, trzymałem w rękach i jego i droższe kaski - sprawia pozytywne wrażenie.
- Drobne elementy wykończenia pozostawiają nieco do życzenia: guma obiegająca otwór na głowę odkleiła się prawie natychmiast (ale przyklejenie jej to nie problem) oraz zamknięcia otworów wentylacyjnych wydają się delikatne i przypadkowo można je wyszarpnąć (ale łatwo je potem włożyć, jeszcze nie zgubiłem).
- Dobrze mi leży kask.
- Wizualnie wydaje mi się jakoś przesadnie duży.
- Największa wada: Przy prędkościach 100+ zaczyna "syczeć". Domyślam się że droższe kaski szczękowe tego nie robią? Po prostu pęd powietrza jest na tyle duży że pokonuje gumowe uszczelnienia szczęki i szumi a przy złym ustawieniu głowy nawet gwiżdże czasem. Mi osobiście to nie przeszkadza, nie jest to na tyle głośne by stawało się irytujące, zauważyłem to zresztą dopiero niedawno... ale są ludzie wymagający perfekcji. Zresztą ja mam 250tkę, więc prędkości 100+ raczej często nie widuję ;)

Jako kierowca który dozbrajał się na motocykl "po kosztach" nie żałuję zakupu, kask jest dość wytrzymały, podnoszona szczęka to WIEEEELKA wygoda.
Winnetou pisze:Czy blenda jes NA SZYBIE?(na zewnatrz kasku?)
Znaczy - jest podnoszona (staje się wtedy eleganckim daszkiem). Ale prawda, działa porównywalnie do marnych marketowych okularów przeciwsłonecznych.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2011, 15:38 przez Grim, łącznie zmieniany 3 razy.
vel Socjopata
Awatar użytkownika
yummy
Posty: 1166
Rejestracja: 03 lipca 2009, 13:35
Motocykl: B12 '99
Lokalizacja: Transylwania
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: yummy »

Tak, chyba jest na zewnętrz... Ale czy to aż tak istotne?
Dzięki za obszerną odpowiedź.
Fragment o prędkościach 100+ mnie absolutnie nie dotyczy, więc chyba mogę spokojnie się do niego przymierzać :D
Nie jedź szybciej, niż umiesz myśleć.

Były: Virago 125, GSX-S 750 '19
Jest: Bandit 1200 '99
W planach: jakieś lekkie enduro
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Grim »

Jeden jeszcze drobiazg:
http://www.naxa.pl/kask.php?model=F0A&foto=F0A_a

Gdy ja kupowałem kask tego nie widziałem/nie było. Ostatnio w tym topicu dobrze pisano o NAXA'ch, cena jest bardzo podobna... gdybym teraz kupował, a nie rok temu, poważnie bym się zastanowił czy ta NAXA nie byłaby lepsza.
vel Socjopata
Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 3713
Rejestracja: 15 maja 2008, 22:01
Motocykl: niemiecki
Lokalizacja: Augsburg(Bawaria)
Wiek: 57
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Winnetou »

yummy pisze: chyba jest na zewnętrz... Ale czy to aż tak istotne?
Wszystko zalezy od preferencji,ja lubie...wewnatrz :twisted: :mrgreen:
Jedni umieją drudzy"umią"...

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój"
Awatar użytkownika
amfm
Posty: 153
Rejestracja: 20 listopada 2007, 19:09
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Maszków k.Krakowa
Wiek: 58
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: amfm »

yummy pisze:Tak, chyba jest na zewnętrz... Ale czy to aż tak istotne?
Swego czasu Nolan miał takie rozwiązanie ale na szczęście się z tego wycofał.
Czy istotne? Jak się kupuje pierwszy kask to poza ceną mało co jest istotne, potem jednak zaczyna się żałować pozornych oszczędności.

Sprzedający napisał: - gwarancja bezpieczeństwa - każdy nowy model kasku poddawany jest rygorystycznym testom bezpieczeństwa, prowadzonym przez niezależne firmy. W teście SHARP kaski BOX otrzymały 4 gwiazdki." I to jest bujda bo akurat ten model otrzymał 3 gwiazdki (według badań nie chroni boków głowy).

Pięciogwiazdkowego (w testach Sharpa) Caberga Kondę dostaniesz za ok. 600 złotych. Kaski AGV są niewiele droższe od BOX'a, większość z nich ma 4 gwiazdki a można je kupić poniżej 400 PLN.

Jak już wcześniej pisałem, zwykle kask zmienia się rzadziej niż motocykl i dlatego warto od razu kupić coś lepszego.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2011, 19:36 przez amfm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yummy
Posty: 1166
Rejestracja: 03 lipca 2009, 13:35
Motocykl: B12 '99
Lokalizacja: Transylwania
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: yummy »

Socjopata, rozważam właśnie te 2 kaski. Ten, który pokazałam BOX i tę Naxę, którą wstawiłeś Ty.
A merytorycznie o tej blendzie na zewnątrz ktoś będzie uprzejmy? Wpadają pod nią liście? ^^

[ Dodano: Nie Maj 22, 2011 7:48 pm ]
amfm, jak znajdę pracę na kolejne 6 dni, żeby zarobić następne 280 zł to kupię droższy kask. Ale że się na to nie zanosi, to...
Nie jedź szybciej, niż umiesz myśleć.

Były: Virago 125, GSX-S 750 '19
Jest: Bandit 1200 '99
W planach: jakieś lekkie enduro
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Feldek »

Boxa ma Natalia i sobie całkiem chwali. Kupiłem integrala podstawową wersję bez blendy za bodajże 150zl. Dla plecaczka ok. Ale szczerze tego którego pokazałaś sobie odpuść. Ta blenda na zewnątrz paskudna jest. Za 400 jesteś w stanie przyzwoitego dostać AGV, za 250-300 masz Naxe i raczej jako dla kierowcy w te desenie uderzaj. Tym bardziej, że kask na kilka lat bierzesz :wink:
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
Awatar użytkownika
yummy
Posty: 1166
Rejestracja: 03 lipca 2009, 13:35
Motocykl: B12 '99
Lokalizacja: Transylwania
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: yummy »

No pewnie jak się sprawdzi to na kilka. A na pewno na ten sezon i przyszły, kiedy kupię coś większego i jednak te prędkości 100+ będą się przydarzać, przynajmniej z górki ;)
Dzięki za podpowiedzi, wezmę je na pewno pod uwagę. :rock:
Chociaż w sumie to może lepiej poczekać jak będzie już nowy motór bo nawet nie wiem jaki on będzie, jaki typ kolor itd. a przecież kask musi jakoś +/- pasować...
Nie jedź szybciej, niż umiesz myśleć.

Były: Virago 125, GSX-S 750 '19
Jest: Bandit 1200 '99
W planach: jakieś lekkie enduro
Awatar użytkownika
ELVIS
Posty: 1624
Rejestracja: 15 lipca 2010, 08:54
Motocykl: STRATOLINER XV1900
Lokalizacja: Pruszcz Gd.
Wiek: 41
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: ELVIS »

Chyba znalazłem swój kask marzeń X-Lite X-402 GT
Co o nim sądzicie?
Ma aż trzy rozmiary skorupy :rock:
WILD DOGS GDAŃSK

Przed ELVISEM nie było nic - John Lennon
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Stilgar »

yummy pisze:Co sądzicie o: http://motoallegro.pl/kas...53.html#gallery ?
Poszukuję kasku za <300zł
O tych boxach są różne opinie i nie wiem komu wierzyć. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że za taką cenę cudów się nie stworzy, ale nie chcę też kupić zupełnego g...
Nasłuchałam się ostatnio o amplifingu, czyli zachwalaniu w internecie za pieniądze a Wam +/- ufam...
Miałem kiedyś Boxa , jakoś mnie nie zachwycił.
Ostatnimi czasy wpadł mi w ręce kask Probiker, kumpel kupił na allegro i naprawdę kask jest fajny. On ma model: KX-4.
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
ELVIS
Posty: 1624
Rejestracja: 15 lipca 2010, 08:54
Motocykl: STRATOLINER XV1900
Lokalizacja: Pruszcz Gd.
Wiek: 41
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: ELVIS »

No i zaprzeczyłem sam sobie i zamówiłem tego X-Lite X-402 GT w kolorze czarny mat.
W środę powinienem go mieć.

Jak się okazuje jest to kask ze stajni Nolana (Nolan Group), przygotowany pod N-com.
Tak jak pisałem wcześniej ma trzy rozmiary skorup, odpinaną cenkę oraz białą szybkę.
Można go zrobić na enduraka (odp. białą szybkę i dodając gogle), jeta (odp. szybkę i szczękę) lub pół jeta (odp. tylko szczękę).

Po cichu liczę, że dzięki temu kaskowi będę mógł wyrzucić szybę z Virki (na lato).
Jazda bez szyby w Scorpionie-100 to porażka :kwasny:
Pozdr
WILD DOGS GDAŃSK

Przed ELVISEM nie było nic - John Lennon
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Raider »

Wczoraj się szarpnąłem i kupiłem sobie Schubertha J1. Myślę, że temat kasku mam już zamknięty na parę lat.

Obrazek



ZALETY:

- Niewiarygodnie cichy - po założeniu efekt podobny do włożenia zatyczek do uszu. Nagle niemal umilkły rozmowy w sklepie. Podczas jazdy nie słychać już huku wiatru (jechalem 140/h bez szyby!), silnik słychać, ale brzmi bardziej rasowo i basowo.

- Niewiarygodnie przewiewny - po otwarciu górnego wlotu, czuć wiatr we włosach (serio - aż włosy powiewają :twisted: )

- Świetna blenda i ma "optymistyczny kolor"

- Nieograniczona widoczność

- Jest b.lekki

- Ma pałąk chroniący szczenę ale na tyle dyskretny, że nadal jest to kask "otwarty"

- Łatwo się wyjmuje szybkę (np. do czyszczenia)

- Nie szarpie nim w żadną stronę (jechałem podczas baaardzo silnego wiatru majtającego motocyklem)



WADY:

- Cena




W sklepie przymierzyłem także Nolana N43. Przeraziła mnie jedna rzecz - po kiwnięciu głową.... opada blenda! W mordę - przecież podczas jazdy nocą (np. przez las) po wpadnięciu w dziurę, jak ta blenda się opuści, to NIC NIE BĘDZIE WIDAĆ. Jeżeli to się zdarzy na zakręcie gdzie obie ręce są zajęte (i nie będzie jak jej podnieść), to d*pa zimna.
"Stabilizacja motylka to szpilka."

Żyję tylko dlatego, że jeżdżę szybciej niż moi oprawcy.
_________________

http://www.sigaro.pl/ http://www.eprestigio.pl
_________________

Obrazek
Awatar użytkownika
kalifornia7777
Posty: 55
Rejestracja: 30 marca 2011, 19:20
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 46
Status: Offline

Jak myślicie?

Post autor: kalifornia7777 »

Proszę o podpowiedź, czy?
-Nolan N-43 Air
-Caberg Hyperx

Który wybrać, czekam na opinie. Dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
amfm
Posty: 153
Rejestracja: 20 listopada 2007, 19:09
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Maszków k.Krakowa
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Jak myślicie?

Post autor: amfm »

kalifornia7777 pisze:Proszę o podpowiedź, czy?
-Nolan N-43 Air
-Caberg Hyperx

Który wybrać, czekam na opinie. Dziękuję i pozdrawiam
Oglądałem i przymierzałem obydwa:

NOLAN
- szyba ma tylko dwie pozycje (-)
- przygotowany do montażu słuchawek (+)

CABERG
- wielostopniowa regulacja otwarcia szyby (+)

Obydwa mają wpinane osłony podbródka ale chyba bardziej dla ozdoby niż podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Niestety Sharp nie testuje kasków otwartych więc trudno ocenić ich poziom bezpieczeństwa (jeżeli ktoś zna link innego instytutu badającego również kaski otwarte to niech wrzuci na stronę).

Również cena nie może być żadnym wyznacznikiem bo np. kaski Schubert powalające cenami generalnie bardzo słabo wypadają w testach bezpieczeństwa TUTAJ
hatsan
Posty: 104
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 15:57
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: woj. opolskie
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: hatsan »

Warto też obejrzeć kask HJC is-multi , posiada odpinaną szczękę.
Awatar użytkownika
kalifornia7777
Posty: 55
Rejestracja: 30 marca 2011, 19:20
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 46
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: kalifornia7777 »

Z tego co wiem to Caberg też jest przystosowany do zestawu słuchawkowego, jest też z katalogu przeznaczonego na ten rok. Chodzi mi bardziej o opinie użytkowników, bo informacje producentów mniej więcej znam. Tak czy inaczej dzięki za odpowiedzi :grin:
Awatar użytkownika
amfm
Posty: 153
Rejestracja: 20 listopada 2007, 19:09
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Maszków k.Krakowa
Wiek: 58
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: amfm »

kalifornia7777 pisze:Z tego co wiem to Caberg też jest przystosowany do zestawu słuchawkowego
Tak, ale tylko i wyłącznie w wersji bluetooth (ok. 750 PLN).
W Nolanie możesz założyć wersję kablową (ok. 190 PLN), która w zupełności wystarcza a potem ewentualnie rozszerzyć o bluetooth (ok. 750 PLN).
Awatar użytkownika
kikidr
Posty: 28
Rejestracja: 02 lipca 2010, 22:24
Motocykl: Virago 1.1, FJR 1300
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: kikidr »

Therion,
Gratulacje - to swietny kask, niestety cena mnie odstrasza... Jednak marka Shuberth to klasa sama w sobie, ja od jakiegoś czasu jeżdzę (dalsze wypady) w kasku BMW Sportintegral (czarny mat - a więc niekoniecznie do sportu :) - producentem jest Schuberth - to najlepszy kask, jaki miałem na głowie - idealna wentylacja, bardzo, ale to bardzo cichy i lekki - jesli ktoś szuka integrala, to jest najlepsza opcja... Jednak do miasta trzeba mieć jakąs alternatywę, bo stojąc w korku czy na światłach, w tym kasku jest sauna...

A dla kontrastu (przynajmniej cenowego) mogę polecić kask otwarty Crivit, który kupiłem kiedyś w Lidlu za grosze (poniżej 100 zl) - nie spodziewałem się, ze będzie taki dobry, oczywiście ma swoje małe wady (brak antifog, antiscratch itp), ale jest wygodny i dobrze dopasowany - za tą cenę naprawdę warto.
już jest nowa Yamaha, mialo byc cos mniejszego, a wyszlo FJR
_________________
KIK
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wojok »

Therion pisze:W sklepie przymierzyłem także Nolana N43. Przeraziła mnie jedna rzecz - po kiwnięciu głową.... opada blenda! W mordę - przecież podczas jazdy nocą (np. przez las) po wpadnięciu w dziurę, jak ta blenda się opuści, to NIC NIE BĘDZIE WIDAĆ. Jeżeli to się zdarzy na zakręcie gdzie obie ręce są zajęte (i nie będzie jak jej podnieść), to d*pa zimna.
no to widocznie często była paluchami ściągana, bo u mnie przy szlifie i stuknięciu głową w asfalt nawet nie drgnęła, a kask już mam 2 lata.
Awatar użytkownika
ŁAPA
Posty: 439
Rejestracja: 22 października 2008, 10:39
Motocykl: HD , FAZER
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 52
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: ŁAPA »

czytając wasze posty i dochodząc do" żadnych" wniosków szukałem skorupki i padło na Nolana n43 air i cholera mam nadzieję że to dobry wybór :rock:
Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 3713
Rejestracja: 15 maja 2008, 22:01
Motocykl: niemiecki
Lokalizacja: Augsburg(Bawaria)
Wiek: 57
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Winnetou »

Therion pisze:Wczoraj się szarpnąłem i kupiłem sobie Schubertha J1
I juz jestesmy kumplami :mrgreen:
"Wadliwa"cena jest jednak wykladnikiem jakosci-juz czwarty sezon z C3,czego i Tobie zycze!
Jedni umieją drudzy"umią"...

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój"
Co Co
Posty: 34
Rejestracja: 15 marca 2011, 13:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Co Co »

ŁAPA pisze:czytając wasze posty i dochodząc do" żadnych" wniosków szukałem skorupki i padło na Nolana n43 air i cholera mam nadzieję że to dobry wybór :rock:
Tez takowy mam. :-) Troche skrzypi w srodku ale za to jak lezy.... mam wersje ze zdejmowana szczęką.
Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 3713
Rejestracja: 15 maja 2008, 22:01
Motocykl: niemiecki
Lokalizacja: Augsburg(Bawaria)
Wiek: 57
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Winnetou »

amfm pisze:Również cena nie może być żadnym wyznacznikiem bo np. kaski Schubert powalające cenami generalnie bardzo słabo wypadają w testach bezpieczeństwa
Zrzuc wiec Caberga,Nolana i Schubertha z 5-go pietra na beton.Zobaczysz efekty "testu" :mrgreen:
Jedni umieją drudzy"umią"...

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój"
Awatar użytkownika
spaw
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwietnia 2011, 00:10
Motocykl: Tiger 900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 34
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: spaw »

a ja na swój drugi kask (pierwszy na Ogara 205 stary, zniszczony, poczciwy Shoei) kupiłem sobie Naxe, z blendą (ten sam model bez blendy był krótszy i nie wygodny). Jak na razie jeżdżę prawie miesiąc i nie mogę nic złego powiedzieć o tym kasku. :)
Jeździłem jeszcze w nolanie n43 (może tylko mi sie wydaje) było w nim głośniej... a tak to leżał prawie tak samo jak moja Naxa
"W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnatrz"
Terry Pratchett
Obrazek
ODPOWIEDZ