klekocze w silniku

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
peredzyn
Posty: 109
Rejestracja: 25 października 2010, 21:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Łask
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

klekocze w silniku

Post autor: peredzyn »

Witam
Mam problem .
Coś klekocze mi w silniku przejrzałem wszystkie tematy o stukaniu piszczeniu itp,. ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi
Wszystko było wpożądku doputy nie zalały mi się świece przy odpalaniu wiec zrobilem z nimi pożądek i było ok po czym zaczeło klekotać najlepsze że nie jeździłem tylko odpalałem żeby się zagrzał i taki cyrk...
jestem nowy w tym temacie
liczę że mi pomożecie ...
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: elrychu »

Spróbuj opisać ten klekot, jak jest to głośne, głuchy czy metaliczny klekot. Skąd się wydobywa? Może przy wykręcaniu świec wpadło Ci coś do cylindra? Może jakiś kamyk, który leżał sobie przy świecy i przy jej wykręceniu wpadł do cylindra.
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: Balwi »

elrychu pisze:......Może przy wykręcaniu świec wpadło Ci coś do cylindra? Może jakiś kamyk, który leżał sobie przy świecy i przy jej wykręceniu wpadł do cylindra.
@elrychu no bez jaj. Jakby coś do cylindra wpadło to nie byłby to klekot a raczej armageddon z silnika :razz: .
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: leszekk »

peredzyn pisze:nie jeździłem tylko odpalałem żeby się zagrzał
To jest ciężki grzech i za to Cię Bozia pokarała. A tyle się mówi o ekologii, o globalnym ociepleniu (ochłodzeniu), a Ty sobie w najlepsze bąki do atmosfery puszczasz i nawet się nie przejedziesz !!! Zgroza.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: Blunio »

peredzyn pisze:świece przy odpalaniu wiec zrobilem z nimi pożądek
A co konkretnie zrobiłeś ? Wkręciłeś te same świece, czy inne ?
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: elrychu »

Balwi pisze:Jakby coś do cylindra wpadło to nie byłby to klekot a raczej armageddon z silnika
masz rację Balwi, chyba za bardzo mnie fantazja poniosła :)
Ale zauważ, że kolega nie napisał jaki to klekot. Może jednak klekoce tak, że wydaje się że zaraz silnik się rozpadnie? :)
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 40
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: HaCaT »

A może koledze po prostu zawory stukają - to tak mi się skojarzyło a propos klekotu :razz:
Awatar użytkownika
peredzyn
Posty: 109
Rejestracja: 25 października 2010, 21:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Łask
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: peredzyn »

Jakby ten klekot opisać nie metaliczny tylko taki głuchy jakby kołkiem drewniamym uderzał w dupe niewiem jak to opisać napewno nie metaliczny jak schodzi z obrotów to najlepiej go słychać takie kleklekle mięko troche jak diesel chyba.. a jak na wolnych to tak sobie puka raz ciszej raz głośniej ... świece te same wkręciłem wygrzałem je zeby odparować paliwo i po tym juz ładnie pali bez problemu wydaje mi się że najgłośniej słychać z lewej strony silnika .

Ciężko jest opisać heh ale troche dałem chyba radę co :)
Awatar użytkownika
jacek71
Posty: 365
Rejestracja: 13 sierpnia 2009, 20:53
Motocykl: DS 1100
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 52
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: jacek71 »

Kolego tak klepie kosz sprzęgłowy ,to przypadłość naszych sprzętów opisywany na tym forum wielokrotnie ,z tym sie żyje (i nieżle śmiga),obym się nie mylił -powodzenia :rock:
Bulgotanie to piekny dżwięk i doznanie.

Było Virago 535 , Drag Star 650 Classic , Yamaha Road Star 1700 ,XVS 950 MS ,Shadow 600, DL 650 V-STROM , DS 650 Custom ,znów XVS 950 ,Drag Star 1100 i Virago 125 żony
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: Balwi »

535 ma sprzęgło z lewej strony? na moje klekocze napinacz łańcuszka rozrządu(zużyta sprężyna bądź sam łańcuch, lecz to objawia się w zakresie średnich obrotów i jest metaliczny dźwięk) bądź przepustnica podciśnieniowa(wyrobiona w prowadnicy) w gaźniku, w miarę rozgrzewania się metalu/silnika cichnie.
Awatar użytkownika
peredzyn
Posty: 109
Rejestracja: 25 października 2010, 21:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Łask
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: peredzyn »

Jeśli było by to sprzęgło to wciśnięcie powodowało by jakąś zmianę dźwięku lub wyciszenie a u mnie jest zero reakcji ... Martwi mnie to a zaobserwowałem jeszcze taki fakt . zdejmując przewód z świecy przedniego tłoka moto gaśnie zdejmując z drugiego moto pracuje ale tylko delikatnie zmienia się jego praca i na wolnych obrotach jak pracuje to z górnej rury wydechowej wydobywa się ciepły dymek a dolnej zimny ... powiedzcie co jest normą a co nie bo nie mam z kim porównać te wszystkie rzeczy ....
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: Mocho »

jak masz seryjny wydech z puchą pod spodem to raczej normalne że ciepłe górą ucieka ;) a na jednym cylindrze chyba powinien pracować obojętnie czy na pierwszym czy drugim
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: elrychu »

No nie jest normalne to że na jednym cylindrze pracuje a na drugim nie. Nieważne czy na przednim czy tylnym powinien silnik pracować. Możesz mieć coś z zapłonem na przednim cyl. lub też nie dostaje paliwa (zatkana dysza w gaźniku lub dość mocno rozregulowane gaźniki). Jak jest na wyższych obrotach? Też gaśnie? To klekotanie może być z tego że ten przedni cylinder coś tam łapie ale powoduje jakąś nierówną pracę, że aż silnik klekocze.
A co do tłumika, to masz oryginał? Bo jeśli tak to spaliny z obu cylindrów mieszają się w puszcze pod wahaczem więc z górnej i dolnej rury spaliny powinny mieć tę samą temperaturę. Pewnie za chwilę ktoś napisze że ciepłe gazy uchodzą do góry i dlatego z górnej są ciepłe z dolnej zimne:)

[ Dodano: Sob Lis 06, 2010 7:53 pm ]
Mocho uprzedziłeś mnie :)
Awatar użytkownika
peredzyn
Posty: 109
Rejestracja: 25 października 2010, 21:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Łask
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: peredzyn »

Wydechy mam oryginalne i puchę od spodu tez mam ...
jak dam mu wyższe obroty i rozłączę świece to chodzi ten garnek ale jak tylko puszcze manetkę to gaśnie ... możliwe że gaźniki do regulacji chociaż jak się przejechałem to wzorowo się zbiera i na wolnych chodzi hm... tyle ze wychodzi na to ze na wolnych obrotach chodzi na jednym cylindrze a jak mu dam w dechę to dołącza się drugi wychodzi na to ze te gaźniki ...
apropo stukania - klekocze obojętnie którą świece wyłączę z pracy ....
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: dydzio »

Nie znam się, ale w puszce miałem tak, że na gazie jeździła normalnie, a na benzynie gasła na niskich obrotach. Okazało się, że gaźnik to jedna wielka ruina, więc i u Ciebie tak może być.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: Blunio »

peredzyn pisze:na wolnych obrotach chodzi na jednym cylindrze a jak mu dam w dechę to dołącza się drugi
nie widzę innego wyjścia, jak regulacja układu wolnych obrotów, ew. czyszczenie gaźnika, bo coś mogło go przytkać.
peredzyn pisze:apropo stukania - klekocze obojętnie którą świece wyłączę z pracy
No i czemu się dziwisz - jak zdejmiesz jeden but, to też klekoczesz pozostałym po podłodze. Zostaw już pisanie i weź się za czyszczenie i regulację gaźników. Przy okazji - zmień filtry (paliwa, powietrza i oleju), olej i całą resztę. Będzie okazja :idea: :roll:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
peredzyn
Posty: 109
Rejestracja: 25 października 2010, 21:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Łask
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: peredzyn »

Apropo to filmik na którym słychać to pukanie mam nadzieje że obejrzycie i coś stwierdzicie :) a ja zaraz biore sie do rozbierania lewej części silnika tylko znajdę trochę czasu
oto nagranie :)



stukanie

[ Dodano: Sob Lis 13, 2010 12:05 pm ]
Widze że nikt nie zidentyfikował tego źwieku z filmu hm... ??
misiek2
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: misiek2 »

witam.kolegę i jak ustaliłeś przyczynę tych stuków bo w mojej 750 jest podobny objaw sprawdziłem rozrząd i luzy na zaworach,ciśnienie w cylindrach i nic dalej to samo.proszę o jak najszybszą odpowiedź bo sezon już blisko.pozdrawiam
Awatar użytkownika
peredzyn
Posty: 109
Rejestracja: 25 października 2010, 21:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Łask
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: peredzyn »

Niestety nie udało mi się ustalić przyczyny wydaje mi się że jak go ostatnio przegoniłem i zalałem 98 paliwo to jakby ciszej było :) ale za to mój brat ma problem bo padło sprzęgło rozrusznika i trzeba będzie robić zacznę od klucza żeby zdjąć koło :)
misiek2
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: misiek2 »

Witam.Czyli nic nie robiłeś odnośnie tych stuków w silniku nie zaglądałeś do gaźników bo ja dzisiaj albo zrobię porządek z tym stukaniem albo rozdrobnię silnik , u mnie stało się to podczas jazdy zredukowałem i wkręciłem go na obroty i w tym momencie osłabł i zaczoł stukać wydaje mi się że to jednak wina gaźnika bo dzieje się to samo co u ciebie ściągnę fajkę ze świecy w pierwszym garnku silnik pracuje a jak ściągnę na drugim to gaśnie na wolnych obrotach jeszcze sprawdzę jak się wkręci na obroty czy dzieje się to samo.Pozdrawiam i mam nadzieję że w końcu dojdziemy do ładu z naszymi lalkami.
Awatar użytkownika
peredzyn
Posty: 109
Rejestracja: 25 października 2010, 21:36
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Łask
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: peredzyn »

Bedę zaglądał do gaźników bo mojemu bratu nagle spadła moc nie stukał ale nie chciał zbyt jechać okazało sie że membrama w gaźniku sie rozebrała :)
Jak dojdziesz co u ciebie było to daj znaka bo jestem ciekaw :)
RobertM
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:00
Motocykl: 535, 96r.
Lokalizacja: Rożny k/Radomska
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: RobertM »

Udało Ci się ustalić przyczyny stukania? Bo po obejrzeniu filmu u mnie jest identycznie na niskich obrotach słychać a jak wkręci się na obroty to klekotanie cichnie.
Awatar użytkownika
kodimk
Posty: 58
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 21:14
Motocykl: virago 750
Lokalizacja: Magdalenka k wawy
Wiek: 51
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: kodimk »

spalanie stukowe?? zmien swiece.............
Awatar użytkownika
JURO
Posty: 143
Rejestracja: 28 stycznia 2010, 22:56
Motocykl: Virago 750 1996rok
Lokalizacja: Chmielnik , Rzeszów, Szkocja
Wiek: 50
Kontakt:
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: JURO »

peredzyn pisze:Wszystko było wpożądku doputy nie zalały mi się świece przy odpalaniu wiec zrobilem z nimi pożądek i było ok po czym zaczeło klekotać najlepsze że nie jeździłem tylko odpalałem żeby się zagrzał i taki cyrk...
Jeśli przed zalaniem świec było ok, to może zmień świece na nowe i dokręć odpowiednio :wink:
RobertM
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:00
Motocykl: 535, 96r.
Lokalizacja: Rożny k/Radomska
Status: Offline

Re: klekocze w silniku

Post autor: RobertM »

Niestety, ale to nie świece.

Tutaj viewtopic.php?t=28&postdays=0&postorder=asc&start=75 opisałem prawdopodobną przyczynę. Jak wszystko zmontuję i odpalę maszynę będę miał 100%-tową odpowiedź.
ODPOWIEDZ