Luz osiowy dużego wolnego koła virago 535

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
RobertM
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:00
Motocykl: 535, 96r.
Lokalizacja: Rożny k/Radomska
Status: Offline

Luz osiowy dużego wolnego koła virago 535

Post autor: RobertM »

Jaki powinien być luz osiowy dużego wolnego koła zębatego (tego z bieżnia) w sprzęgle rozrusznika?. Szukałem w serwisówce i na forum niestety nie znalazłem poza tym, że kiedyś „kyller” szukał takiej informacji.
chomiczek
Status: Offline

Re: Luz osiowy dużego wolnego koła virago 535

Post autor: chomiczek »

Przerabiałem temat tego luzu. Był torchę za duży więc po uzgodnieniu z kyllerem postanowiłem wytoczyć nową tuleję. Niestety zrobił mi ją za ciasną i po zagrzaniu silnika koło zębate zakleszczyło sie z wałem. Dałem mu to zrobić jeszcze raz ale żeby mi to zrobił z większym luzem. Niedługo potem musiałem zmienić uszczelke pokrywy altka i okazało sie że tuleja wyrobiła się do pierwotnego stanu.
RobertM
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:00
Motocykl: 535, 96r.
Lokalizacja: Rożny k/Radomska
Status: Offline

Re: Luz osiowy dużego wolnego koła virago 535

Post autor: RobertM »

U mnie ten luz wynosi 1mm, czyli grubość podkładki. Chciałem go zlikwidować, bo myślę, że jest on przyczyną stukania wolnego koła na wolnych obrotach. Dlatego chciałem dowiedzieć się jaki jest dopuszczlny luz.
chomiczek
Status: Offline

Re: Luz osiowy dużego wolnego koła virago 535

Post autor: chomiczek »

A nie klepie ci czasem kosz sprzęgłowy :?: wciśnij klamkę sprzęgła i posłuchaj czy nie przestało stukać
RobertM
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:00
Motocykl: 535, 96r.
Lokalizacja: Rożny k/Radomska
Status: Offline

Re: Luz osiowy dużego wolnego koła virago 535

Post autor: RobertM »

Ogólnie miałem straszny klekot w silniku nie wiadomo skąd. Po rozebraniu sprzęgła rozrusznika okazało się, że oberwane są wszystkie śruby. Podczas składania zregenerowanego sprzęgła stwierdziłem obracając wolnym kołem, że ma luz osiowy i z tego powodu stuka. Po zmontowaniu wszystkiego do kupy i odpaleniu moto faktycznie słychać teraz kosz sprzęgłowy, ale po wciśnięciu klamki jeszcze delikatnie coś stuka. Dlatego moje podejrzenia padają na ten właśnie luz.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Luz osiowy dużego wolnego koła virago 535

Post autor: kyller »

mister a podkładke pod wolnym kołem rozusznika masz?
zadzwon do mnie 790 738 111 bede w warsztacie od 13.30
RobertM
Posty: 29
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:00
Motocykl: 535, 96r.
Lokalizacja: Rożny k/Radomska
Status: Offline

Re: Luz osiowy dużego wolnego koła virago 535

Post autor: RobertM »

Mam. Zadzwonię.
ODPOWIEDZ