Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Mirosław
Posty: 129
Rejestracja: 07 marca 2010, 12:53
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: Zarębiec
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: Mirosław »

Super wyprawa się zapowiada też taką mam w planach.Jak byscie byli w pobliżu mazur też bym się z chęcią dołączył o ile to możliwe :rock:
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: pisior »

ja jak oblecialem polske ,to nie widzial naszywki na żadnym ramieniu , a poznałem trochu ludzi ,z Gdanska <Zywca <tucholi Gliwic < zamoscia <augustowa <giżycka <malborka <zakopanego ,gucholazów , :)
Obrazek
Awatar użytkownika
GRISZKA
Posty: 433
Rejestracja: 24 października 2009, 23:59
Motocykl: VIRAGO XV 1000 GOLD
Lokalizacja: Ogorzelec-Kamienna Góra
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: GRISZKA »

pisior, no chyba żartujesz? A w Ogorzelcu byłeś? hahaha
Awatar użytkownika
Krysia-cincinnati
Posty: 1324
Rejestracja: 23 października 2009, 20:46
Motocykl: virago750rok 1996
Lokalizacja: truskaw
Wiek: 66
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: Krysia-cincinnati »

Macio u mnie jest stadnina,może przed wyprawą kilka lekcji treningowych dla córki,a my strzelimy po kawce u mnie .do stadniny 500 m
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: al99 »

Mirosław pisze:Super wyprawa się zapowiada też taką mam w planach.Jak byscie byli w pobliżu mazur też bym się z chęcią dołączył o ile to możliwe :rock:

oczywiście jeśli tylko dojdzie do tej wymarzonej podróży to na pewno postaramy się do Ciebie zajrzeć, im Nas więcej tym lepiej,warto poznawać nowych ludzi, jak by to powiedzieć nowe znajomości nowe wyzwania he he
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
macio68
Posty: 449
Rejestracja: 25 września 2010, 13:20
Motocykl: Virago 535 DX 2001
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: macio68 »

Witku, wielkie dzięki za zaproszenie :uklon: Myślę, że temat do obgadania w "66" :mrgreen:
Marzenia jednak się spełniają... A to, co NAJWAŻNIEJSZE, mamy bliżej siebie niż nam się wydaje
Awatar użytkownika
Krysia-cincinnati
Posty: 1324
Rejestracja: 23 października 2009, 20:46
Motocykl: virago750rok 1996
Lokalizacja: truskaw
Wiek: 66
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: Krysia-cincinnati »

jasne macko
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: al99 »

A więc powracam do tematu, myślę że wyruszę już 14 lub 15 czerwca jeśli się nic nie pogmatwa, plan podróży mam już w głowie ale to tylko plan, wstępnie chcę ruszyć w kierunku południowo-wschodnim,
wylot z Bieruń -Tychy wczesnym rankiem, planowane dzienne km do zrealizowania to ok 450-500,

w teriminie ok 17-18-06 do 24-06 planowany pobyt w Darłówku (już opłacone) a tam oczywiście szlajanie się po całym pomorzu, natępnie kurs na Mazury,(bliżej nie sprecyzowane okolice, na pewno Iława i krótki pobyt na wyspie,
dalej to kwestia pogody,możliwe że zachód PL Szczecin i okolice,
planowany Berlin i zaliczenie opery
dalej to trasa powrotna zachodnim południem polski lub czeską stroną gdzie trasy i widoki są napewno przepiękne,ale to się jeszcze okarze
p.s po południu lub jutro zamieszczę więcej szczegółów :rock:
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
Dredd
Posty: 142
Rejestracja: 14 czerwca 2009, 23:57
Motocykl: H-D, kiedyś Virago 750
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: Dredd »

al99 pisze: planowane dzienne km do zrealizowania to ok 450-500
Bardzo ambitne założyłeś przebiegi dzienne (zwłaszcza jak na Polskę). Mało czasu zostanie Ci na obejrzenie czegokolwiek, no chyba, że zamierzasz to robić "z siodła" ;)
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: pisior »

al99 pisze: planowane dzienne km do zrealizowania to ok 450-500,
moim zdaniem ,to tez troszke dużo
Obrazek
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: al99 »

Ssiemka Panowie, reasumując, plany nie ściśle wyrażone, założyłem iż z miejsca do miejsca docelowego , czyli od punktu startu powiedzmy w bieszczady, póżniej powiedzmy z Przemyśla gdzieś w okolice Białego stoku, zawsze czas na odpoczynek i jakieś zwiedzanie, to jak by nie patrzeć dziennie tak wyjdzie w tych granicach, czas pokarze jak to będzie, nad morzem stała miejscówka do wypadów i tam już przez 5 dni jazda po pomorzu,od Helu po Szczecin itd, dla mnie to ma być test wytrzymałościowy i udowodnienie samemu sobie że jeszcze nie pora na kapitulację.Może odiedzi się forumowiczów i jakiś inny plan się wykluje, to ma być przygoda nic na sztywno, to nie masowa produkcja, nie prawdaż? :rock:

[ Dodano: Wto Cze 07, 2011 7:25 am ]
Mirosław,
jesli dysponujesz jakąś wiedzą na temat kwater, może pola namiotowego w pobliżu Ciebie to można się po kusić na przelot po Twojej okolicy i wybadaniu terenu,a pózniej sobie tam dychnąć.
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: Cpt. Nemo »

Warto pamietac ze 500 kilometrow to realnie jakies 10 godzin jazdy w polskich warunkach :)
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: al99 »

porzyjemy zobaczymy jak to się poukłada, jeśli nawet w jeden dzień zrobię choć by tylko kilka km ,to nadrobię to na drugi, zresztą kto powiedział że takie założenie (450-500) to sztywny plan, nic podobnego, :bravo:

[ Dodano: Nie Cze 12, 2011 6:46 am ]
mirek39 pisze:Al, ja z kumplami będę jechał w tym czasie w stronę przeciwną, tzn. 20-26 czerwiec jedziemy w Bieszczady wzdłuż wschodniej granicy, jakieś piwko możemy zrobić :)
Mareczku, jeśli tylko się uda to jak najbardziej jestem za spotkaniem, w okresie od ok 19-do 24 jestem nad morzem tam mam wykupiony pobyt, baza do wypadów idealna bo niemal po środku w Darłówku, tak że może Fryturę gdzieś w Koszalinie uda mi się spotkać, będziemy w kontakcie,pozdro

[ Dodano: Nie Cze 12, 2011 7:03 am ]
robson pisze:All proponuję po drodze odwiedzić Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie coś ala małe Mazury z jezior polecam J.Białe miejscowość Okuninka.Tylko w sezonie strasznie zawalone turystami, jak również J.Rotcze miejscowość Grabniak.No i największe J.Wytyckie są i mniejsze na których szczerze nie byłem,jak szukacie spokoju to tam znajdziecie.
Robercik, w trasę ruszam solo, napewno Roztocze objadę , znam tam kilka miejscowości SUSIEC,jakieś tam majdany ,,jest ich w pierniki tak że nie pamiętam który to który, ale napewno warte szczału, zamieżam zaliczyć spływ kajakiem (polecił mi to zundap), możliwe że Heńka też odwiedzę o ile będzie w tym czasie u siebie w domu, to całe pojezierze Łęczyńskie to już tyle osób chwaliło że raczej sobie nie odpuszczę ino jakieś miejsca noclegowe muszę jeszcze spatrzeć, co dalej idzie to pewnie i do Antka pasowało by zachaczyć, w prawdzie on przyjechał na śląs po motor, ale zamiast zadzwonić po ludziskach to wymarżli w aucie czekająć na świt pod Wadowicami, ja tego błedu nie popełnie, i skorzystam z okazji do spotkania.
Dylematem jest czy jest sens zabierać ze sobą namiot i całe graty do tego,nie chcę się przeładowywać i brusić jak rumun,zwłaszcza że jadę sam, namiary na kwatery będą mile widziane. Zabiorę laptopa to może jakąś relację w miarę na bierząco będę opisywał, rozumie się że tak że zbierał informacje ka się można udać celem nakarmienia spragnionej piekna duszy.

[ Dodano: Nie Cze 12, 2011 7:11 am ]
Ogólnie dziękuję wszystkim za serdeczność i zaproszenia,wybaczcie że nie pisałem na ogólnym za dużo ,ale za to skromnie na Pw starałem się odpowiadać ,o tych co zapomniałem lub przeoczyłem bardzo przepraszam i proszę o wybaczenie, jeśli tylko wszystko dopisze to postaram się napewno w większym lub mniejszym zakresie odwiedzić,
relację będę starał się w miarę możliwości systematycznie zamieszczać na forum oraz gdzie aktualnie się obecnie znaduję, co napewno ułatwi nam wszystkim możliwość spotkania. :rock:

[ Dodano: Nie Cze 12, 2011 8:00 am ]
zapomniałem dodać :drunksmile:
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
Daro
Posty: 1447
Rejestracja: 04 września 2007, 13:41
Motocykl: XV1100 '94
Lokalizacja: Skawina
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: Daro »

al99 pisze: ... celem nakarmienia spragnionej piekna duszy.
Nie pozwolę Ci na samotną ucztę ...
przynajmniej w 1 etapie podróży :rock:
Z miłą chęcią jeśli można potowarzyszę Ci w Bieszczady :chopper: :chopper: :bikersmile:
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: Antek »

al99 pisze:co dalej idzie to pewnie i do Antka pasowało by zachaczyć, w prawdzie on przyjechał na śląs po motor, ale zamiast zadzwonić po ludziskach to wymarżli w aucie czekająć na świt pod Wadowicami, ja tego błedu nie popełnie, i skorzystam z okazji do spotkania.
i prawidłowo piwko już się chłodzi ! :rock:
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: al99 »

wielkie dzieki Antku i Daro, co do godziny startu i miejsca spotkania, zgadamy się telefonicznie ,relacja z polskiej edycji gangu dzikich wiepszy postaram się na bierząco relacjonować z trasy. :rock:

[ Dodano: Pią Cze 17, 2011 6:54 am ]
A więc, na dzień dzisiejszy ,już bieszczady zaliczone, trasa przepiękna, jako że przed sezonem, na drogach były pustki traska okazała się zajefajna, no ale co dobre szybko się kończy,Zaliczyliśmy tą trasę razem z Darem i Moniką,na początku było nas trzech ale los spłatał małego figla i doszło do incydentu zwanego BUM BUM,zakończyło się drobnymi siniakami i bulem kończyn,i rozbitą maszyną,dzięki Bogu że nas miał w opiece, teraz jestem już w Tomaszowie Lub, pakowanko i dylemat gdzie dalej jechać.
Chyba obire kierunek wschodnio północny C.D.N

P.S Daro jeszcze raz dzięki za towarzystwo i pozdrowionka dla ekipy :uklon:

[ Dodano: Pią Cze 17, 2011 8:31 am ]
a więc kurs obrany, lecę do Antka, trasa z Tomaszowa lub w kierunku Krasnystaw, Lublin, Może Włodawa , okarze się jakie są widoki i trasa,jeśli ktoś zechce się przyłączyć to zapraszam , jak się samo przez się rozumie najlepiej sygnal dać sms, odzwonię jak będę na parkingu, pozdro :rock:
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
Daro
Posty: 1447
Rejestracja: 04 września 2007, 13:41
Motocykl: XV1100 '94
Lokalizacja: Skawina
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: Daro »

al99 pisze: ... Daro jeszcze raz dzięki za towarzystwo i pozdrowionka dla ekipy
Nie ma za co - 560 km w czwartek a w sumie 720 w 1,5 dnia w takim towarzystwie - to ja dziękuję za zabranie nas i możliwość oderwania się od szarej rzeczywistości (praca non stop)
Jak posegreguję to wrzucę fotki i jakąś relację
A Al pognał dalej ... rozjechaliśmy się (my na zachód a on na północ) w Jarosławiu za Przemyślem a jak pisał wczoraj już siedział w Białymstoku :bravo:
Al - pozdrów Antka i spółkę :rock:
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: al99 »

Dzięki za odprowadzkę, dzisiaj jestm już padnięty więc napiszę tylko tyle, Antek pozdrowiony, biba się udała ze ho ho, Białystok poezja-zaliczony, ludziska zaje fajne, za dużo by pisać ,było extra ,teraz już jestem w Darłówku, o 670km dalej, 4 godz non sto w ulewie,ale warto,,tarasa przez mazury full wypas,polecam Maruzek, przed Olsztynkiem, więcej opiszę jak wrucę do domu,Wszystim kórzy to czytają polecam taki wypad,prawdziwy wieprz powinien to przeżyć,emocje, przygoda i ludzie którzy w tym wszystkim stanowią prawdziwe sedno wyprawy,jeszcze raz dzięki całej ekipie (no name)która pomogła w raliacji tego przedsięwzięcia. :boks:
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: Cpt. Nemo »

Oj, a to warto tak leciec i chocby kilku dni nie podarowac Mazurom ?
Czytalem ze przez Bieszczady tez jakos biegiem ?
Nie szkoda ?
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
Daro
Posty: 1447
Rejestracja: 04 września 2007, 13:41
Motocykl: XV1100 '94
Lokalizacja: Skawina
Wiek: 54
Status: Offline

I etap podróży Al'a :)

Post autor: Daro »

Cpt. Nemo pisze: Czytałem ze przez Bieszczady tez jakos biegiem ? Nie szkoda ?
Pewnie że szkoda - ale jak się nie ma co się lubi ....
Mimo wszystko warto było - tym bardziej że Bieszczady dla zmotoryzowanych to duża Pętla (mała zamknięta - remont) i tyle . Wiadomo ze można i po górach pochodzić ale w skórze jakoś nieporęcznie :) A zresztą cóż tutaj pisać - niech przemówią obrazy :rock:
https://picasaweb.google.com/daro139/Bi ... 16_06_2011
p.s. Zdjęcia w większości to dzieło córki Moniki - gdyby nie ona pewnie obrazy zostałyby tylko w głowie a tak można powspominać i pooglądać .
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: Antek »

świetne zdjęcia ! szkoda że Al podróżuje bez aparatu była by fana relacja, szerokości na dalszej drodze! :rock:
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: robson »

Fajne fotki Darku ta twoja córka ma rękę :)
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: dydzio »

robson pisze:Fajne fotki Darku ta twoja córka ma rękę :)
Też mam rękę, która czasem czyni cuda :P


Obrazek
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: al99 »

A więc jutro zjazd z Darłowa na Iławę, jeśli ktoś ma namiary na jakieś przyzwoite lokum to będę wdzięczny

DLA TYCH CO SĄ W OKOLICACH DARŁOWSKIEGO KACZOGRODU, DZISIAJ TZ 23-06-2011 WIECZOREM KONCERT TLOVE

C.D.N dzikiego wieprza w krótce

[ Dodano: Czw Cze 23, 2011 10:30 am ]
A więc jutro zjazd z Darłowa na Iławę, jeśli ktoś ma namiary na jakieś przyzwoite lokum to będę wdzięczny

DLA TYCH CO SĄ W OKOLICACH DARŁOWSKIEGO KACZOGRODU, DZISIAJ TZ 23-06-2011 WIECZOREM KONCERT TLOVE

C.D.N dzikiego wieprza w krótce :drunksmile:
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
izula
Posty: 227
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:37
Motocykl: czerwona strzała
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Przygoda po Polsce od 16.06-14.07.2011

Post autor: izula »

al99, dzięki za wspólne loty :mrgreen:
Pod Koszalinem złapał mnie deszcz :roll:
W dyktaturach to władza daje kasę
W demokracjach to kasa daje władzę


była Virago 535
była Suzuki GSR 600
jest Suzuki GSXR 600
ODPOWIEDZ