wymiana oleju xv 750 se 81

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
glancer
Status: Offline

wymiana oleju xv 750 se 81

Post autor: glancer »

Szukam porady! Wymieniłem olej i filtr i skręciłem wszystko do kupy ale w naczyniu ze starym filtrem odnalazłem mały oring i teraz pytanie gdzie on był umiejscowiony i czy ma wpływ na smarowanie silnika bo mimo stanu zapaliła mi się dwa razy kontrolka?
pedros85
Status: Offline

Re: wymiana oleju xv 750 se 81

Post autor: pedros85 »

witam!! z kiego miejsca ten ały oring ci sie wzia to ie mam pojecia...cos słyszałem ze w nowszych wirowkach gdziesz przy dekielku od filterka oleju sie znajduje. ale ty masz juz dosyc leciwa maszynke wiec to raczej nie to, ale za to virowki z tych lat ( ja mam z 82 rolu) maja pewna wade, brak przegrody w miesce olejowej tak wiec przy przyspieszaniu potrafi sie zaswiecic kontrolka, czy jak postawisz na stopce boczej, ja tam zawsze leje jej oliwki po jajka ( tzn pod max) i warto jest przy wymianie oliwki wykrecic czujnik oleju ( spod miski , od strony filtra pod metalowa osłonka, tak z prawej przedniej czesci spodu miski), a jak masz pewnosc ze ma max oleju i gdziesz tam przy dwaniu w rury ci sie zapali to olej:P
glancer
Status: Offline

Re: wymiana oleju xv 750 se 81

Post autor: glancer »

Dzieki! Masz rację, mój koleś też mówi że one lubią mieć więcej niż stan , dlatego przed wymianą miał pełną szybkę , dzisiaj doleję i zobaczę czy się będzie zapalać czarwona lampka.A co do oringu to cholera wie co on tam robił?
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: wymiana oleju xv 750 se 81

Post autor: robson »

Ja proponuję Moto postawić do pionu nie stawiać go na bocznej stopce,do momentu rozgrzania dobrze oleju.Zobaczcie co się dzieje w okienku jak moto nie jest rozgrzane przy dodawaniu gazu olej znika,cała jego zawartość ucieka do góry silnika.Po prostu trzeba dobrze go rozgrzać żeby szybciej spływał,to tyle z zaświecaniem czerwonej lampki.
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
jozjag
Posty: 140
Rejestracja: 08 grudnia 2007, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 250 i XV750
Lokalizacja: Goleniów
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: wymiana oleju xv 750 se 81

Post autor: jozjag »

Przejrzyj się temu rysunkowi i zobacz o który oring ci chodzi pozycja 2,3,5,10 Obrazek
glancer
Status: Offline

Re: wymiana oleju xv 750 se 81

Post autor: glancer »

Przepraszam, że nie odpisywałem ale mój niby satelitarny internet odmawiał połączenia ( nie życzę nikomu tej szybkości transferu) .Co do oringu wyd. mi się że to piątka na rysunku.
ODPOWIEDZ