Koszt wymiany uszczelek na tlokach

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Niedziel
Posty: 271
Rejestracja: 04 września 2007, 00:30
Motocykl: Virago 1100 96
Lokalizacja: Warszawa/kołobrzeg
Wiek: 45
Status: Offline

Koszt wymiany uszczelek na tlokach

Post autor: Niedziel »

Witam szybkie pytanko orientuje sie ktos jaki jest w Polsce koszt wymiany uszczelek na tlokach i glownej uszczelki w silniku bo troszke mi cieknie olej i zaspiewali mi $600 niewiem czy robic czy poczekac do Polski? Nie zeby tam strzasznie cieklo pare kropelek.
Obrazek
Awatar użytkownika
Szymon001
Posty: 290
Rejestracja: 05 września 2007, 15:47
Motocykl: Suzuki Bandit 1200N
Lokalizacja: Kobyłka
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Koszt wymiany uszczelek na tlokach

Post autor: Szymon001 »

komplet uszczelek do silnika kosztuje 180 zeta a wymiana to zależy od warsztatu ale myśle ze raczej mniej niż 600 $
Awatar użytkownika
Niedziel
Posty: 271
Rejestracja: 04 września 2007, 00:30
Motocykl: Virago 1100 96
Lokalizacja: Warszawa/kołobrzeg
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Koszt wymiany uszczelek na tlokach

Post autor: Niedziel »

Dzieki szymon a myslisz ze jest to jakies konieczne do zrobienia czy spoko moge jezdzic bo oleju jak sprawdzam to mam full
Obrazek
pedros85
Status: Offline

Re: Koszt wymiany uszczelek na tlokach

Post autor: pedros85 »

olej...:P hehe mi jakis czas temu troszke ciekło... jakis rok temu w takiej sytuacji stawiasz motorek w jakies zimne miejsce:P ze by oliwka była max gesta czyli poprostu na zimnym silniku oczyszczasz dokladnie miejsce w ktorym sie poci, i odtłuszczasz acetonem ale to takj porzadnie, kilka razy, ew wygrzebujesz jakis syf tkory moze gdzies tam zalegac miedzy połowkami i jeszcze raz odtłuszczasz i wtedy poxilinka albo poxipol:D najlepiej bardzo mocno upchnac poxilinki a puzniej doszczelnic po wierchu poxipolkiem i masz spokoj na rok moze dwa:P albo na dwa tyg jhak gdzies mozniej micha walniesz:D a co do uszczelek na tłokach to domyslam sie ze chodzi o uszczelki pod głowicami, to raczej mniej jak 600 $ :) o tyle skomplikowana robota ze trzeba silnik wyjac ale raczej nikt nie powinien krzyknac za sama robote zrozej jak 300 zeta, u mnie znajomek tyle biewrze za takie cos, bo jednak jak juz uszczelke miedzy karteremi zmieniac to zaczny koszt.. a jezeli tak se tam cos cieknie i bardzo cie tio nie irytuje to bym sobie odpuscil..
pikas4
Status: Offline

Re: Koszt wymiany uszczelek na tlokach

Post autor: pikas4 »

Ja polecam jednak zamiast poxipolu zastosować silikon do silników samochodowych (Dla bardziej wymagających czarny – loctite) . Jeśli powierzchnia będzie dobrze odtłuszczona to złapie jeszcze lepiej niż sam klej :)

Pozdrawiam !!!
pedros85
Status: Offline

Re: Koszt wymiany uszczelek na tlokach

Post autor: pedros85 »

fakt:) moze byc niezłe:) nie wziołem tego pod uwage, jednak ja stosowałem poxiline z uwagi na to ze szybko wiaze przez co zmniejsza ryzyko podejscia oleju pod klej, ale pomysł dobry:)
Awatar użytkownika
Szymon001
Posty: 290
Rejestracja: 05 września 2007, 15:47
Motocykl: Suzuki Bandit 1200N
Lokalizacja: Kobyłka
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Koszt wymiany uszczelek na tlokach

Post autor: Szymon001 »

Ja bym sie specjalnie nie przejmował chyba ze ci plama w garażu bardzo przeszkadza, a uszczelki przy okazji jakiejś większej naprawy wyminienić albo zimową porą jak sie nudzić bedzie.
ODPOWIEDZ