Filtr paliwa?

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
davidoff852
Status: Offline

Filtr paliwa?

Post autor: davidoff852 »

Witam!

Jestem dość młodym i nie doświadczonym (jeszcze) :razz: użytkownikiem virago 125 i mam pytanie:
Czy jest w virago filtr paliwa??

Pozdrawiam! :rock:
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Filtr paliwa?

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

W 750 - tce brak!
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
davidoff852
Status: Offline

Re: Filtr paliwa?

Post autor: davidoff852 »

Heh :razz:

a w 125? :?: :razz:
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Filtr paliwa?

Post autor: Arktos »

Podepne sie do tematu mam pytanie do znawców gażników glównie mysle o Ayo 007 czy jest sens zakładać filtr jak go nie mam??? Pytam bo będe zdejmował zbiornik i zrobił bym to przy okazji.Ciekawe czemu japońce raz zakladali filtr a innym nie? Swoją drogą to czystość naszego paliwa chyba odbiega od standardów krajów cywilizowanych myśle o aferach i oszustwach więc taki filterek chyba by nie zaszkodził.
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Filtr paliwa?

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

Jestem za założeniem, a potem za permanentnym sprawdzaniem jego stanu, bo niektórzy usatysfakcjonowni tym faktem zapominają o zapchanych filtrach i klną na swoje maszyny :frustrated: , że im nie palą!
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Filtr paliwa?

Post autor: strazak »

filtr na pewno ci nie zaszkodzi a jedynie może pomóc
ADAM
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Filtr paliwa?

Post autor: wwwolti »

Arktos pisze:Podepne sie do tematu mam pytanie do znawców gażników glównie mysle o Ayo 007 czy jest sens zakładać filtr jak go nie mam???
filtr będzie stanowił opór paliwa na drodze do gaźników co w sytuacji, kiedy w gaźniku będziesz potrzebował go więcej, może przeszkadzać. moto może zacząć szarpać. no chyba że sitko założysz tylko jakieś.

myślę, że jak fabrycznie filtr nie był przewidziany to go nie należy zakładać.

ale sam jestem ciekaw co na to Ayo :rock:
pozdr
Wojtek
baciek1000
Status: Offline

Re: Filtr paliwa?

Post autor: baciek1000 »

W 1000 jest za pompą paliwową znajduje sie dekielek trzeba go zdemontowec i ukarze sie filtr paliwowy
Piotr Giżyński
Status: Offline

Re: Filtr paliwa?

Post autor: Piotr Giżyński »

wwwolti pisze:filtr będzie stanowił opór paliwa na drodze do gaźników co w sytuacji, kiedy w gaźniku będziesz potrzebował go więcej, może przeszkadzać. moto może zacząć szarpać. no chyba że sitko założysz tylko jakieś.
Sorry wwolti ale to co napisałeś niestety nie ma sensu. Jeśli bez filtru zanieczyszczenie z paliwa dostaną się do gaźnika to problemów i pracy będzie niewspólmiernie więcej niż z filtrem. Fakt, że opory przepływu mają znaczenie z punktu widzenia parametrów pompy i w konsekwencji ilości paliwa jaka bedzie mogła podać. Myślę, że ponieważ pompa jest nieprównywalnie droższym i bardziej skomlikowanym elementem z pewnoscią nie była montowanna inna do maszyn z i bez filtra. Z tego choćby względu niezależnie od powodów dla których część maszym go ma a część nie zdecydowanie warto zamontować filtr i regularnie sprawdzać jego stan.
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Filtr paliwa?

Post autor: GLIWICKI »

No nie przesadzajmy :roll:
Pamietajmy, iz sa to zazwyczaj dosc proste filtry membranowe sluzace do wylapywania zanieczyszczen stalych i opory przeplywu stawiane przez taki filtr paliwa nie powinny w jakis znaczacy sposob spowodowac spadku wydajnosci pompy.
Ja bym zalozyl ...
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
m.rozanski
Status: Offline

Re: Filtr paliwa?

Post autor: m.rozanski »

w 750 jest filtr na kraniu- od srodka baku. ja jednak zalozylem bo wylecial on i zapchal mi caly gaznik. a tak to jak wyleci to mam 2 :)
darekgarbaty
Status: Offline

Re: Filtr paliwa?

Post autor: darekgarbaty »

ja właśnie wymieniłem filtr paliwa w tym sezonie i uważam że warto to robić co roku koszty nie duże a spokój na drodze i pompa i gaźniki czyste- a zaznaczam że stary miła dużo brudu.
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Filtr paliwa?

Post autor: ayo007 »

.. no to moze teraz ja, kto nie miał kłopotów z gaznikami, nie rozbierał ich i nie czyscił, nie zrozumie jak ważne jest zastosowanie filtra paliwa, gazniki w naszych moto posiadają bardzo wąskie wewnętrzne kanały paliwowe, w których bardzo czesto lubi sie cos zawiesić i powodować nieprawidłowe działanie bądź tez jego brak, i czasem samo mycie, przedmuchiwanie nie jest wystarczajace, trzeba czyścic na myjce ultradzwiekowej, w swoim poscie o gaznikach zaznaczyłem wrecz, ze wszystkie awarie biorace sie z wadliwego działania ssania paliwa sa spowodowane przez zanieczyszczenie kanałów wewnetrznych pokrywy komory pływakowej i gaznika. Nastepna sprawa, rzadko ktory zbiornik paliwa jest w idealnym stanie wewnętrznym, zawsze sie tam gdzies znajdzie rdza, a wtedy juz droga prosta do gaznika i do problemu z nim..podsumowujac zalecam stosowanie filtrów paliwa jako bardzo pomoce narzędzie do utrzymania gazników w nalezytej czystości i długotrwałej właściwej eksploatacji...pozdrawiam
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Filtr paliwa?

Post autor: wwwolti »

Piotr Giżyński pisze:Sorry wwolti ale to co napisałeś niestety nie ma sensu.
napisałem tylko tyle, że jeżeli filtra tam nie było, znaczy nie był przewidziany to nie należy go zakładać. jeżeli był przewidziany a ktoś go usunął to należy go oczywiście założyć. nie namawiam nikogo do usuwanie filtra :)
pozdr
Wojtek
ODPOWIEDZ