Wibracje

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Hary6
Status: Offline

Wibracje

Post autor: Hary6 »

witam, mam pytanie ponieważ przy około 100 km/h czuje wibracje wynikjący z pracy sinika, czuje je na nogach, w szczegolności na stopach. czy macie podobne objawy i co moze być przyczyzną ?
pedros85
Status: Offline

Re: Wibracje

Post autor: pedros85 »

witam, no wibracje zawsze jakies beda ale jezeli bardzo doskwieraja sprawdz czy podnuzki nie sa za mocno skrecone i jak wygladaja te gumowe wkładki ( chodzi o takie gumowe tuleje na ktorych osaDZONY JEST PODNUZEK) jezeli sa za mocno scisniete to przenosza wiecej wibracji.
pozdros
krzysiek777
Status: Offline

Re: Wibracje

Post autor: krzysiek777 »

pedros85 pisze:witam, no wibracje zawsze jakies beda ale jezeli bardzo doskwieraja sprawdz czy podnuzki nie sa za mocno skrecone i jak wygladaja te gumowe wkładki ( chodzi o takie gumowe tuleje na ktorych osaDZONY JEST PODNUZEK) jezeli sa za mocno scisniete to przenosza wiecej wibracji.
pozdros
Niestety mialem coś takiego kiedyś w 1100-identyczne objawy....mrowienie w stopach i drżenie całości.....okazało sie ze były jakieś luzy straszne
na wale korbowym--czy jakoś tak.
Na szczęście motor mi skradziono-tak ze nie mialem okazji sie tym dłużej martwić..:)
Awatar użytkownika
mikelaxel
Posty: 472
Rejestracja: 08 marca 2008, 23:55
Motocykl: XV 535 '98
Lokalizacja: Pruszków
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Wibracje

Post autor: mikelaxel »

krzysiek777 pisze: Na szczęście motor mi skradziono
jak to na szczęście???!!! :frustrated: :frustrated: :frustrated:
czy po wodzie da się śmigać na moto?
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wibracje

Post autor: wolbi »

Mam podobne odczucia przy wyzszych predkosciach, ale wystarczy grube skarpetu zalozyc, glany i problem znika :P :rock:
pedros85
Status: Offline

Re: Wibracje

Post autor: pedros85 »

krzysiek777 pisze:Na szczęście motor mi skradziono-tak ze nie mialem okazji sie tym dłużej martwić..:)

hmm a ta virazka co masz teraz nie sciaga ci albo cos w niej nie stukla?? moze ma jakies niedomaganioe bo jak tak to ciue moge uszczesliwic i ci ja buchanc ktorejs nocy..
co ty na to??;>
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Wibracje

Post autor: Blunio »

mikelaxel pisze:jak to na szczęście???
Pewnie koszty naprawy bądź ewentualnej utylizacji moto przekraczały by jego wartość. Pewnie to było powodem szczenścia, heh
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
krzysiek777
Status: Offline

Re: Wibracje

Post autor: krzysiek777 »

pedros85 pisze:
krzysiek777 pisze:Na szczęście motor mi skradziono-tak ze nie mialem okazji sie tym dłużej martwić..:)

hmm a ta virazka co masz teraz nie sciaga ci albo cos w niej nie stukla?? moze ma jakies niedomaganioe bo jak tak to ciue moge uszczesliwic i ci ja buchanc ktorejs nocy..
co ty na to??;>
Z tą nową sie w piątek okaże co jej jest...że sie tak troche krzywo prowadzi.
Mierzona będzie laserem lub innym mądrym wynalazkiem.Co z tego wyniknie-opiszę.
Z tamtą poprzednią -1100-to sie troche załamalem jak mi powiedzieli o tych luzach...w chyba 1999 roku dalem za nią 18000zł.
Na szczęście PZU nie robiło problemów i zapłaciło:)....co skończyło sie kupnem innego motÓra.:)
Na marginesie dodam ze sprawdzalem te drżenia w 4 miejscach w Krakowie--i tylko w Yamasze powiedzieli ze to wina podnużków-w pozostałych diagnoza to luzy w silniku.
W sumie to może niepotrzebnie straszę ze to wina silnika-jak wspomnialem potem przyszedł złodziej i niedowiedzialem sie już co tam wibrowało sobie.
pedros85
Status: Offline

Re: Wibracje

Post autor: pedros85 »

to moze popytaj na forum kto ci ta virazke buchna i spytaj sie nowego własciciela co to bylo??:)
ODPOWIEDZ