Jakie Łożyska

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
astarot20
Status: Offline

Jakie Łożyska

Post autor: astarot20 »

Witam muszę wymienić łożyska główki ramy oraz łożyska w przednim kole i nie wiem jakiej firmy łożyska kupić na allegro znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/lozyska-kola-przod-ya ... 62363.html

http://allegro.pl/lozyska-glowki-ramy-y ... 71626.html

Czy to będzie dobry wybór bo w internecie są różne opinie o łożyskach tej firmy.

Czy porostu wyciągnąć stare łożyska iść do sklepu który sprzedaje takie rzeczy i kupić tam?

Bo np koszt kompletu łożysk i uszczelniaczy do przedniego koła na allegro to 74zł + przesyłka a na tej stronie sklepu który sprzedaje łożyska za jedno takie łożysko cena to 4 zł

http://spintech.pl/zobacz,3301.html
Ostatnio zmieniony 01 stycznia 2012, 15:12 przez astarot20, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Jakie Łożyska

Post autor: pisior »

idz do sklepu ,i kup dobrej firmy , albo zadzwoń do snauta ,on handluje takimi rzeczami :)
Obrazek
astarot20
Status: Offline

Re: Jakie Łożyska

Post autor: astarot20 »

A możne ktoś podać nr telefonu do niego. Bo w jego profilu numeru nie ma a na forum z tego co widzę to bardzo rzadko zagląda .
astarot20
Status: Offline

Re: Jakie Łożyska

Post autor: astarot20 »

rozkręciłem układ kierowniczy i okazało się ze zamiast normalnych łożysk jest tam coś takiego jak na tym schemacie

Obrazek

czy takie coś można wymienić ?
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Jakie Łożyska

Post autor: pisior »

prawie jak w rowerze :)
zakladaj stożkowe :)
Obrazek
astarot20
Status: Offline

Re: Jakie Łożyska

Post autor: astarot20 »

ale wydaje mi się że na stożkowe niema tam miejsca na tyle ( nie wiem może się mylę) a dzisiaj dzwoniłem do snauta po te łożyska i nie chciał bym ich kupować nie potrzebnie jak by miały nie pasować.

I w ogóle zastanawia mnie jak tam ma pasować łożysko stożkowe jak to co tam jest w żaden sposób stożka nie przypomina. No chyba że to jest jakiś specjalny patent z tym stożkowym. tam to ewentualnie pasowało by łożysko normalne o grubości ok 10 mm na moje oko
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jakie Łożyska

Post autor: Mocho »

dobrze że ja się tyle nad tym nie zastanawiałem :D kupiłem stożkowe dedykowane do modelu, i stwierdziłem że muszą pasować, no bo jak inaczej? założyłem i jak na razie się trzymają( jak na razie 1 sezon, ale nic się nie dzieje) ;)
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Jakie Łożyska

Post autor: leszekk »

Czemu miałoby nie pasować? Co za różnica czy będą tam kulki czy stożki? Czy jak stożek to musi mieć już 15 mm średnicy? Najwyraźniej komuś udało się zaprojektować łożysko innego typu mieszczące się w gabarytach łożyska kulkowego
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
astarot20
Status: Offline

Re: Jakie Łożyska

Post autor: astarot20 »

zawsze lepiej się upewnić :D

Skoro mówicie że będzie pasowało to jutro zamawiam łożyska
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Jakie Łożyska

Post autor: Balwi »

Łożysko kulkowe typu "rowerowego" świadczy o tym, że masz motonga dziewicę :D . Kupuj stożki, zawsze jest ten pierwszy raz :wink: .
Sprzedałem XV 1100 1989r.
astarot20
Status: Offline

Re: Jakie Łożyska

Post autor: astarot20 »

łożyska zakupione w wolnej chwili będę brał się za montaż .
Ale mam jedno pytanie (może trochę głupie) w komplecie są dwa łożyska stożkowe i dwa pierścienie na te łożyska i jak mam je zakładać ? pierścień do ramy i w to łożysko czy na odwrót ? łożysko do ramy i pierścień na górę
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jakie Łożyska

Post autor: Mocho »

pierścień do ramy
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
ODPOWIEDZ