WYCIEK

Tematy związane z gażnikami
Jurko
Posty: 10
Rejestracja: 23 stycznia 2012, 15:09
Motocykl: Yamaha Virago 750
Lokalizacja: Leśna
Wiek: 45
Status: Offline

WYCIEK

Post autor: Jurko »

Witam mam mały problem gdy dzis poszedłem przepalić moją maszynke a jest to VIRCIA 750 zauważyłem wyciek tak jak gdyby to ciekło ze śruby spustowej gaznika i na dodatek jest to olej czy to możliwe ?
Awatar użytkownika
BRODA
Posty: 89
Rejestracja: 28 lipca 2008, 17:56
Motocykl: XV 1
Status: Offline

Re: WYCIEK

Post autor: BRODA »

to może być syf z komory gaźnika a wycieka ci bo śruba spustowa jest niedokręcona albo jest walnięta. Żeby sprawdzić czy nie cieknie z innego miesca zamieć garaż to co zebrałeś na szufelkę weź na rękę i dmuchnij w kierunku gaźników ( zaświni gaziory ) ale kuż osadzi się na mokrych miejscach i będziesz widział skąd leci waha
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: WYCIEK

Post autor: leszekk »

Jurko pisze:poszedłem przepalić moją maszynke
I Bozia Cię pokarała. Mógłbyś wyjaśnić co miałeś na celu przepalając maszynę?
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
BRODA
Posty: 89
Rejestracja: 28 lipca 2008, 17:56
Motocykl: XV 1
Status: Offline

Re: WYCIEK

Post autor: BRODA »

Ja wiele razy mówiłem ze idę ją prze...s...palić ale głównie kączyło się na odpaleniu i wrzasku sąsiadów żebym zgasił bo niemogą tv oglądać
Jurko
Posty: 10
Rejestracja: 23 stycznia 2012, 15:09
Motocykl: Yamaha Virago 750
Lokalizacja: Leśna
Wiek: 45
Status: Offline

Re: WYCIEK

Post autor: Jurko »

nie wiem cz mam racje ale raczej akumulator nie wytrzymie bez ładowania a sąsiadów mam spoko a tłumiki ciche
Awatar użytkownika
coolman111
Posty: 1506
Rejestracja: 28 marca 2011, 12:14
Motocykl: Flat Six Custom
Lokalizacja: Kobylnica
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: WYCIEK

Post autor: coolman111 »

Lepiej byś zostawił maszynę w spokoju, a jak aku nie wytrzyma, to można zawsze podładować prostownikiem. Jak nie masz takowego to pożycz od kogoś i dzień przed na wiosnę podładuj aku :). Wykończysz świece takim przepalaniem (było to pisane na forum).
Pozdrawiam wszystkich Obrazek Darek Obrazek
Ogar 200 :arrow: SR50 :arrow: M21W2 :arrow: XV1100 :arrow: F6C

Obrazek
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: WYCIEK

Post autor: GLIWICKI »

Jurko pisze:nie wiem cz mam racje ale raczej akumulator nie wytrzymie bez ładowania
Samo odpalanie nie podładuje Ci w wystarczający sposób akumulatora i na wiosnę będzie padaka ...
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: WYCIEK

Post autor: pisior »

ale może on przepala ją przez godzine , na saniu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: WYCIEK

Post autor: Flower »

coolman111 pisze:Wykończysz świece takim przepalaniem (było to pisane na forum).
Wszystko zależy od tego ile przepala. W swojej robię tak co zimy, odpalam i grzeje, czekam aż świece ładnie się wygrzeją i gaszę. Nie miałem nigdy problemów ani z aku, ani ze świecami z tego powodu, a mam NGK, na które wszyscy narzekają, że są awaryjne. Raz zmieniłem świece u siebie, tylko dlatego że zaczynał się sezon, a ja miałem trzy komplety na półce, bo dostawałem komplet przy każdej wymianie oleju.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: WYCIEK

Post autor: leszekk »

Może jednak prościej raz na miesiąc pożyczyć prostownik i akumulator podładować? Żaden silnik trakcyjny nie lubi takiej pracy, paliwo coraz droższe, zanieczyszczenie atmosfery też nie bez znaczenia ...
Pozostawienie akumulatora bez opieki na 3 miesiące z pewnością dla akumulatora zdrowe nie jest ale "przepalanie" to chyba jeszcze głupsze co można zrobić.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: WYCIEK

Post autor: Bynio »

Flower pisze:
coolman111 pisze:Wykończysz świece takim przepalaniem (było to pisane na forum).
Wszystko zależy od tego ile przepala. W swojej robię tak co zimy, odpalam i grzeje, czekam aż świece ładnie się wygrzeją i gaszę. Nie miałem nigdy problemów ani z aku, ani ze świecami z tego powodu, a mam NGK, na które wszyscy narzekają, że są awaryjne. Raz zmieniłem świece u siebie, tylko dlatego że zaczynał się sezon, a ja miałem trzy komplety na półce, bo dostawałem komplet przy każdej wymianie oleju.
A jaka to jest temperatura prawidłowa przy tym wygrzewaniu ? Jeżeli opierając się na czujniku temperatury w korku wlewu oleju to kiedy to jest temperatura prawidłowa przy której można uznać że świece są już prawidłowo rozgrzane ? . Mam na mysli warunki w jakich nieraz odpalamy w garażu , nie chodzi mi o jazdę w lecie kilkanascie czy klikadziesiąt kilometrów tylko na postoju w garażu .
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: WYCIEK

Post autor: -waldi- »

na "wolnych" obrotach i zalecanych świecach nie uzyskasz tej temperatury
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: WYCIEK

Post autor: Bynio »

A co tak dokładnie powoduje to wygrzanie ? i dlaczego świece nie wygrzane szybko ulegaja uszkodzeniu ?
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: WYCIEK

Post autor: Mocho »

świeca "nie wygrzana" się nie oczyszcza, osad który się na niej zbiera może uszkodzić świecę, przynajmniej gdzieś coś takiego wyczytałem :D
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
dudi o7
Posty: 198
Rejestracja: 20 maja 2008, 09:51
Motocykl: xv750,Road Star 1700
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: WYCIEK

Post autor: dudi o7 »

Świeca wygrzana to taka świeca, która osiąga właściwą temperaturę pracy,do której jest przystosowana.Na świecy wygrzanej nie osadza się sadza, nagar,bo ma odpowiednio wysoką temperaturę i wszystko to się na niej spala.

Jeżeli uruchamiamy motor na krótko, silnik (a tym samym świeca) nie osiąga odpowiednio wysokiej temperatury pracy,na izolatorze świecy osadza się sadza (nie jest wygrzana),następuje przebicie na izolatorze i świeca ulega uszkodzeniu. Moim zdaniem, na krótko silnika nie warto odpalać bo przynosi więcej straty niż pożytku.
Ja nigdy zimą silnika nie odpalam bez uzasadnionej potrzeby i na wiosnę nigdy nie mam z tym problemu.Akumulator wyjmuję , trzymam w ogrzewanym pomieszczeniu i raz w miesiącu ładuję.
ODPOWIEDZ