Kilka pytań.

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
selwinek
Status: Offline

Kilka pytań.

Post autor: selwinek »

Hej.Jest to mójpierwszy post ,zaraz po powitalni,rzec jasna :wink:
Mam virago od niedawna i po krótkim okresie eksploatacji pojawiło się kilka wątpliwości.
1. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce zapala się mi tylko kontrolka od biegu jałowego,nie pali się w ogóle od oleju. Od oleju zapala się tylko na ułamek sekundy podczas kręcenia rozrusznikiem i to łącznie z kontrolką od rezerwy, która też przy małej ilości paliwa się nie zapala. Dzięki temu wiem ,że żarówki są ok.
Czy tak powinno być???
2.W którym miejscu silnika jest czujnik oleju???
3. Ostatnia sprawa ,to krańcówka przy bocznej stopce. Miernikiem ją sprawdzałem i jest ok.
Przy stopce zamkniętej jest przejście ,przy otwartej go nie ma. Czy przy prawidłowym działaniu ,jeśli stopka jest otwarta rozrusznik kręci a moto nie zapali,czy w ogóle rozrusznik nie powinien zakręcić??

Proszę o Wasze opinie. Pozdrawiam
pedros85
Status: Offline

Re: Kilka pytań.

Post autor: pedros85 »

witam, co do kontrolek to sie nie wypowiem moze za fachowo ale bardzo mozliwe ze tak musi u ciebie byc:)
czujnik oleju masz na dole miski, z przodu po prawej stronie, w sumei pod filtrem oleju ( pod nie znaczy ze pod deklem do filtra oleju ale poniezej dekla na dnie miski), zamaskowany jest taka blaszana okragła osłonka na dwuch srubkach, ale czujnike nie wykrecaj znim oliwki nie spuscisz:P
a co do stopki, motorek stojac na bocznej stopce nie zakreci rozrusznikiem jezeli masz zapiety bieg, a jezeli masz odpalony motorek, nie złozyłes stopki to pomtorek zgasnie w trakcie wrzucania biegu, tzn powinien:)
pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
Raptor
Posty: 310
Rejestracja: 25 września 2007, 17:11
Motocykl: CBR 600 F3/Suzuki VX
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Kilka pytań.

Post autor: Raptor »

1. mam tak samo
2. kolega podal wyzej :P
3. j/w przy otwartej zapali i bedzie chodzil tylko na "luzie".
MOTOVIR
Status: Offline

Re: Kilka pytań.

Post autor: MOTOVIR »

Kontrolka oleju nie działa jako wskaźnik ciśnienia tylko ilości oleju a to oznacza że nie powinna się świecić gdy poziom oleju jest prawidłowy (czasami zapali się gdy moto pracuje i jest oparte na bocznej stopce ale jak postawimy równo to gaśnie.Czyli z kontrolką oleju masz wszystko w porządku. :lol:
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kilka pytań.

Post autor: Adam »

I ja się z przedmówcami zgodzę :drunksmile: bo mam tak samo :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kaczor-Motorock
Posty: 1049
Rejestracja: 20 października 2007, 15:31
Motocykl: Suzuki Intruder 1500
Lokalizacja: Gostynin
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Kilka pytań.

Post autor: Kaczor-Motorock »

To co pisze Motovir jest prawdą. Spuść olej, a kontrolka się zaświeci. U mnie przy włączaniu rozrusznika też na moment błyśnie. Z kontrolką oleju jest wszystko oki.
selwinek
Status: Offline

Re: Kilka pytań.

Post autor: selwinek »

Dzięki bardzo za informacje.
Czyli u mnie jest wszystko w porządku. Kontrolkę oleju kojarzyłem tak jak w samochodzie,czyli włączam zapłon i się zapala, a po odpaleniu gaśnie.
A z stopką ,to myślałem ,że skoro jest otwarta to nie powinien w ogóle zapalić,ale w sumie ma to sens ,że odpalić można ,a nie można ruszyć.
Miłego dnia dla wszystkich
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kilka pytań.

Post autor: Adam »

Miłej eksploatacji :bravo: i niech Ci wiernie służy. :drunksmile:
selwinek
Status: Offline

Re: Kilka pytań.

Post autor: selwinek »

hejka.
Napiszcie proszę ,jak to jest z czerwoną kontrolką na obrotomierzu. Czy jest to kontrolka od rezerwy paliwa i kiedy powinna się zapalić. Bo u mnie się w ogóle nie zapala :((, ale jest raczej sprawna,bo mrugnie przy kręceniu rozrusznikiem,no ale jest to tylko moment.
I mam jeszcze jedno pytanko...czy do jazdy z pasażerem powinienem go bardziej skręcić(skrócić) czy odwrotnie???
Pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Kilka pytań.

Post autor: ayo007 »

..kontrolka sie zapala jak masz juz mało paliwa w zbiorniku,(stan ponizej czujnika w baku), a przy zapalaniu tylko mignie..
..amory z tyłu skręcasz jak chcesz jezdzic z pasażerem..(ściagasz spręzynę)
Virago 1100,na razie starczy..:)
ODPOWIEDZ