Virago jakie świece kupić / wybrać

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: toooomelo »

udzin pisze:... poczekamy zobaczymy :)
Jak będziesz czekał, to nie zobaczysz :wink:

tomik44 pisze: analizowałem już kwestię drugiego cylindra, w przypadku mojego moto jest to ten bliżej tylnego koła
Czyli pierwszego cylindra.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
tomik44
Posty: 1921
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 21:08
Motocykl: Trike bmw,virago 750
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: tomik44 »

toooomelo nie mieszaj ?? napisałem w przypadku mojego moto - nie jest to Virago - tylko Moto Morini Excalibur

właściwie jest to nieważne - problem dotyczył chłodzenia cylindra zasłoniętego tzn. znajdującego się bliżej tylnego koła, "mój" silnik zastał tak zaprojektowany, że wbrew pozorom właśnie ten cylinder, w czasie jazdy, ma lepsze chłodzenie od tego - bliżej przedniego koła- czyli tego odsłoniętego i właśnie to jest CIEKAWOSTKĄ ??? :o :shock:
Tomek vel Godżilla ;)
Awatar użytkownika
udzin
Posty: 610
Rejestracja: 11 listopada 2010, 00:03
Motocykl: Virago xv750 94r
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: udzin »

toooomelo pisze:
udzin pisze:... poczekamy zobaczymy :)
Jak będziesz czekał, to nie zobaczysz :wink:

:oops: czekam aż się pogoda poprawi :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: vinny »

toooomelo pisze:No, tak. Przejrzałem tabelki i katalogi.
Ale ni jak, nie ma w nich ani słowa o tym, czy dwie różne będą dobrze ze sobą współgrać i czy może tak być :(
Swieca bpr6es to swieca z elektroda standardowa i rezystorem przeciwzakluceniowym
swieca bp6e to swieca z elektroda plusowa w ksztalcie litery V (nie mam niestety dostępu do katalogu NGK i tej info nie jestem pewien na 100% )i bez rezystora .Elektroda w ksztalcie V , w skrocie i prosto , to patent stosunkowo mlody firmy NGK (stosowany moze od 20-25 lat) , powoduje lepszy "ksztalt " iskry , a co za tym lepsze spalanie mieszanki w cylindrze . R to rezystor przeciwzakluceniowy , w przypadku naszych silnikow nieistotny , ale nalezy pamietac ze taka swieca ma opor elektryczny wiekszy o 1-2 ohma niz swieca bez rezystora. Cieplota o 1 mniejsza ( Twoj przypadek ) , czy wieksza , w skali 12 stopniowej (od 2 -13) tez jest do przyjecia , ale nie zapominajmy , ze swieca ma dwie funkcje w silniku benzynowym spalenie mieszanki i rownie wazna , odprowadzenie ciepla z komory spalania (dlatego cieplota powinna byc taka jak w instrukcji , swieca bpr6es lepiej bedzie sie sprawowac w zimie :D ).Acha niektorzy twierdza , ze ma rowniez trzecia funkcje - zaslepia otwor w glowicy :D .
Acha i jeszce jedno przestancie pisac bzdury o jakims "wygrzewaniu swiec "i nie mieszajcie w glowach forumowiczow .
70% wyrzuconych przez was swiec (bo "padly" po 100km ) to zle ustawiony gaznik , 30% to problem elekryki (cewka, przewod,fajka) , wadliwy produkt(swieca) to wartosc ponizej 0,5% . Dotyczy to wszyskich producentow NGK ,BOSCH DENSO, MAGNETI MARELLI , ISKRY. O zaletach swiec irydowych , platynowych i trojelektrodowych napisze pozniej .
przepraszam za angielska klawiatura
Ostatnio zmieniony 04 kwietnia 2012, 16:03 przez vinny, łącznie zmieniany 1 raz.
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Sławek68
Posty: 1287
Rejestracja: 28 marca 2010, 11:24
Motocykl: Virago
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Sławek68 »

Czyli wygrzewanie świec ,to kolejny mit?
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: toooomelo »

Sławek68 pisze:Czyli wygrzewanie świec ,to kolejny mit?
Nie wiem czy to mit, czy nie.
Ja powiem tak: wiele razy zmieniałem świece w samochodach. Nie wygrzewałem ich, bo o tym nie wiedziałem.
Ani razu, przez 20 lat, nie uszkodziła mi się żadna świeca.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: leszekk »

Może dlatego, że po wymianie po prostu odjeżdżałeś i nie pamiętasz, że każdorazowo silnik rozgrzewał się wystarczająco aby spełnić ten warunek
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: toooomelo »

leszekk pisze:... odjeżdżałeś i nie pamiętasz, że każdorazowo silnik rozgrzewał się wystarczająco aby spełnić ten warunek
Możliwe :wink:
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: vinny »

leszekk pisze:Może dlatego, że po wymianie po prostu odjeżdżałeś i nie pamiętasz, że każdorazowo silnik rozgrzewał się wystarczająco aby spełnić ten warunek
Leszekk podaj mi chociaz jeden link z profesjonalnym opracowaniem tematu swiec zaplonowych , w ktorym jakikolwiek producent zaleca "wygrzewanie swiec " . Mam na ten temat wiedze poniewaz pare lat poslugiwalem sie codziennie katalogami swiec , jako pracownik jednego z pierwszych dystrybutorow produktow NGK na Polske mialem okazje zwiedzic , lacznie z paroma prelekcjami , centrum techniczne i fabryke produkcyjna w Ratingen w Niemczech.
sorki za angielska klawiature
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
emzet
Posty: 715
Rejestracja: 06 kwietnia 2011, 13:02
Motocykl: Honda NC750X
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 69
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: emzet »

Fakt, z poglądem o konieczności "wygrzewania świec" zetknąłem się po raz pierwszy na tym forum. Mniej lub bardziej ścisłe kontakty z motoryzacją mam od czasu zrobienia prawa jazdy tj. od maja ' 71 .
Awatar użytkownika
virago750dar
Posty: 224
Rejestracja: 07 stycznia 2012, 10:27
Motocykl: r1150rt 750virago
Lokalizacja: wrocław
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: virago750dar »

powiem z doswiadczenia motorek kupilem w styczniu sprzedajacy zalozyl nowki ngk ...ze wzgledu na pogode nie jezdzilem i sobie odpalilem w tygodniu z 3 razy , swieczki padly-noweczki :D oryginal ...kupilem noweczki iskry 3-elektrodowe 65 sugestia fachowcow z forum wygrzalem z 30km i od tamtej pory super ... mysle ze to wlasciwe podejscie i tak bede robil-polecam :chopper:
darecki
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: vinny »

virago750dar pisze:powiem z doswiadczenia motorek kupilem w styczniu sprzedajacy zalozyl nowki ngk ...ze wzgledu na pogode nie jezdzilem i sobie odpalilem w tygodniu z 3 razy , swieczki padly-noweczki :D oryginal ...kupilem noweczki iskry 3-elektrodowe 65 sugestia fachowcow z forum wygrzalem z 30km i od tamtej pory super ... mysle ze to wlasciwe podejscie i tak bede robil-polecam :chopper:
Zabobon , ale nieszkodliwy ani dla świec , ani dla silnika . Ja ostatnio przy wkręcaniu świec deklamowałem " Eugeniusza Oniegina " Puszkina , zrobiłem już na nich 3 k i nie mam żadnych problemów z zapłonem , też polecam :mrgreen:
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Mocho »

virago750dar pisze:.ze wzgledu na pogode nie jezdzilem i sobie odpalilem w tygodniu z 3 razy , swieczki padly-noweczki
one nie padły, tylko jak poczuły je traktujesz i popełniły samobójstwo
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
nutka69
Posty: 43
Rejestracja: 08 listopada 2011, 21:06
Motocykl: Yamaha Stryker 1300
Lokalizacja: Krzeszów nad Sanem (podkarpacie)
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: nutka69 »

No ja też mam problem ze świecami(chyba), nowe NGK chodziły przez chwilę, padła jedna a potem druga, nie mogłem w ogóle zapalić, założyłem drugi nowy komplet, też NGK, zagadały od razu, wsiadłem i pojechałem z 15 km, myślę, że się zagrzały. Za dwa dni już gadał tylko jeden gar przedni, tylni odzywa się dopiero przy wyższych obrotach ok 3k.
Nie wiem czy to na pewno wina świec, ale zamówiłem Iskry zobaczę, jeśli to nie pomoże, to nie wiem w czym tkwi błąd.
Patrząc na świece po wykręceniu to były bardzo okopcone, nie było na nich nagaru takiego jak powinien być, no i palenie, zapalał zawsze bez ssania.
Gaźnik pewnie też jest kiepsko ustawiony, bo moim zdaniem mieszanka jest zbyt bogata, tylko nie wiem jeszcze jak wyregulować gaźniki.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: leszekk »

nutka69 pisze:nie było na nich nagaru takiego jak powinien być, no i palenie, zapalał zawsze bez ssania.
nagaru na świecach nie powinno być - jeśli jest to znaczy, że pora wymienić świecę (kiedyś się zalecało czyszczenie, obecnie też można ale raczej zaleca się wymianę) i zacząć używać czystszego paliwa. Palenie bez ssania nie jest poprawnym objawem. Sprawdź czy rzeczywiście ssanie Ci się wyłącza. Dopiero potem bierz się za regulacje.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: e_gregor »

Do Virago 700 (750 też?) polecam Denso W22EP-U. W intercarsie płaciłem po 10zł/sztukę a niema z nimi takich jaj jak z NGK
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: toooomelo »

3_473467 pisze:... niema z nimi takich jaj jak z NGK
Myślę, że problemem nie jest marka świec.
Ja przez rok jeździłem na starych NGK i wszystko pięknie hulało. Teraz mam nowe ISKRY i też jest elegancko.
Wniosek sam mi się nasunął: nie tylko świece jeżdżą :D
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: podbiel »

NGK 5 sezon zaczeły zobaczymy ile jeszcze wytrzymają
Awatar użytkownika
DARKMAN
Posty: 899
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 00:39
Motocykl: Virago 535 '90
Lokalizacja: Legnica
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: DARKMAN »

A ja kupiłem Iskry i jestem w szoku. Moto pali nawet bez ssania, zero problemów z odpaleniem
Yamaha Virago 535

SZUKASZ NOWYCH OPON DO SWOJEJ YAMAHY?? NAPISZ PW A BĘDĄ TAŃSZE NIŻ W NECIE! ;)

Wymiana opon motocyklowych - LEGNICA i okolice. Przystępne ceny!
Awatar użytkownika
szewron
Posty: 832
Rejestracja: 02 lutego 2011, 22:51
Motocykl: była XV750, MS1300
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: szewron »

Miałem 3 elektrodowe iskry i na początku wydawało się, że wszystko jest ok. coś mi jednak nie pasowało w pracy silnika. Po ok. 1200 km wymieniłem je na NGK 7 i powiem, że konstruktora poprawiać się nie powinno. Moto zachowuje się rewelacyjnie.
Z motocyklami jest jak z wódką: prawdziwa jazda zaczyna się od litra

Cierpliwość palcem dół wykopie
Nie ma takiego miasta Londyn... jest Lądek, Lądek Zdrój...
Awatar użytkownika
virago750dar
Posty: 224
Rejestracja: 07 stycznia 2012, 10:27
Motocykl: r1150rt 750virago
Lokalizacja: wrocław
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: virago750dar »

ja mialem ngk ale padly po sugestii chyba pisiora kupilem iskry 65 zalozylem w kwietniu bylo super nie dawno jak byly upaly zmienilem na 85 talze jest ok polecam ... wspierajmy krajowy rynek cena swiec takze korzystniejsza :drunksmile:
darecki
Awatar użytkownika
Mazur
Posty: 103
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, 11:52
Motocykl: Virago 535, '97, 2YL
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Mazur »

Moi mili :-)

Doradźcie co powinienem zrobić:

W swoim motongu miałem świece NGK BP6ES, wymieniłem na trójelektrodową Iskrę FE85PTRS i kilka setek na niej przejechałem. Wykręciłem dziś świece aby zobaczyć ich stan i nie było na niej żadnego nalotu, świeca biała lecz z zabarwieniem granatowo/fioletowym. Wg informacji ze strony Iskry wynika na to że mam świece "za gorącą" - przegrzaną i powinienem wymienić świece na "zimniejszą". (95? 155? - nie mam pojęcia :?: )

Czy na przegrzanie świecy wpływają trzy elektrody? Może powinienem założyć 85 jednoelektrodowe?
Kuba
Awatar użytkownika
Bynio
Posty: 1300
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 18:21
Motocykl: XVS 1300 2007r.
Lokalizacja: Kutno
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Bynio »

Na przegżanie świecy wpływa jej konstrukcja ale nie elektrody , chodzi o to że porcelanka przy elektrodzie jest bardziej lub mniej wysunięta co powoduje szybsze nagrzewanie sie świecy .
Obrazek
Umiarkowane spożywanie alkoholu nie jest szkodliwe nawet w duzych ilościach
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: -waldi- »

Mazur pisze:wymieniłem na trójelektrodową Iskrę FE85PTRS[...] nie było na niej żadnego nalotu, świeca biała lecz z zabarwieniem granatowo/fioletowym. Wg informacji ze strony Iskry wynika na to że mam świece "za gorącą" - przegrzaną i powinienem wymienić świece na "zimniejszą".


załóż FE65PTRS lub jedno elektrodowe FE65PRS
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Mazur
Posty: 103
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, 11:52
Motocykl: Virago 535, '97, 2YL
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago jakie świece kupić / wybrać

Post autor: Mazur »

-waldi- pisze:załóż FE65PTRS lub jedno elektrodowe FE65PRS
Waldi tak jak pisałeś - zakupiłem FE65PRS lecz z dopiskiem U bo innych nie było. Zastanawiam się jednak czy nie oddać i nie kupić standardowych świec (bez "U"). Dopisek U to linia świec U-SUPER. Mają elektrodę w kształcie litery U. Nie chciałbym znowu przekombinować :|

Ktoś z Was miał może doświadczenie z powyższą serią?
Kuba
ODPOWIEDZ