dziwny objaw na gorąco

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
czapel
Status: Offline

dziwny objaw na gorąco

Post autor: czapel »

Mam pytanie. Virago 535 póki jest zimny i ciepły nie ma problemu żadnego. Jak sie zagrzeje mocno zaczyna przerywać i walić w gaźniki przy szybko odkręconej manetce. Jeśli przekręcam powolutku problem znika. Co może być przyczyną ? Może świece?
pedros85
Status: Offline

Re: dziwny objaw na gorąco

Post autor: pedros85 »

bardzo mozliwe ze albo swiece albo zła regulacja gaznikow, moze za duza mieszanka, proponuje zobaczyc swiece po jakiejs trasie np 30 albo 15 km , jezeli czarne to znaczy ze zła miesznaka, generalnie powinny byc piaskowe, ale mysle ze wymiana nie zaszkodzi jezeli nie sa to juz nowki, kowata rzedu 10 zeta za sztuke to nie jest jakis straszny wydatekl chyba ze tez chcesz miec koniecnize platynowki :)
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: dziwny objaw na gorąco

Post autor: ayo007 »

..trzeba raz zainwestować w porzadne swiece, zeby sie przekonać, ze ma to wielki sens..
Virago 1100,na razie starczy..:)
pedros85
Status: Offline

Re: dziwny objaw na gorąco

Post autor: pedros85 »

hehe mozliwe:) jak na razie dzis smiagałem do krasnegostawu motorkiem i wyprzedziłem pewna Vektre, nastepnie ta Vektra mnie zatrzymałą i było w niej dwuch panow, jeden zaproponował 3 komplety siwec platynowch ale ja stargowałem ze bede do tyłu tylko o jeden komplet swiec platynowch bo student i biedny i w ogole:P ale kiedys na pewno sie na nie pokusze bo wiem ze jednak u nas w virowklach te swiece to taka pieta ahillesa..
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: dziwny objaw na gorąco

Post autor: jaroz »

ja ostatnio wymieniłem zwykłe NGK na platyne no i muszę powiedzieć że jest rewelacja. jak na poprzednich świecach musiałem otwierać przepustnicę i włączać ssanie podczas zapalania zimnego silnika. tak teraz pali za pierwszym razem na wolnych obrotach i bez ssania. nie ma sie co dziwić: japońska technologia. a zwykłe były francuskie i z japończykiem współpraca im się nie układała.
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: dziwny objaw na gorąco

Post autor: wolbi »

Mialem podobny objaw do opisanego powyzej. Wymienilem swiece na nowe i cyka jak marzenie, nawet przy mocnym odkrecaniu. A o platynie trzeba bedzie pomyslec skoro takie sa super
Awatar użytkownika
deviathor
Posty: 33
Rejestracja: 25 maja 2008, 20:48
Motocykl: Virago 535 90`
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: dziwny objaw na gorąco

Post autor: deviathor »

Rozwiązałem ten problem regulując iglice - ze środkowego położenia przesunąłem o jedno oczko. Pomogło!
ODPOWIEDZ