Problem z jedynką przy redukcji

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
suidakra77
Posty: 17
Rejestracja: 13 sierpnia 2012, 18:06
Motocykl: Yamaha Virago XV 535
Status: Offline

Problem z jedynką przy redukcji

Post autor: suidakra77 »

Cześć
jestem mało doświadczonym motocyklistą więc zgłaszam się z pewnym pytaniem:
Zauważyłem, że zdarza mi sie czasem np gdy dojeżdżam do świateł i redukuję biegi z 3 na 2 a później ostro w dół na 1 - to przy wrzucaniu 1 słychać leki trzask i przez parę sekund lekkie "szuranie" w skrzyni biegów. W zasadzie trudno opisać ten dźwięk. Chyba nie jest to normalne bo zazwyczaj redukcja z 2 na 1 przebiega u mnie bardzo spokojnie; bez żadnych szarpnięć i odgłosów. Być może problem leży w tym, że mam nawyk "silnego" wbijania 1(sprzęgło i stopa leci max na dół) aby nie zahaczyć o luz. Wiecie co to może być?
thx z góry za pomoc
Awatar użytkownika
mocarz
Posty: 242
Rejestracja: 09 października 2011, 00:29
Motocykl: virago xv535 93r
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problem z jedynką przy redukcji

Post autor: mocarz »

Proponuję na początek ładnie się przywitać w Powitalni, taki tu mamy zwyczaj.
Wtedy ktoś zapewne odpowie :rock:
Lubię popływać ...w zimnej wodzie :) więcej na www.poznan.morsy.pl
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Problem z jedynką przy redukcji

Post autor: kris2k »

W Virago, jak zresztą ogólnie w motocyklach, masz skrzynię niezsynchronizowaną. Dlatego jedynkę powinieneś wrzucać dopiero po pełnym zatrzymaniu. W maluchu jak wbiłeś jedynkę gdy jeszcze był w ruchu też zgrzytało, tutaj jest tak samo.
Jak nabędziesz trochę doświadczenia nauczysz się redukować biegi z przygazówką, tak samo jak zmieniać w górę i w dół bez sprzęgła - wtedy dopiero zobaczysz jak gładko wchodzą.
ODPOWIEDZ