Nagły hałas i spadek mocy

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Teslacoil
Posty: 96
Rejestracja: 06 maja 2008, 10:35
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: Czarnów
Wiek: 50
Status: Offline

Nagły hałas i spadek mocy

Post autor: Teslacoil »

Witam.
Taki oto defekt zdarzył się: Normalna jazda, ok. 60 km/h, jakieś 3 km przejechane po odpaleniu zimnego sprzętu. I nagle okropny hałas, jakby śrutowanie czy mielenie w silniku, do tego wyraźnie odczułem spadek mocy. Po dotoczeniu się do bezpiecznego miejsca moto na obrotach biegu jałowego - spokój. Ruch manetką i słychać było, że zaczyna śrutować. Po 2 min pracy na obrotach biegu jałowego uspokoiło się i powoli wróciłem do chaty. Po ostygnięciu odpaliłem normalnie, brak objawów. Po rozgrzaniu (na postoju) na sekundę "złapało", potem spokój, nawet po 10 minutowej przejażdżce.
Odkręciłem pokrywy kół zębatych rozrządu w głowicach, w tylnym osłonka odrzutnika oleju wylazła z o-ringu, ale to raczej nie to, nie "zabrałoby" mocy. Zdjąłem lewą pokrywę silnika podejrzewając sprzęgło rozrusznika, koła magnesowego nie zdjąłem (brak ściągacza), jednak oględziny i omacanie koła zębatego sprzęgła nie potwierdziło podejrzeń. Pozostało zajrzeć z prawej strony...
Może ktoś tak miał, lub zna temat, proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam.

[ Dodano: Pią Maj 30, 2008 9:55 am ]
Jednak sprzęgło rozrusznika odkręciło się od koła magnesowego, jedna ze śrub podbierała koło zębate i stąd hałasy i przyhamowanie. Nie wiem tylko czy wykombinuję śruby M8X10 z klasą twardości 10.9 (oryginalne wytłukło), najwyżej dam 8.8 :roll: .
Tak więc oględziny bez zdjęcia magneta o kant d..y można se rozbić :oops: .
Głupio gadać samemu ze sobą, ale może się to przyda kiedyś komuś.
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Nagły hałas i spadek mocy

Post autor: Antek »

głupio to jest sie nie podzielić informacją , dzięki ! ale mam nadzieje że się nie przyda to nikomu tzn oby! :smile:
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2465
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Nagły hałas i spadek mocy

Post autor: Dono »

Teslacoil pisze: Głupio gadać samemu ze sobą, ale może się to przyda kiedyś komuś.
nie przejmuj sie :mrgreen:
mozesz wszystkim za to opowiadac jak to zagiales swoim problemem wszystkich na forum :wink:
temat zamykam...
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
Zablokowany