Sprzęgiełko rozrusznika 1100 '93r.

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
jamel23
Posty: 18
Rejestracja: 25 marca 2012, 01:02
Motocykl: 1100 93'
Lokalizacja: Stargard Szczeciński, Kołobrzeg
Wiek: 39
Status: Offline

Sprzęgiełko rozrusznika 1100 '93r.

Post autor: jamel23 »

Witam wszystkich forumowiczów.
Wygląda na to, że problem rozrusznika dopadł i mnie.
Moto ciężko zapaliło, po czym po przejechaniu kilku kilometrów zgasł na skrzyżowaniu i juz tylko pisk przy próbie odpalenia. Zapchałem moto do mechanika, bo sam średnio się znam. Jako, że jedną z namacalnych usterek był wyciek paliwa z okolic okołogaźnikowych to pierwsza diagnoza - syf w paliwie i zabrał się za czyszczenie. faktycznie były zasyfione, no ale odpalić jak nie mógł tak nie odpalił. rozebrał rozrusznik i kolejna diagnoza - padła ta oto część zidentyfikowana jako sprzęgło rozrusznika.
Obrazek
Próba kupna części : z USA 400pln+przesyłka (no i oczywiście czas oczekiwania), a druga opcja serwis i jakies tam grube tysiace za tą jedną część.
Poradźcie co robic. Czytałem że jakieś regeneracje ktoś robi, a może ktoś ma dostęp żeby to kupić.
Acha no i jeszcze jedno, czy to może być jedyna przyczyna awarii czy trzeba poszukać jeszcze głębiej.
Pozdrawiam,
Krzysiek.
Awatar użytkownika
Kargul
Posty: 686
Rejestracja: 23 listopada 2011, 11:44
Motocykl: BMW R1200GS
Lokalizacja: Luboń
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Sprzęgiełko rozrusznika 1100 '93r.

Post autor: Kargul »

W sprawie sprzęgiełka rozrusznika pisz do kolego KoSS
Awatar użytkownika
jamel23
Posty: 18
Rejestracja: 25 marca 2012, 01:02
Motocykl: 1100 93'
Lokalizacja: Stargard Szczeciński, Kołobrzeg
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Sprzęgiełko rozrusznika 1100 '93r.

Post autor: jamel23 »

No i Vira zdrowa.
Spora w tym zasługa kolegi Koss'a - zregenerowanie bendixa + zdjagnozowanie usterki przez telefon = bezcenna mina mechanika szukającego odpowiednich słów do zaistniałej sytuacji (nieudana zreszta).
Suma sumarum winna byla przekładnia planetarna w rozruszniku a bendix przy okazji zostal skontrolowany i odświeżony:)
Jeszcze raz podziękowania dla kolegi Koss'a!
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Sprzęgiełko rozrusznika 1100 '93r.

Post autor: KoSS »

Nie dziękuj, bo i tak za późno załapałem co i jak, szkoda że nie skontaktowaliśmy się przed rozebraniem silnika. A mechanika muszę jeszcze raz potłumaczyć bo objawy są podobne tylko te piszczenie mnie zaniepokoiło.
Dzięki za czekoladę :)
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
ODPOWIEDZ