Pomoc w zakupie Virago 125

Potrzebujesz pomocy w ocenie i oględzinach motocykla? To jest dobre miejsce aby o tym napisać.
LOKI
Posty: 14
Rejestracja: 01 września 2014, 12:06
Motocykl: Szukam
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 48
Status: Offline

Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: LOKI »

Chciałbym się dowiedzieć czy jest ktoś na forum kto mógłby mi pomóc w zakupie motocykla? Uspokajając chciałbym wyjaśnić iż nie chodzi o pomoc finansową :mrgreen: tylko podjechać sprawdzić wybrany egzemplarz. W grą wchodzi również taka opcja że u kogoś blisko jest do sprzedania jakieś Virago 125 warte uwagi wtedy bez problemu ja przyjadę.
Mam jeszcze kilka pytań.
Jaka jest rozsądna cena za taki motocykl bo rozbieżność jest dość spora np. 3200 i 9000, mnie interesuje środek tej kwoty, może być bez sakw czy piórnika grunt to stan pozwalający na bezpieczne się poruszanie. Jasne że nie kupuję salonowego motocykla ale są granice złomiarstwa i na takie coś nie chcę trafić. Poniżej zamieszczam link do aukcji która przedstawia mniej więcej moje kryteria.
http://olx.pl/oferta/yamaha-virago-xv-1 ... 2d98090b73

Dziękuję za pomoc i merytorycznie wartościowe odpowiedzi.
Awatar użytkownika
olo
Posty: 521
Rejestracja: 29 listopada 2012, 21:47
Motocykl: Virago 750`94
Lokalizacja: Siedlce WS 7139
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: olo »

Na zdjęciach sprzęt wygląda ładnie. Plusem jest, że nie sprzedaje handlarz, tylko użytkownik. Ale trzeba ją obejrzeć "trzeźwym" okiem przez osobę, która się trochę zna. W Grupie Wschód jest parę osób z Lublina i chętnie pomogą.
Piotrek
Awatar użytkownika
Mai
Posty: 5160
Rejestracja: 17 lipca 2010, 19:26
Motocykl: Viraży 535
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna /Warszawa-Skorosze
Wiek: 69
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: Mai »

[Wątek przeniesiony z "Ogólnych" do działu "Pomoc w Trasie"]
... bo Motocykl to stan umysłu.
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: hunter of wind »

Jeśli masz prawo jazdy na motocykl, to nie kupuj 125, tylko 250. Kupisz taniej i w lepszym stanie. Ustawa, pozwalająca jeździć 125-tką z prawem jazdy B, spowodowała, że ceny tych pojemności drastycznie wzrosły, gdyż jest na nie ogromny popyt i osiągnęły poziom ceny 535, a nawet, w niektórych przypadkach go przekroczyły. Ostatnio, kilkukrotnie podchodziłem do zakupu125-tki dla brata i zanim zdążyłem obejrzeć, to motocykl był już sprzedany, mimo, że kosztował 7 - 9 tys.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
LOKI
Posty: 14
Rejestracja: 01 września 2014, 12:06
Motocykl: Szukam
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: LOKI »

Niestety mam tylko B, trzeba było za kawalerki robić A bo teraz zawsze coś jest ważniejsze. Poza tym myślę że 125 będą trzymały dalej cenę więc jeśli zabraknie mi mocy to ją i tak nieźle sprzedam. Może uda mi się w przyszłym roku zrobić na wiosnę przynajmniej kurs. Do tej pory jak pisałem w powitaniu jeździłem jakimiś starociami chociaż "jeździłem " to za wielkie słowo :wink: więc 125 wystarczy żebym sobie ani komuś kuku wielkiego nie zrobił mając głowę na karku.
Awatar użytkownika
k@mil
Posty: 268
Rejestracja: 15 października 2009, 18:09
Motocykl: Intruder m1800r
Lokalizacja: Górne/Lublin
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: k@mil »

LOKI
jeżeli chcesz mogę z Tobą podjechać:) w prawdzie mechanikiem nie jestem ale jakoś sobie radziłem ze swoja viróweczką ;) po za tym to moje strony może znam tego kolesia :motorcycle: w razie co dawaj na priva.
we all find time to do what we really want to do

Obrazek

Grupa Wschód
LOKI
Posty: 14
Rejestracja: 01 września 2014, 12:06
Motocykl: Szukam
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: LOKI »

O dzięki, spróbuję się z nim ustawić jakoś ale do niedzieli pracuję 7:00-19:00 może być trochę ciemno. Będziemy w kontakcie.
A właśnie, był kiedyś temat o wielkości motocykla do wzrostu motocyklisty, niestety żadnych konkretów mam nadzieję że się zmieszczę ze swoim wzrostem... 186cm najwyżej założę inną kierownicę bo to podobno pomaga z nogami.

Jestem po rozmowie z właścicielem. Usłyszałem że motocykl miód malina... ale trzeba wyregulować, co? Gaźnik i zawory. Nie znam się ale czytałem że to taki sam motyw jak klimatyzacja ok ale trzeba nabić... jasne.
Widzę że konieczna będzie asysta kogoś kumatego w temacie.
Awatar użytkownika
domin75
Posty: 1657
Rejestracja: 07 lipca 2014, 14:31
Motocykl: Yamaha VIRAGO 125
Lokalizacja: Rawicz
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: domin75 »

LOKI pisze: A właśnie, był kiedyś temat o wielkości motocykla do wzrostu motocyklisty, niestety żadnych konkretów mam nadzieję że się zmieszczę ze swoim wzrostem... 186cm najwyżej założę inną kierownicę bo to podobno pomaga z nogami.
Jak żadnych konkretów? Tyle się napisaliśmy... I fotki są... Nawet córeczka na jednym w pełnym umundurowaniu siedziała w +30'C... :frustrated:

Zapraszam Cię do mojej galerii.
Mały jacht, mały motor, chyba czas na mały samolot?!?
Pamiętaj: Nigdy na nic nie jest za późno!!!

Sezon 2015 zakończony : https://www.youtube.com/watch?v=-WdrbQuVcH8
LOKI
Posty: 14
Rejestracja: 01 września 2014, 12:06
Motocykl: Szukam
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: LOKI »

Fajne fotki, mówisz +30, biedne dziecko no jeśli masz tyle wzrostu co ja to wygląda to nieźle pod warunkiem że jest wygodnie.
Dzięki.
Awatar użytkownika
domin75
Posty: 1657
Rejestracja: 07 lipca 2014, 14:31
Motocykl: Yamaha VIRAGO 125
Lokalizacja: Rawicz
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: domin75 »

No właśnie zacząłem wątek w dziale tuning odnośnie kanapy w 125 ale możliwe, że problem jest typowy i minie po czasie... Zapraszam :kawa:
Mały jacht, mały motor, chyba czas na mały samolot?!?
Pamiętaj: Nigdy na nic nie jest za późno!!!

Sezon 2015 zakończony : https://www.youtube.com/watch?v=-WdrbQuVcH8
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: al99 »

Mai pisze:[Wątek przeniesiony z "Ogólnych" do działu "Pomoc w Trasie"]
czy ja wiem ? ten dział o czym innym miał świadczyć,,,zakupy a pomoc w trasie ,może i podobne ale chyba znacznie odbiegają od siebie :mrgreen:
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: alonso »

al99 pisze:
Mai pisze:[Wątek przeniesiony z "Ogólnych" do działu "Pomoc w Trasie"]
czy ja wiem ? ten dział o czym innym miał świadczyć,,,zakupy a pomoc w trasie ,może i podobne ale chyba znacznie odbiegają od siebie :mrgreen:
Zdecydowanie Mai ma facet racje.
LOKI
Posty: 14
Rejestracja: 01 września 2014, 12:06
Motocykl: Szukam
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: LOKI »

Dzisiaj nieoczekiwanie nadarzyła się okazja żeby podjechać i obejrzeć ten motocykl http://olx.pl/oferta/yamaha-virago-xv-1 ... 2d98090b73
Sprzedaje go młody chłopak, motocykl sprowadzony do Polski parę lat temu ze Szwajcarii, ogólny wygląd na 4. Oczywiście kilka rzeczy do ogarnięcia takich jak:
-regulacja gaźnika i zaworów (bo po 5000 potrzeba i jest to opinia sprzedającego), ale ładnie odpalał na zimnym i ciepłym.
-tarcza (moim zdaniem) rant jest minimalny ale czuć jakieś takie pofalowania tak jakby klocki były zbyt twarde do tej tarczy.
-szkło w lampie nie siedzi centralnie (nie wiem czy to wada czy nie ale kiepsko wygląda)
-opony jak dla mnie jadą ruiną
-klocków zostało może 3 mm
Jeździć nie jeździłem ponieważ przyzwyczajony do starszych motocykli strasznie delikatnie wchodzą biegi i nie chciałem nie swoim motocyklem zrobić jakiegoś głupiego numeru po którym byłbym skazany na kupno :oops:
Z ciekawostek dodam że motocykl podobno potrafi jechać 120km/h :shock:
Tak więc będę się kontaktował w tym tygodniu z osobami które zaoferowały mi swoją pomoc k@mil i sylip, i może :bikersmile: a potem :kolejka: :drunksmile:
Awatar użytkownika
domin75
Posty: 1657
Rejestracja: 07 lipca 2014, 14:31
Motocykl: Yamaha VIRAGO 125
Lokalizacja: Rawicz
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: domin75 »

Wiesz... Klocki i opony to są pewne koszty ale ich rozmiar jest łatwy do oszacowania a i wymiana nie stanowi wielkiego problemu. Ja zwracałem uwagę na pracę silnika, łożyska, stan uszczelniaczy itp. Cena jak na obecne szaleństwo nie jest wygórowana, przebieg jeżeli autentyczny to też nie powala więc dobrze się nad tym egzemplarzem zastanów. Dobrej decyzji życzę.
Mały jacht, mały motor, chyba czas na mały samolot?!?
Pamiętaj: Nigdy na nic nie jest za późno!!!

Sezon 2015 zakończony : https://www.youtube.com/watch?v=-WdrbQuVcH8
LOKI
Posty: 14
Rejestracja: 01 września 2014, 12:06
Motocykl: Szukam
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: LOKI »

Motocykl jest cały, bez spawów, wszystko proste, lagi się nie pocą, napęd faktycznie nowy. Przy obecnych szalejących cenach 125ccm ta jest raczej rozsądna a kwota 5000 jest jak najbardziej realna.
cdn...
Awatar użytkownika
domin75
Posty: 1657
Rejestracja: 07 lipca 2014, 14:31
Motocykl: Yamaha VIRAGO 125
Lokalizacja: Rawicz
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: domin75 »

Jak Ci pasuje to się nie zastanawiaj bo się zamotasz jak wicher123 :wink:
Mały jacht, mały motor, chyba czas na mały samolot?!?
Pamiętaj: Nigdy na nic nie jest za późno!!!

Sezon 2015 zakończony : https://www.youtube.com/watch?v=-WdrbQuVcH8
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: kris2k »

A nie zastanawia Was fakt że sporo droższe się sprzedają na pniu a tutaj stoi pomimo atrakcyjnej ceny? No i zawsze rozwala mnie pisanie o koniecznej regulacji gaźników i zaworów - jasne, jak coś nie tak z silnikiem to ZAWSZE według sprzdającego wina zaworów i gaźników.
Nie piszę o tym konkretnym motocyklu ale ogólnie - myślcie i nie dajcie sobie opowiadać bajek bo to się potem zawsze kończy płaczem w dziale warsztat.
LOKI
Posty: 14
Rejestracja: 01 września 2014, 12:06
Motocykl: Szukam
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: LOKI »

kris2k pisze:A nie zastanawia Was fakt że sporo droższe się sprzedają na pniu a tutaj stoi pomimo atrakcyjnej ceny? No i zawsze rozwala mnie pisanie o koniecznej regulacji gaźników i zaworów - jasne, jak coś nie tak z silnikiem to ZAWSZE według sprzdającego wina zaworów i gaźników.
Nie piszę o tym konkretnym motocyklu ale ogólnie - myślcie i nie dajcie sobie opowiadać bajek bo to się potem zawsze kończy płaczem w dziale warsztat.
Cena nie jest jakaś super niska, przepatrzyłem trochę ogłoszeń i powiem że cena jest standardowa taka w sumie jak większość tych pojemności. Natomiast już pytałem na forum o kwestię "regulacji gaźnika" niestety bez odpowiedzi.
LOKI pisze: Jestem po rozmowie z właścicielem. Usłyszałem że motocykl miód malina... ale trzeba wyregulować, co? Gaźnik i zawory. Nie znam się ale czytałem że to taki sam motyw jak klimatyzacja ok ale trzeba nabić... jasne.
Widzę że konieczna będzie asysta kogoś kumatego w temacie.
Właściciel stwierdził że nie regulował bo nie jeździł już długo jednak odda do regulacji jeśli będę kupował. To prawda że po 5.000 km trzeba regulować gaźnik i zawory?
Awatar użytkownika
domin75
Posty: 1657
Rejestracja: 07 lipca 2014, 14:31
Motocykl: Yamaha VIRAGO 125
Lokalizacja: Rawicz
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: domin75 »

Gdzieś czytałem że regulacja zaworów co 6.000 km jest zalecana w silnikach motocyklowych wysokoobrotowych, w niskoobrotowych co 12.000 a nawet co 24.000 km.
Mały jacht, mały motor, chyba czas na mały samolot?!?
Pamiętaj: Nigdy na nic nie jest za późno!!!

Sezon 2015 zakończony : https://www.youtube.com/watch?v=-WdrbQuVcH8
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: kris2k »

Co 6tys powinno się sprawdzić luzy zaworowe, natomiast jeśli chodzi o gaźniki to są różne szkoły. Ja jak się nic nie dzieje to nie dłubię. Ale jak moto nie jeżdżone to wypadałoby je chociaż przeczyścić.
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Pomoc w zakupie Virago 125

Post autor: al99 »

kris2k pisze:Co 6tys powinno się sprawdzić luzy zaworowe, natomiast jeśli chodzi o gaźniki to są różne szkoły. Ja jak się nic nie dzieje to nie dłubię. Ale jak moto nie jeżdżone to wypadałoby je chociaż przeczyścić.
warto mądrego czasami posłuchać :mrgreen:
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
ODPOWIEDZ