Virago 535 poziom oleju paliwo w oleju

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
V12
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, 22:40
Motocykl: xv 535
Status: Offline

Virago 535 poziom oleju paliwo w oleju

Post autor: V12 »

Witam
Czy jest możliwe że virago 535 na 2 tyś km nie pobrało nic oleju ?? Wprawdzie silnik chodzi wzorowo ale nie pokoi mnie ten fakt olej to motul 20W50
Jak wiadomo zrobiłem test że przy pełnym górnym zbiorniku zdjołem wężyk paliwowy i na całą noc włożyłem do buteleczki i ani kropla paliwa nie poleciała czyli pompka odcina paliwo
Co do samych gaźników odpala mi bez ssania mieszanke ma raczej ok w stronę lekko bogatej , świece ładny kolor
Nigdy mi się nie zalał paliwem trasy robię tak po 50km i więcej slalanie w normie około 5.5
Zauważyłem że jak postoi ze dwa dni to jak przekręce kluczyk to pompa pyknie że 4 razy żeby dobić paliwa czy jest możliwość żeby paliwo jakoś z komory pływakowej przeciekało do komory spalania w czasie postoju ???
Może trzeba jakieś uszczelniacze wymieńić tym bardziej że gardziele są ustawione pionowo co sprzyja spływaniu
Aaa jak odkręce korek oleju to jakoś nie czyje zapachu benzyny
A czy jeśli nawet jakis cudem trochę PB znajdzie sie w oleju to jest szansa że odparuje podczas pracy ??
pozdr
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago 535 poziom oleju paliwo w oleju

Post autor: leszekk »

Paliwo z gaźnika ma prawo odparować. Dlatego załącza się pompka.
W 535 nie ścieka bo żeby mogło ścieknąć musiałaby pompka podawać paliwo do gaźnika.
Brak zauważalnego zużycia oleju jest normalna sprawą. Chcesz dolewać olej - kup jakiś zajechany egzemplarz albo coś innej marki. Sporadycznie, przy długiej szybkiej jeździe może się zdarzyć, że będziesz oleju musiał dolać. Jeśli nie masz wycieków i nie katujesz motocykla, nie będzie potrzeby dolewania między wymianami.

Co do ostatniego pytania - jeśli paliwo przedostanie się do oleju (w większej ilości niż przy normalnej eksploatacji) to olej koniecznie trzeba wymienić
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2015, 13:45 przez leszekk, łącznie zmieniany 1 raz.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Virago 535 poziom oleju paliwo w oleju

Post autor: vinny »

Jest możliwe . Za każdym razem sprawdzam ilośc oleju spuszczanego i spalanie wychodzi 150 - 200 ml na 50000 km. Mam za to inny problem , jak wleję 2800 ml ( instrukcja ) to mam zakryte całe oczko we wzierniku ( oczywiście wymiana z filtrem) jak wleje 2600 ml ( instrukcja bez wymiany filtra ) to poziom mam 2 mm poniżej górnej krawędzi oczka . Zawsze wymieniam olej z filtrem .
Może ktoś napisać własne doświadczenia w temacie?
Z pompką i gażnikiem masz wsystko ok , tak to działa w 535 .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Virago 535 poziom oleju paliwo w oleju

Post autor: Blunio »

vinny pisze:Może ktoś napisać własne doświadczenia w temacie?
U mnie nie brało oleju pomiędzy wymianami. A jak w tropikach zaczął się pocić silnik na wysokości uszczelki głowicy to na circa 3,5 kkm dolałem pół litra oliwy. Po powrocie do klimatu umiarkowanego przestał brać. :drunksmile:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
V12
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, 22:40
Motocykl: xv 535
Status: Offline

Re: Virago 535 poziom oleju paliwo w oleju

Post autor: V12 »

Dobra mam gaźniki na stole
Bo musiałem wymienić oringi przy głowicy i nadlać klejem powierzchowne pęknięcia króćców ssących
Gaźniki położyłem na stole z zalanymi na full komorami i paliwo sie nie sączy więc jest ok widocznie nic nie bierze oleju.
Ale jak mam gaźniki to myśle sobie co by tu zrobić żeby ta franca miała trochę mieszankę jeszcze uboższą bo pali bez
ssania na zimnym a na ciepłym jak odpalam to musze dodać gazu bo jak nie dodam to odpali ale musi dłużej zakręcić
Na iglicy mam o jeden ząbek opuszczoną bo na środkowych ustawieniu to świece były z leksza czarnawe teraz jest ok ale na jałowych coś zdaje za dużo lać paliwa. Na pierwszym gaże mam zapieczoną sróbke składu jakich ja cudów nie robiłem i nie poszła dalem spokój bo w miare dobrze pracuje. Po pomiarze głębokosi w porównaniu z srubką która sie kręci wychodzi że jest wykecona około 2.5 obr wiec w miare ok na tylnym tez tak ustawiłem.
Ssania to nie używam bo nie odpali zaleje sie chwilowo dopiero jak odpali to załanczam żeby obroty podskoczyły na zimnym.
Oglądałem jeszcze tą membranke zaworu CUT OFF tego żeby nie strzelał z tłumika i wygląda ok drugiej nie ruszałem bo trza by gaźniki rozdzielić
Główne membrany mam w niezłym stanie nie ma problemu z mocą
Zastanawiam się dlaczego te gaźniki mają tendencję do bogatej mieszanki nawet na forum czytając to większośći ludzie mają problem z zalewaniem czarymi swiecami
pozdr
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Virago 535 poziom oleju paliwo w oleju

Post autor: Blunio »

V12 pisze:mam gaźniki na stole
Ambitnie zacząłeś.
V12 pisze:myśle sobie co by tu zrobić żeby ta franca miała trochę mieszankę jeszcze uboższą
Zacznij od ustawienia i (lub) korekty poziomu paliwa. Ale na stole to raczej trudno zrobić :roll:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
V12
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, 22:40
Motocykl: xv 535
Status: Offline

Re: Virago 535 poziom oleju paliwo w oleju

Post autor: V12 »

Poziomy paliwa raczej w normie
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago 535 poziom oleju paliwo w oleju

Post autor: leszekk »

V12 pisze:Poziomy paliwa raczej w normie
Czyli będziesz miał to, o czym wszyscy (jak wspomniałeś) piszą - czarne świece.
Możesz spróbować minimalnie obniżyć poziom paliwa i zobaczyć co Ci z tego wyjdzie
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
V12
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, 22:40
Motocykl: xv 535
Status: Offline

Re: Virago 535 poziom oleju paliwo w oleju

Post autor: V12 »

nie nie świece są ok tylko na wolnych jak by za dużo paliwa .Dziś złożyłem .
Permanentnie zajołem sie czyszczeniem dysz powietrznych oraz kanałów i przyniosło to skutek ładniej pracuje na wolnych. Nie bede wiecej grzebał uszczelniłem oringi przy króćcach bo to było nadrzędnym celem
pozdr
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 535 poziom oleju paliwo w oleju

Post autor: -waldi- »

uszczelniłeś o-ringi przy króćcach - je się wymienia, jak i króćce, a nie klei.

Jeżeli silnika nie kręcisz po obrotach to oleju nie będzie brał - filmu nie traci, a i pierścienie olejowe zdążą ściągnąć.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
V12
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, 22:40
Motocykl: xv 535
Status: Offline

Re: Virago 535 poziom oleju paliwo w oleju

Post autor: V12 »

Oringi wymienione. króćce nie byly pękniete na przelot tylko powierzchniowo jak pekną do końca i zacznie brać lewe powietrze to będe myślał nad nowymi
ODPOWIEDZ