gumy na szpilkach przedniego cylindra

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
dziurnik666
Posty: 7
Rejestracja: 22 marca 2015, 21:36
Motocykl: XV750,WLA,JUNAK7,10
Lokalizacja: warszawa- targówek/ marki
Wiek: 52
Status: Offline

gumy na szpilkach przedniego cylindra

Post autor: dziurnik666 »

Witam.
W mojej nowo zakupionej Zofiji xv 750 po wymianie oleju obróciły mi się panewki na 2 garnku. Po rozebraniu silnika okazało się że przyczyną było wbijanie prawego dekla na siłę przez jakiegoś zdebilałego cepa który nazywa siebie mechanikiem :frustrated: i uszkodzenie słynnego uszczelniacza wału korbowego umiejscowionego w tymże deklu. Wał już kupiony ciułam na uszczelki i będę brał się za składanie serduszka mojej lalki Zofiji.
Moje pytanie do Was szanowni forumowicze brzmi: jaką rolę spełniają gumowe koszulki na szpilkach pierwszego cylindra?, bo na drugim garnku tego nie ma.
Nie ma jak zimne piwo, szybkie dziwki i ciężkie motocykle
Awatar użytkownika
spyra78
Posty: 168
Rejestracja: 05 października 2012, 11:13
Motocykl: Cyklop
Status: Offline

Re: gumy na szpilkach przedniego cylindra

Post autor: spyra78 »

Witam.
Nie wiem po co są ale sam właśnie się zastanawiałem bo po zdjęciu garczkow koszulki były tylko na przodzie.
Jaki "słynny uszczelniacz wału " masz na myśli.
U mnie też stało się to co u Ciebie tyle, ze po rozebrano okazało się, że jakiś gamoń przy składaniu zaaplikowal tyle silikonu wszędzie, że smok pompy się zapchal w 70% poodrywanymi kawałkami. .. a może i jakieś kanały się przytkaly... no i dupa była, a nie smarowanie...
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: gumy na szpilkach przedniego cylindra

Post autor: -waldi- »

Żeby nie obijały szpilki o cylindry i nie wydawały dziwnych dźwięków.

W prawym deklu masz uszczelniacz, w który wchodzi końcówka czopu wału korbowego. Uszkodzenie jego powoduje duży spadek ciśnienia oleju.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
dziurnik666
Posty: 7
Rejestracja: 22 marca 2015, 21:36
Motocykl: XV750,WLA,JUNAK7,10
Lokalizacja: warszawa- targówek/ marki
Wiek: 52
Status: Offline

Re: gumy na szpilkach przedniego cylindra

Post autor: dziurnik666 »

Dzięki wielkie za odpowiedź, z uszczelniaczem strzał w 10-tkę to mój przypadek ale dlaczego te gumy są tylko w przednim cylindrze skoro silnik jest podwieszony na obu? kierunek obrotu wału ma znaczenie w tym przypadku? czy chodzi o zakotwiczenie całego silnika w ramie a raczej jego podwieszenie? bo przy wahaczu też jest mocowany i może faktycznie jest sztywniej.
Nie ma jak zimne piwo, szybkie dziwki i ciężkie motocykle
ODPOWIEDZ