Szukam inspiracji :-)

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Szukam inspiracji :-)

Post autor: DAREK.S »

Nudzi mi się, wiec trochę pośmiecę w moim ulubionym dziale forum. ;-) Nie wiem czy to kwestia upływających lat, czy po prostu człowiekowi od nadmiaru "luksusu" już się w głowie poprzewracało ale fakt jest taki, że mam do wykorzystania trzy tygodnie urlopu i nie za bardzo wiem co z tym zrobić. :lol:
W pierwszym podejściu chciałem zmarnować ten urlop na trasę po Skandynawii, ale im bliżej terminu tym bardziej zastanawiam się czy warto znowu pakować się na północ. Kawałek Norwegii już w sumie zobaczyliśmy i nie wiem czy nie poszukać w tym roku innych krajobrazów i cieplejszych klimatów.

Ostatnio łazi nam po głowie pomysł wyjazdu w kierunku Hiszpanii i Portugalii. Trzy tygodnie to w sumie sporo czasu i można by było sporo zobaczyć, ale mam obawy co do pogody - na przełomie lipca i sierpnia może tam być chyba zbyt gorąco na jazdę na moto? Gotowaliśmy się swojego czasu w Rumunii i nie chciałbym tego powtarzać. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tamtych rejonów? Może wpadły Wam w oko jakieś ciekawe relacje? Czytałem już co nieco ale informacji nigdy za wiele. :-)

Z sentymentem wspominamy też Chorwację, a relacje naszych forumowych podróżników kuszą pięknymi widokami z Czarnogóry, Albanii, itd. Pytanie tylko, czy w obecnej sytuacji politycznej, imigranci nie okupują tam przypadkiem wszystkich wolnych miejsc kempingowych? Mam trochę obawy żeby nie natknąć się na jakieś tabuny "turystów" z Syrii i sąsiednich rejonów. :-(

Sam już nie wiem, za dużo tych pomysłów. :? Ale jak macie jakieś ciekawe propozycje, relacje to chętnie poczytam i pooglądam. Jak nic nie wybiorę, to pewnie pozostanie ruszyć w trasę dookoła Polski, albo przynajmniej zrobić sobie wycieczkę wschodnią stroną, od Bieszczad po Mazury, którą planuję i odkładam już od kilku lat.
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
Awatar użytkownika
frytura
Posty: 2385
Rejestracja: 04 stycznia 2009, 14:57
Motocykl: Fajzer / Von z Ton
Lokalizacja: ZK / ZS / RLS
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: frytura »

Hmmm Hiszpania i Portugalia brzmi fajnie i sama się poniekąd szykuję na podobny wypad w tym roku :) Ale.. to będzie taki łączący motórowo-wspinaczkowy wyjazd :) Bo jednak... sama trasa do Hiszpanii (pewnie zależy którędy), ale dla mnie wydaje się być "mało atrakcyjna". W porównaniu z Południem Europy czy Bałkanami. Bo tam to co... wpadasz nad Lazur, jedziesz wzdłuż wybrzeża otacza Cię z jednej strony morze a z drugiej "bogactwo" zachodu i raczej mało zróżnicowany krajobraz :) Wpadasz od wschodu.... trzepiesz kilometry i ochset kilometrów dalej jesteś w Hiszpanii... Mi chyba też... się "w tyłkach poprzewracało od tych podróży"...:D
1 metr to droga jaką pokonuje światło w próżni w czasie 1/299792458sek.

http://motocyklemprzezzycie.pl/
http://smazalniastron.pl

GRUPA ŚLĄSK oddział Koszalin :D
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: Top Gun »

Jak nic nie wybiorę, to pewnie pozostanie ruszyć w trasę dookoła Polski, albo przynajmniej zrobić sobie wycieczkę wschodnią stroną, od Bieszczad po Mazury, którą planuję i odkładam już od kilku lat.[/quote]

A to podobnie jak my. Plany są a jedziemy w inną stronę.
Pora zrealizować ścianę wschodnią...
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
TuMarzena
Posty: 2391
Rejestracja: 04 lutego 2014, 08:05
Motocykl: Viraży jakich mało;)
Lokalizacja: LBI
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: TuMarzena »

Ukraina :)
w ubiegłym roku odwiedzona dwa razy a za tydzień znów nas tam ciągnie :) tym razem Lwów- Tarnopol - Chocim- Kamieniec Podolski
a trzy tygodnie...czasu masz dużo a po Ukrainie nie pogonisz (od Lwowa na wschód czy południe ze względu na jakość dróg ) :P
ogólnie baaaardzo polecam :rock:
PRZYJACIEL TO KTOŚ,KTO DAJE CI TOTALNĄ SWOBODĘ BYCIA SOBĄ /Jim Morrison/

3098

JEŚLI KIERUJE TOBĄ PASJA POZWÓL ROZUMOWI TRZYMAĆ LEJCE /Benjamin Franklin/
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: DAREK.S »

TuMarzena pisze:Ukraina :)
Nie wiem dlaczego ale wyjątkowo jakoś nie cięgnie mnie na wschód. Może za dużo rosyjskiego było w szkole? A może wizerunek i styl bycia sąsiadów ze wschodu obserwowany w różnych wakacyjnych kurortach mnie tak negatywnie nastawia do wszystkiego co za wschodnią granicą? ;-) Pewnie się mylę i niepotrzebnie jestem uprzedzony, ale póki co nie potrafię znaleźć zbyt wiele atrakcji dla siebie w tamtych stronach. Kto wie, może kiedyś się przełamię i skorzystam z propozycji. :-)
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: leszekk »

Trzy tygodnie to w sam raz żeby polecieć na południe i to nie autostradami a drogami podrzędniejszymi.
Słowacja, Węgry, Chorwacja, Czarnogóra, Albania, powrót ewentualnie z dala od morza. Można i pojeździć i poleżeć na plaży.
Jeśli nie tam, warto zwiedzić Niemcy - od Goerlitz po Aachen lub od Garmisch-Partenkirchen po Hamburg i Kilonię - zanim ten kraj zostanie całkowicie zawłaszczony przez uchodźców.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
TuMarzena
Posty: 2391
Rejestracja: 04 lutego 2014, 08:05
Motocykl: Viraży jakich mało;)
Lokalizacja: LBI
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: TuMarzena »

DAREK.S pisze:
TuMarzena pisze:Ukraina :)
Nie wiem dlaczego ale wyjątkowo jakoś nie cięgnie mnie na wschód. Może za dużo rosyjskiego było w szkole? A może wizerunek i styl bycia sąsiadów ze wschodu obserwowany w różnych wakacyjnych kurortach mnie tak negatywnie nastawia do wszystkiego co za wschodnią granicą? ;-) Pewnie się mylę i niepotrzebnie jestem uprzedzony, ale póki co nie potrafię znaleźć zbyt wiele atrakcji dla siebie w tamtych stronach. Kto wie, może kiedyś się przełamię i skorzystam z propozycji. :-)
Ja bym podeszła inaczej do tematu...rosyjski w szkole może pomóc w trasie/ choć lepiej zaznaczyć ,że jest się Polakiem znającym rosyjski niż Rosjaninem ;) / ....ludzie na Ukrainie naprawdę przyjaźnie nastawieni, zaciekawieni motocyklami , choć na drodze trochę bardziej trzeba uważać niż u nas....a sam kraj....to część naszej historii , piękne widoki , szczególnie na południe od Lwowa, to dzikość , której u nas już nawet w Bieszczadach nie doświadczysz...i na zachętę ceny :)

Darek...wiem ,że nic na siłę , wiem ,że w PL jest mnóstwo ciekawych miejsc , do których i ja nie dotarłam ,choć chcę, ale Ukraina to wcale nie jest taki zły wybór, choćby na tranzyt na południe EU :rock:
PRZYJACIEL TO KTOŚ,KTO DAJE CI TOTALNĄ SWOBODĘ BYCIA SOBĄ /Jim Morrison/

3098

JEŚLI KIERUJE TOBĄ PASJA POZWÓL ROZUMOWI TRZYMAĆ LEJCE /Benjamin Franklin/
Awatar użytkownika
Baca
Posty: 3020
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:36
Motocykl: 250-535-HD1600-GS750
Lokalizacja: Ujsoły - Tychy-Bieruń
Wiek: 67
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: Baca »

Darek jesli Ci pozostanie wypad dookoła Polski to ja sie bardzo chetnie piszę, bo juz to dawno planowalem,ale zawsze jakos to niewychodziło.Pozdro. :chopper:
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: al99 »

i jo dociepia do pieca......choć coraz żadziej pisza to wciąż mam nadziej na powrót do motocykla,,,i napewno się UDA.
Dareczku jo by stawiał na kurse w kole PL,,,,żyć nie umierać,bezcenne,zaczołem coś na brudnno pisać aby się podzielić informacjami z mojej podróży która sprawiła mi mnóstwo frajdy. Pięknych miejsc jest bez liku ,ale ludzi o których się otrzecie nigdy nie zapomnicie a to może sprawić iż życie stanie się jeszcze bardziej barwne i sympatyczne,Powodzonka
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1829
Rejestracja: 22 września 2013, 23:00
Motocykl: Czarny :)
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: Maruda »

"Tak wiele miejsc, tak mało czasu..."

Aż dziw Dareczku, że hasło z Twojej "stopki" nie ma tu zastosowania... :) Na tyle na ile udało mi się zobaczyć świata, to faktycznie Lazurowe Wybrzeże piękne, aczkolwiek strasznie zatłoczone, i pełne przepychu... Osobiście odpoczywam lepiej w miejscach gdzie jest mniejszy natłok ludzi... :) W drugą zaś stronę Chorwacja, Rumunia, Słowenia, choć zwiedzone niestety nie z perspektywy kierowcy motocykla, jakoś tak bliższe mojemu sercu, ludziska poczciwi, widoki zacna, więcej kontaktu z naturą... :) Oczywiście po drodze można zaliczyć piękne miasta jak Praga czy Wiedeń, ale te pewnie już w swoich wyprawach wielokrotnie zaliczyliście... :)
Co do Twojego rozważania na temat Polski... Powiem tak, cudze chwalicie swego nie znacie.. :) Rok rocznie jeździmy z przyjaciółmi pod żagle. Nigdzie indziej tak nie ładuję pozytywnie baterii jak właśnie tam... Z racji tego że praktycznie od kilku lat Jerzyk również jeździ to tak planowaliśmy przeskoczyć tą trasę na moto, bo widoki również zacne, a i parę miejscówek takich mamy, które równie pięknie wyglądają z perspektywy łajby jak i z siodła motocykla... :) A w drodze na Mazury cóż, wystarczy puścić wodze fantazji... :)
Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłem, a jakbyście się wybierali faktycznie w trip po Polsce to będziemy pod żaglem w terminie 30.07-06.08 także może w któryś z wieczorów zaliczymy wspólną imprezę na kei... :) Ahoj :)
...żyj tak jakby jutra miało nie być...
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: Top Gun »

A gdzie na tych żaglach Będziecie...My na Mrągowo w tym czasie lecimy...
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
staszek_s
Posty: 225
Rejestracja: 03 września 2014, 21:43
Motocykl: Suzuki DL 650A
Lokalizacja: Radlin, woj Śląskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: staszek_s »

Czytałem ostatnio relację z wyprawy na Korsykę, pełną pięknych zdjęć. Nie wiem jaki termin tam jest najlepszy ale warto ten kierunek wziąć pod uwagę bo podobno to jeden z rajów dla fanów dwóch kółek.
Relacja do przeczytania tu:
http://gophoto.eu/?page_id=1524
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1829
Rejestracja: 22 września 2013, 23:00
Motocykl: Czarny :)
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: Maruda »

Top Gun pisze:A gdzie na tych żaglach Będziecie...My na Mrągowo w tym czasie lecimy...
Startujemy z Wilkas - port AZS-u... Z reguły w ostatnich latach pływaliśmy północ, Giżycko, Ogonki, Trygort, Sztynort, Węgorzewo, Pierkunowski Róg, Mamerki i jeszcze parę innych miejsc jako stałe pozycje do odwiedzin... :) A w tym roku jeszcze trasa się kształtuje... Prawdopodobnie popłyniemy troszkę w dół, Mikołajki może nawet niżej... :) A do Mrągowa to o ile kojarzę nawet nie jesteśmy w stanie przepłynąć - brak trasy... :) Będziecie gdzieś wędrować po Mazurach czy tylko stacjonarnie Mrągowo ??
...żyj tak jakby jutra miało nie być...
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1829
Rejestracja: 22 września 2013, 23:00
Motocykl: Czarny :)
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: Maruda »

staszek_s pisze:Czytałem ostatnio relację z wyprawy na Korsykę, pełną pięknych zdjęć. Nie wiem jaki termin tam jest najlepszy ale warto ten kierunek wziąć pod uwagę bo podobno to jeden z rajów dla fanów dwóch kółek.
Relacja do przeczytania tu:
http://gophoto.eu/?page_id=1524
Nie wiem jak Ty Darku, ale ja dałbym się namówić na to... :P
...żyj tak jakby jutra miało nie być...
Awatar użytkownika
stas
Posty: 1353
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 20:48
Motocykl: FJR 1300
Lokalizacja: Krosno
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: stas »

TuMarzena pisze:Ukraina :)
w ubiegłym roku odwiedzona dwa razy a za tydzień znów nas tam ciągnie :) tym razem Lwów- Tarnopol - Chocim- Kamieniec Podolski
a trzy tygodnie...czasu masz dużo a po Ukrainie nie pogonisz (od Lwowa na wschód czy południe ze względu na jakość dróg ) :P
ogólnie baaaardzo polecam :rock:
można jeszcze dalej Gruzja np
jak bym mial czas to badzo chętnie .kIedyś moiże BAJKAŁ
Awatar użytkownika
Dredd
Posty: 142
Rejestracja: 14 czerwca 2009, 23:57
Motocykl: H-D, kiedyś Virago 750
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: Dredd »

Cześć,

Jeśli nie masz pomysłu, gdzie jechać - zapraszamy z nami!
Wybieramy się z żoną do Maroka, brakuje nam jedynie towarzystwa.
Wyjazd na 3 tygodnie, a więc idealnie. Skoro zamierzałeś jechać do Hiszpanii czy Portugalii, koszta podobne (a raczej mniejsze). Motocykle zgrane idealnie (jeździmy H-D Road Kingiem), więc nie będzie z tego powodu problemów.

Chcemy zobaczyć Saharę, trochę się pokąpać w morzu i oczywiście zaznać orientu.
Wstępny plan:
- Fez (m.in. tradycyjna garbarnia)
http://www.pbase.com/smok53/image/130476779
http://www.pbase.com/smok53/image/130508392
http://www.pbase.com/smok53/image/130558272
http://www.celwpodrozy.pl/2014/11/fez-n ... escie.html

- Volubilis (starożytne miasto rzymskie)
http://alcfezbook.com/wp-content/upload ... ubilis.jpg
https://en.wikipedia.org/wiki/Volubilis ... hot_II.jpg
http://www.celwpodrozy.pl/2014/07/rzyms ... bilis.html

- Meknes
http://www.pbase.com/smok53/image/130476781

- Erg Chebbi (pustynia i pustynne wydmy)
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... s_2011.jpg
http://www.national-geographic.pl/media ... b6087.jpeg

- Marakesz (słynny plac Jemaa ? el ? Fna, gdzie chcemy spotkać smaki orientu, zaklinaczy węży, itd.)
http://www.pbase.com/smok53/image/130759668

https://media-gadventures.global.ssl.fa ... El-Fna.jpg

http://travel.nationalgeographic.com/tr ... 7969/view/

W zeszłe wakacje zakosztowaliśmy trochę odmiennej kultury w Turcji i jesteśmy zachwyceni.
Może nasza propozycja przypadnie Ci do gustu :D

P.S.
Brak deszczu gwarantowany :mrgreen:
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: Top Gun »

Maruda pisze:
Top Gun pisze:A gdzie na tych żaglach Będziecie...My na Mrągowo w tym czasie lecimy...
Startujemy z Wilkas - port AZS-u... Z reguły w ostatnich latach pływaliśmy północ, Giżycko, Ogonki, Trygort, Sztynort, Węgorzewo, Pierkunowski Róg, Mamerki i jeszcze parę innych miejsc jako stałe pozycje do odwiedzin... :) A w tym roku jeszcze trasa się kształtuje... Prawdopodobnie popłyniemy troszkę w dół, Mikołajki może nawet niżej... :) A do Mrągowa to o ile kojarzę nawet nie jesteśmy w stanie przepłynąć - brak trasy... :) Będziecie gdzieś wędrować po Mazurach czy tylko stacjonarnie Mrągowo ??
Będziemy trochę spacerować. Jak podać miejsce postoju to pojedziemy.
Niestety Czos nie ma połączenia z innymi jeziorami...
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: DAREK.S »

Maruda pisze:"Tak wiele miejsc, tak mało czasu..."
Aż dziw Dareczku, że hasło z Twojej "stopki" nie ma tu zastosowania... :) ...
No w tym problem, że właśnie ma - za dużo tych miejsc i nie mogę się zdecydować. Skakam ostatnio pomiędzy punktami na mapie jak napompowany balonik puszczony wolno bez zawiązania. :lol: ;-)
Dredd pisze:Cześć,
Jeśli nie masz pomysłu, gdzie jechać - zapraszamy z nami!
Wybieramy się z żoną do Maroka, brakuje nam jedynie towarzystwa.
Dzięki, za ofertę bo to oczywiście bardzo kusząca propozycja, ale obawiam się, że na Orient żonci nie namówię. "Wspaniałe stulecie" w TV to chyba najmniejszy dystans na który chciałaby się zbliżyć do Saracenów. ;-)
Maruda pisze:
staszek_s pisze:Czytałem ostatnio relację z wyprawy na Korsykę, pełną pięknych zdjęć. Nie wiem jaki termin tam jest najlepszy ale warto ten kierunek wziąć pod uwagę bo podobno to jeden z rajów dla fanów dwóch kółek.
Relacja do przeczytania tu:
http://gophoto.eu/?page_id=1524
Nie wiem jak Ty Darku, ale ja dałbym się namówić na to... :P
Nie powiem - bardzo ciekawy kierunek. Monika już się uruchomiła i wybiera stroje kąpielowe. ;-)

Kiedyś myśleliśmy o południu Włoch, a Waldi dodatkowo sprzedał nam jeszcze pomysł zerknięcia w głąb wulkanu. Relację z Etny pisał co prawda już tu kiedyś Antek (chyba) ale może warto byłoby zobaczyć czy na Sycylii cięgle jeszcze tli się w piecu? ;-) Kto wie może i Korsykę udało by się upiec przy tym samym ogniu? :lol:
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1829
Rejestracja: 22 września 2013, 23:00
Motocykl: Czarny :)
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: Maruda »

Top Gun pisze:Będziemy trochę spacerować. Jak podać miejsce postoju to pojedziemy.
Niestety Czos nie ma połączenia z innymi jeziorami...
Miejsca postojów tak jak pisałem mogą być zmienne w zależności od sprzyjających wiatrów oraz chwilowych preferencji załogi... :) Natomiast lądowo dotrzeć z jednego portu do drugiego to zazwyczaj nie jest duży problem.. :) Także możemy być w kontakcie, i któregoś wieczoru podskoczycie na łąjbę na małe co nie co... :)

Sorki Dareczku za małego OT :)
DAREK.S pisze:
Maruda pisze:"Tak wiele miejsc, tak mało czasu..."
Aż dziw Dareczku, że hasło z Twojej "stopki" nie ma tu zastosowania... :) ...
No w tym problem, że właśnie ma - za dużo tych miejsc i nie mogę się zdecydować. Skakam ostatnio pomiędzy punktami na mapie jak napompowany balonik puszczony wolno bez zawiązania. :lol: ;-)
Ha ha ha... :) Dobre... :) Jak dziecko w sklepie z cukierkami, jeszcze to jeszcze to... no no no jeszcze to...!!! :)
DAREK.S pisze:
Maruda pisze:
staszek_s pisze:Czytałem ostatnio relację z wyprawy na Korsykę, pełną pięknych zdjęć. Nie wiem jaki termin tam jest najlepszy ale warto ten kierunek wziąć pod uwagę bo podobno to jeden z rajów dla fanów dwóch kółek.
Relacja do przeczytania tu:
http://gophoto.eu/?page_id=1524
Nie wiem jak Ty Darku, ale ja dałbym się namówić na to... :P
Nie powiem - bardzo ciekawy kierunek. Monika już się uruchomiła i wybiera stroje kąpielowe. ;-)

Kiedyś myśleliśmy o południu Włoch, a Waldi dodatkowo sprzedał nam jeszcze pomysł zerknięcia w głąb wulkanu. Relację z Etny pisał co prawda już tu kiedyś Antek (chyba) ale może warto byłoby zobaczyć czy na Sycylii cięgle jeszcze tli się w piecu? ;-) Kto wie może i Korsykę udało by się upiec przy tym samym ogniu? :lol:
Tak też mi się wydawało, że z tych wszystkich przedstawionych propozycji ta najbardziej Wam przypadnie do gustu... :) Czyżby decyzja podjęta... ?? :rock: :rock: :rock:
...żyj tak jakby jutra miało nie być...
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: pisior »

Darek , dawaj razem pojedziemy na przełęcze alpejskie :) planuje zaraz po woodstocku :)
Obrazek
staszek_s
Posty: 225
Rejestracja: 03 września 2014, 21:43
Motocykl: Suzuki DL 650A
Lokalizacja: Radlin, woj Śląskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Odp: Szukam inspiracji :-)

Post autor: staszek_s »

DAREK.S pisze: Nie powiem - bardzo ciekawy kierunek. Monika już się uruchomiła i wybiera stroje kąpielowe. ;-)
I bardzo pięknie, w zamian za sugestię liczę na soczystą relację, za rok może też będę skakał jak ten balonik ;)
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1829
Rejestracja: 22 września 2013, 23:00
Motocykl: Czarny :)
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Odp: Szukam inspiracji :-)

Post autor: Maruda »

staszek_s pisze:
DAREK.S pisze: Nie powiem - bardzo ciekawy kierunek. Monika już się uruchomiła i wybiera stroje kąpielowe. ;-)
I bardzo pięknie, w zamian za sugestię liczę na soczystą relację, za rok może też będę skakał jak ten balonik ;)
W przypadku Państwa S. nie musisz się martwić o relację.. :) Z pewnością Darek zacnie to opisze więc fani lektury nie zawiodą się, a Moniczka zadba o widoki na zdjęciach dla których będziemy przecierać oczy z zachwytu... :bravo: :)
...żyj tak jakby jutra miało nie być...
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: DAREK.S »

No i jednak w tym roku opalania nie będzie. :-( Pomysłów było dużo ale wychodzi na to, że zew północy był najsilniejszy. ;-) Noclegi i wyżywienie zamówione i zapłacone więc nie ma odwrotu - w sobotę rozpoczynamy rajd na północ. :rock: :chopper:
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: kris2k »

Czyli dokładniej trochę? Bo w Norwegii to już byliście. Czyżby powtórka z rozrywki? ;)
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Szukam inspiracji :-)

Post autor: DAREK.S »

kris2k pisze:Czyli dokładniej trochę? Bo w Norwegii to już byliście. Czyżby powtórka z rozrywki? ;)
Niezupełnie powtórka, bo tym razem chcemy zaatakować Nordkapp i Lofoty. Po drodze sprawdzimy czy te fińskie szutry jeszcze na Ciebie czekają. ;-) :D

Planukemy taką trasę: https://goo.gl/maps/tdRmos6uHMU2
W sobotę lecimy na Wilno, potem Finlandia i wizyta u świętego Mikołaja i jak wszystko dobrze pójdzie połowa drogi wypadnie na Nordkappie. Powrót przez Lofoty, potem Trondheim i Bergen. Jak czas i co ważniejsze pogoda pozwoli, to może zafundujemy sobie spacerek na język trola (Trolltunga) który ominął nas w zeszłym roku. Powtórek nie planujemy i chyba tylko piękną trasę nr. 55 przez Jotunheimen trzeba będzie zaliczyć ponownie, bo nie bardzo jest alternatywa. Plan zakłada póki co powrót przez Kopenhagę ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie, bo czasu może być za mało. Pożyjemy, zobaczymy - dom i obiady mamy w kufrze więc nic nas nie goni. :-)
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
ODPOWIEDZ