Naciskam start i nic się nie dzieje

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
polowoj
Posty: 5
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 20:59
Motocykl: Yamaha Virago 750
Wiek: 48
Status: Offline

Naciskam start i nic się nie dzieje

Post autor: polowoj »

Cześć. Moto jeździ i pali normalnie, ale.... od czasu do czasu, gdy włączę przełącznik zapłonu i potem Start, to jest absolutna cisza. Potem muszę sie pobawić przełącznikiem zapłonu i w końcu odpala. Moto Virago 750 r. 96. Jakieś sugestie gdzie i co sprawdzić? Dodam, że poczytałem tu na forum różne podobne, ale nic nie pasuje z opisu.

Dzięki
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Naciskam start i nic się nie dzieje

Post autor: Pandik »

To albo przełącznik albo przekaźnik rozrusznika obstawiam.
Awatar użytkownika
Kargul
Posty: 685
Rejestracja: 23 listopada 2011, 11:44
Motocykl: BMW R1200GS
Lokalizacja: Luboń
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Naciskam start i nic się nie dzieje

Post autor: Kargul »

1) Przełącznik wyczyścić - (ten czerwony oraz siwy - za jednym rozkręceniem) prosta robota.
2) przekaźnik pod siedzeniem - można podmienić na zwykły samochodowy np. http://allegro.pl/przekaznik-samochodow ... 14972.html
Ale tu potrzebne drobne przeróbki - można podłączyć na krótkimi przewodami z konektorkami do testów
3) Kończą się szczotki rozrusznika - też może być taki efekt (moim zdaniem najbardziej prawdopodobne)
4) problem z elektromagnesem - najkosztowniejsza usterka
5) problem z przewodem sterowania elektromagnesem
osman1971
Posty: 312
Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
Motocykl: Była 535 jest 750
Lokalizacja: Chorzów
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Naciskam start i nic się nie dzieje

Post autor: osman1971 »

Mialem to samo kiedys w 535 wyczyscilem wylacznik i bylo ok.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Naciskam start i nic się nie dzieje

Post autor: leszekk »

W 3/4 masz stacyjkę na widoku więc sięgnięcie do kluczyka nie stanowi problemu. Zamiast wyłączać wyłącznikiem awaryjnego odcięcia (tym czerwonym) wyłączaj kluczykiem.
Oczywiście po wykonaniu zadań zleconych przez Kargula ;-)
Wiem, wiem, zaraz się zaczną komentarze i analizy co się bardziej psuje - czy stacyjka czy przełącznik ...
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
MorePain
Posty: 1166
Rejestracja: 15 marca 2012, 18:08
Motocykl: Suzuki LS 650
Lokalizacja: Mazowieckie, Modlin
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Naciskam start i nic się nie dzieje

Post autor: MorePain »

Ja bym poszedł innym tropem. Moim zdaniem to wina stycznika podnóżki bocznej, jego nieprawidłowa praca może być nylona z awariami włącznika.
Awatar użytkownika
barg
Posty: 814
Rejestracja: 15 września 2011, 23:44
Motocykl: XV 700 '84 ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Naciskam start i nic się nie dzieje

Post autor: barg »

Nie wiem jak w Savage ale Virkę odpalisz z rozłożoną stopką, pod warunkiem, że nie jest na biegu.
Zamiast siedzieć na internetach rozbierz przełączniki i wyczyść bo kiedyś możesz nie odpalić w trasie i będziesz stał jak grabie w gnoju a takie rzeczy zdarzają się daleko od domu i najczęściej w deszczu.
Możesz spróbować odpalić na pych to będziesz wiedział czy awaryjny czy starter.
Milczę zawzięcie i czekam na znak by mogło być pięknie, bo nie jest aż tak.
Awatar użytkownika
MorePain
Posty: 1166
Rejestracja: 15 marca 2012, 18:08
Motocykl: Suzuki LS 650
Lokalizacja: Mazowieckie, Modlin
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Naciskam start i nic się nie dzieje

Post autor: MorePain »

Barg, masz absolutną rację. W dzikusie też to tak działa. Czujnik sprzęgła można by jeszcze sprawdzić.
Awatar użytkownika
polowoj
Posty: 5
Rejestracja: 21 grudnia 2012, 20:59
Motocykl: Yamaha Virago 750
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Naciskam start i nic się nie dzieje

Post autor: polowoj »

Dzięki. Rozebralem włącznik i był luźny i lekko zasniedzialy. Wyczyscilem, prysnąłem czymś do konektorow i zobaczymy. Na razie spoko.
Awatar użytkownika
siwy72
Posty: 64
Rejestracja: 04 czerwca 2015, 12:18
Motocykl: Yamaha Virago XV1000
Lokalizacja: TSZ
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Naciskam start i nic się nie dzieje

Post autor: siwy72 »

Kargul pisze:1) Przełącznik wyczyścić - (ten czerwony oraz siwy - za jednym rozkręceniem) prosta robota.
2) przekaźnik pod siedzeniem - można podmienić na zwykły samochodowy np. http://allegro.pl/przekaznik-samochodow ... 14972.html
Ale tu potrzebne drobne przeróbki - można podłączyć na krótkimi przewodami z konektorkami do testów
3) Kończą się szczotki rozrusznika - też może być taki efekt (moim zdaniem najbardziej prawdopodobne)
4) problem z elektromagnesem - najkosztowniejsza usterka
5) problem z przewodem sterowania elektromagnesem

Witam Kargul.
Mam prośbę mógł byś mi rozrysować ten schemat jak podłączyć ? moto to Virago 1000 nie pyka przekaźnik ew. jak podłączyć na krótko. Zadzwoń jak będziesz miał czas. Mój nr. 539945776 Rafał :oops:
siwy72
XV 1000 Gold Edition wersja Canada

Tel. 539945776
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Naciskam start i nic się nie dzieje

Post autor: _CioneK_70 »

polowoj pisze:Dzięki. Rozebralem włącznik i był luźny i lekko zasniedzialy. Wyczyscilem, prysnąłem czymś do konektorow i zobaczymy. Na razie spoko.
Mialem dokladnie to samo..... Te same objawy..... Ale poszedlem na latwizne... :oops: Nawet nie rozbieralem przelacznika , psiknelem preparatem do czyszczenia stykow "Kontakt" w szczeliny dookola czerwonego guzika pare razy poprzelaczalem na sucho i dziala do tej pory.....Niby leczenie syfa pudrem :P ale.... hula.....
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
Kargul
Posty: 685
Rejestracja: 23 listopada 2011, 11:44
Motocykl: BMW R1200GS
Lokalizacja: Luboń
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Naciskam start i nic się nie dzieje

Post autor: Kargul »

siwy72 pisze:
Kargul pisze:1) Przełącznik wyczyścić - (ten czerwony oraz siwy - za jednym rozkręceniem) prosta robota.
2) przekaźnik pod siedzeniem - można podmienić na zwykły samochodowy np. http://allegro.pl/przekaznik-samochodow ... 14972.html
Ale tu potrzebne drobne przeróbki - można podłączyć na krótkimi przewodami z konektorkami do testów
3) Kończą się szczotki rozrusznika - też może być taki efekt (moim zdaniem najbardziej prawdopodobne)
4) problem z elektromagnesem - najkosztowniejsza usterka
5) problem z przewodem sterowania elektromagnesem

Witam Kargul.
Mam prośbę mógł byś mi rozrysować ten schemat jak podłączyć ? moto to Virago 1000 nie pyka przekaźnik ew. jak podłączyć na krótko. Zadzwoń jak będziesz miał czas. Mój nr. 539945776 Rafał :oops:
Obrazek

Na schemacie zaznaczyłem jakie styki przekaźnika gdzie podpiąć pod kostkę (gniazdo oryginalnego). Możesz też odpiąć czarny przewód idący pod silnik i do elektromagnesu. Jak podasz na niego plus to powinien zakręcić rozrusznik. Również możesz zdjąć osłonę elektromagnesy tak aby mieć dostęp do przewodów. Jak połączysz przewodem gruby czarny przewód idący na aku z konektorem na elektromagnesie to również powinien zakręcić rozrusznik. Przy zwieraniu przewodów na elektromagnesie lun podaniu plusa na czarny przewód idący pod silnik, rozrusznik zakręcie zawsze (bez znaczenia czy masz załączony zapłon czy jakieś blokady niezwalające zapalić, typu motocykl na biegu i niewciśnięte sprzęgło).

Jakby co to dzwoń - nr masz w profilu
Awatar użytkownika
siwy72
Posty: 64
Rejestracja: 04 czerwca 2015, 12:18
Motocykl: Yamaha Virago XV1000
Lokalizacja: TSZ
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Naciskam start i nic się nie dzieje

Post autor: siwy72 »

Dzięki Kargul za schemat i wyjaśnienia, problem rozwiązany :D
siwy72
XV 1000 Gold Edition wersja Canada

Tel. 539945776
ODPOWIEDZ