Bułgaria dla maniaków - lato 2017

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
yummy
Posty: 1166
Rejestracja: 03 lipca 2009, 13:35
Motocykl: B12 '99
Lokalizacja: Transylwania
Status: Offline

Bułgaria dla maniaków - lato 2017

Post autor: yummy »

Cześć!
Podróżowanie w pojedynkę fajne jest o czym przekonałam się, zjechawszy całe Bałkany 1,5 roku temu. Teraz jednak chcę się przekonać czy w parze/grupie ma to jakieś zalety.
W mojej głowie powstał kolejny większy projekt, który zrealizowany będzie oczywiście w zależności od środków, czasu i szeroko rozumianych możliwości.
Jako że przez studia i zamiłowanie i? przypadek związana jestem z Bułgarią, chcę pojechać właśnie tam i to nie na krótko, bo na pełne 3 tygodnie.
Zasadniczo wycieczka ma być typowo krajoznawcza, czyli dużo zaglądania pod kamienie z czasów trackich i rzymskich, zachwycanie się obdrapanymi freskami, kontemplowanie blików na twarzach świętych w monastyrach w zapyziałych wiochach. Nie żadne Złote Piaski, Słoneczny Brzeg - żadnych mje bezeceństw i okropności. Jako że Bułgaria w dużej części pokryta jest górami, nawet jeśli nie kręcą Cię klasztory i ruiny, na pewno zachwycą winkle, widoki i powiew lekkiej egzotyki.
Domyślam się, że nie każdego aż tak szczegółowe historyczno-kulturowe zagadnienia interesują, nie każdy też ma możliwość wygospodarowania aż tylu dni, dlatego dopuszczam opcję, że dołączysz do mnie tylko na kilka dni.
Jeśli chodzi o moją dyspozycyjność i, co za tym idzie, terminy wyjazdu, niestety na chwilę obecną nie jestem w stanie ich ustalić. Dlatego to opcja głównie dla elastycznych i otwartych na propozycje. Ja w tym roku (mam nadzieję) kończę studia, a nawet jeśli nie, to wakacji będę miała sporo i nie wiem jeszcze jaką pracą będą wypełnione.
Tak więc jeżeli masz ochotę pojechać nieblisko, ale też niezbyt daleko, nacieszyć oczy dziką przyrodą, poznać niezepsutych kapitalizmem ludzi, zobaczyć jedne z ostatnich nieskażonych globalizacją miejsc i poczuć się trochę jak lokales ? zapraszam! :)

Edit: skoro już to napisałam, wkleję i tutaj:
Jeśli chodzi o dojazd do Bułgarii to raczej szybki transfer z noclegiem na Węgrzech lub, jeśli komuś to nie odpowiada - spotkanie na miejscu.
Rzeczy do zwiedzenia w Bułgarii to na pewno wszystkie zabytki Unesco: http://whc.unesco.or...tatesparties/bg (oprócz cerkwi Bojańskiej), oraz mniej znane, ale też ważne. W dużym skrócie: wjazd do BG od strony Serbii (Widyń) albo Rumunii (Ruse - most), "zaliczenie" atrakcji w północno-wschodniej części kraju, powiedzmy zjazd wybrzeżem do wysokości Warny, powrót przez Szumen, Wielkie Tyrnowo, Kazanłyk, cały Bałkan być może i z parkiem narodowym, Panagjuriszte, Monaster Rylski, Park Narodowy Pirinu, gdyby wystarczyło jeszcze czasu to Monaster Baczkowski, Kirdżali.
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2017, 11:37 przez yummy, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jedź szybciej, niż umiesz myśleć.

Były: Virago 125, GSX-S 750 '19
Jest: Bandit 1200 '99
W planach: jakieś lekkie enduro
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Bułgaria dla maniaków - lato 2017

Post autor: Arni »

Brzmi interesująco :bikersmile:
Temat będzie obserwowany :mrgreen:
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
yummy
Posty: 1166
Rejestracja: 03 lipca 2009, 13:35
Motocykl: B12 '99
Lokalizacja: Transylwania
Status: Offline

Re: Bułgaria dla maniaków - lato 2017

Post autor: yummy »

Proszę obserwować, bo naprawdę warto - Bułgaria to piękny górzysty kraj z przebogatą historią :)
Ostatnio zmieniony 02 kwietnia 2017, 21:33 przez yummy, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie jedź szybciej, niż umiesz myśleć.

Były: Virago 125, GSX-S 750 '19
Jest: Bandit 1200 '99
W planach: jakieś lekkie enduro
gazownik
Posty: 422
Rejestracja: 22 stycznia 2015, 22:06
Motocykl: FJR1300, SHL M11 61r
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:
Status: Offline

Re: Bułgaria dla maniaków - lato 2017

Post autor: gazownik »

Niezła wyprawa się szykuje.
Dobre jest to że planujesz dużo zwiedzać ( z tego co zrozumiałem chodzić ) to na pewno da odpocząć od siodła :D.
Awatar użytkownika
yummy
Posty: 1166
Rejestracja: 03 lipca 2009, 13:35
Motocykl: B12 '99
Lokalizacja: Transylwania
Status: Offline

Re: Bułgaria dla maniaków - lato 2017

Post autor: yummy »

Nie wiem co Ty masz za siodło, że chcesz od niego odpoczywać :P Ale taaak, zwiedzania będzie niemało.
Przy okazji polecam piękny dronowy filmik z Bułgarią: https://vimeo.com/192224582 <3
Nie jedź szybciej, niż umiesz myśleć.

Były: Virago 125, GSX-S 750 '19
Jest: Bandit 1200 '99
W planach: jakieś lekkie enduro
ODPOWIEDZ