Virago 535 - wystająca membrana

Tematy związane z gażnikami
waldes
Posty: 1
Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 09:58
Motocykl: Yamaha Virago 535
Status: Offline

Virago 535 - wystająca membrana

Post autor: waldes »

Witam wszystkich,
nie znalazłem podobnego porblemu dlatego zakładam nowy temat.
Problem mam z wystającą membraną. Stare były już sparciałe, postanowiłem wymienić.
I tak prawy tłoczek chodzi pięknie, tak że membrana opiera się o rowek w korpusie. Z łatwością można przykręcić dekielek.
Natomiast lewy tłoczek wchodzi do końca luźno, ale membrana wystaje o jakieś 7 mm nad krawędź korpusu (jak na foto)
Powoduje to problem z zamontowaniem pokrywy - trzeba uważać żeby nie ścisnąć membrany i by rant gumy wszedł do rowka w korpusie. Czy tak to powinno wyglądać? wg mnie nie do końca...
Poza tym mam dwa inne problemy:
1. Przy biegu jałowym silnik samoczynnie wchodzi na wysokie obroty i po kilkunastu sekundach wraca. Czasami dzieje się to też podczas jazdy, że sam przyspiesza. Jaka może być przyczyna?
2. Silnik czasami chodzi na jednym garze a czasami na dwóch. 1-wszy cylinder ma świecę okopconą, drugi kawa z mlekiem. Czy to może być spowodowane zacinaniem się iglicy / tłoczka z membraną? ktoś z was miał podobny problem?
Załączniki
20170827_182059.jpg
20170827_182059.jpg (137.7 KiB) Przejrzano 1146 razy
20170827_182048.jpg
20170827_182048.jpg (196.32 KiB) Przejrzano 1146 razy
marekc1019
Posty: 103
Rejestracja: 05 maja 2017, 20:41
Motocykl: XV 535 , Victory1200
Lokalizacja: Gdynia
Status: Offline

Re: Virago 535 - wystająca membrana

Post autor: marekc1019 »

Moim zdaniem normalna membrana.Cofnij tłok , a on spowoduje zagięcie membrany , przez co bedzie niższa i bez problemów wejdzie na swoje miejsce. Jeżeli nie to porównaj z tą którą zamontowałeś bez problemów. Objawy z pracą silnika występowały wcześniej, czy po wymianie membran ? . Jeżeli na uszkodzonych membranach , to miał prawo tak pracować. Iglice pracowały niepoprawnie i w nieodpowiednim momencie zwiększały lub zmniejszały dawkę paliwa. Okopcona świeca świadczy o zbyt bogatej mieszance. Sadza na świecy powoduje problemy z iskrą. Zbyt bogata mieszanka może wynikać również z wysokiego poziomu paliwa w komorze pływakowej.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Virago 535 - wystająca membrana

Post autor: Blunio »

Sprawdź jeszcze poprawność działania zaworków iglicowych, czy aby się nie zacinają !
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ