Aparat fotograficzny

miejsca parkingowe, drobne części itp.
Awatar użytkownika
Top Gun
Motocykl: XV1100, CRF 1000
Status: Offline

Re: Aparat fotograficzny

Postautor: Top Gun » 02 października 2017, 15:42

gazownik pisze:
Top Gun pisze:
drzewo pisze: Wielu znajomych przekonało się że lustra się nie nadają na moto - zostawały w domu, a w ruch szła zwykła małpka.

Jakieś argumenty :( bo moja lustrzanka przejechała ze mną kilka kilometrów :wink:

Ciężko większy aparat wcisnąć w skórzane spodnie :p

W spodniach to co innego się nosi :roll: aparat to na pasku :wink:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,

Awatar użytkownika
pablo8118
Motocykl: Virago 535/FJR RP23
Kontaktowanie:

Postautor: pablo8118 » 18 grudnia 2017, 17:19

Grzegorz uważam że Top Gun ma rację.
Wiele osób ma lustrzanki dla szpanu a nie wie co to jest czas i przysłona
Sam robię sporo zdjęć (kilka/ kilkanaście tysiecy rocznie)
Najbardziej leży mi nex (lekki i mogę z niego wiele wyciagnąć a w dodatku jest lekki i nie odbiega od lustrzanki a może i nawet ją przeskakuje, choć czasem lubię popstrykać Canonem 60. Na wypady z rodziną często używam hybryde (po wypadzie na kasprowy wierch jak osprzęt fotograficzny chciał mi urwać głowę to się wyleczyłem, a żona nie chciała tego dzwigać "jak sam sobie wziąłeś to i sam dzwigaj sobie ten badziew" miała na myśli Canona 60D, L 70-200mm i jakiś szerokokątny. Do tego parę innych drobnych rzeczy robi fajną wagę)
Najtrafniejszym wyborem będzie jakaś hybryda. Ma wiele możliwości ustawien, nie musisz inwestować w optykę (powiedzmy że na początek używana jakieś 2000 zł), masz możliwość robienia prawie na manualnych ustawieniach. jeżeli taki sprzęt byś ogarnął w 50% myslę że wtedy można kupić lustrzankę lub bezlusterkowca. Zakup na przyszłość że może mi się spodoba jest bez sensu. Większość takich fotografów kończy na automacie dzwigając zbędny balast.

Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Motocykl: XV 535, 1100, 1700

Postautor: grzegorzbr2 » 06 stycznia 2018, 11:01

Siemka w Nowym Roczku, powracam do tematu. Co sądzicie o aparacie Kodak Easy Shareware Z981 ? https://www.optyczne.pl/1090-Kodak_Easy ... aratu.html Znajomy znajomego ma taki na zbyciu,bardzo mało używany.

Awatar użytkownika
pablo8118
Kontaktowanie:

Postautor: pablo8118 » 06 stycznia 2018, 21:47

Myśle że jest to aparacik w sam raz, tzw złoty środek, tj. szeroki zakres ogniskowej - mówiąc potocznie duuuuuuuuuuuuuuży ZOOM i odpowiednia do niego jasność obiektywu, przyzwoite ISO. Jak dla mnie to dużym plusem jest jego zasilanie, czyli baterie/akumulatorki AA, które doceniają ludzie nie mający wielu akumulatorów.
Lekki, praktyczny, wszechstronny i poręczny.
Jeżeli jego ustawienia opanujesz w minimum 50 % to możesz myśleć o zmianie (ale jak dla laika troszke Ci z tym zejdzie).
Podsumowując osobiście jestem na TAK za taką hybrydą, tylko bez potrzeby nie baw się za bardzo obiektywem.
Jeżeli pewny, nieumęczony i przyzwoite pieniądze to bierz

Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Motocykl: XV 535, 1100, 1700

Postautor: grzegorzbr2 » 06 stycznia 2018, 22:59

pablo8118 pisze:Myśle że jest to aparacik w sam raz, tzw złoty środek, tj. szeroki zakres ogniskowej - mówiąc potocznie duuuuuuuuuuuuuuży ZOOM i odpowiednia do niego jasność obiektywu, przyzwoite ISO. Jak dla mnie to dużym plusem jest jego zasilanie, czyli baterie/akumulatorki AA, które doceniają ludzie nie mający wielu akumulatorów.
Jeżeli jego ustawienia opanujesz w minimum 50 % to możesz myśleć o zmianie (ale jak dla laika troszke Ci z tym zejdzie).
Podsumowując osobiście jestem na TAK za taką hybrydą, tylko bez potrzeby nie baw się za bardzo obiektywem.

Dieki Paplo za odpowiez, wołają za niego 500 zeta.. mało używany, bez rysek, wart takiej ceny ?
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2018, 21:55 przez grzegorzbr2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
leszekk
Motocykl: BMW F800ST

Postautor: leszekk » 08 stycznia 2018, 12:07

Dodam jeszcze, że z rozrzewnieniem wspominam czasy gdy do Releiflexa miałem optykę Schneider-Kreuznach (nota bene nadal je mam) - cudowne szkiełka. Czułość matrycy nie powala - ISO 1600 to współcześnie dość niewiele, z drugiej strony lepsze dobre 1600 niż kiepskie 25000.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.

Awatar użytkownika
Top Gun

Postautor: Top Gun » 08 stycznia 2018, 16:23

leszekk pisze:Dodam jeszcze, że z rozrzewnieniem wspominam czasy gdy do Releiflexa miałem optykę Schneider-Kreuznach (nota bene nadal je mam) - cudowne szkiełka. Czułość matrycy nie powala - ISO 1600 to współcześnie dość niewiele, z drugiej strony lepsze dobre 1600 niż kiepskie 25000.

Chyba 2500 :wink: bo z tego co mi wiadomo to maxymalna czułość matrycy/filmu wynosi 3200 :motorcycle:

Awatar użytkownika
leszekk
Motocykl: BMW F800ST

Postautor: leszekk » 09 stycznia 2018, 09:00

Top Gun pisze:Chyba 2500 :wink: bo z tego co mi wiadomo to maxymalna czułość matrycy/filmu wynosi 3200 :motorcycle:

Nie, zdecydowanie miałem na myśli 25000 czy nawet 25600, którą to wartość optymistycznie podają producenci nowszych aparatów.
Cóż, nie da się ukryć, że w fotografii analogowej wiele osób myślało w sposób bardzo schematyczny: portrety - ISO 50-100, pstrykanie obrazków krajobrazu - ISO 100-200, a do szczególnych zastosowań w rodzaju zdjęcia sportowe, ciemne wnętrza, fotografia artystyczna - ISO 400-800. Na tym się w zasadzie kończyło. Obecnie zbudowanie matrycy o czułości znacznie przekraczającej możliwości materiałów do obróbki chemicznej nie stanowi większego problemu (materiały "analogowe" o wyższej czułości też były produkowane ale ich zastosowanie było po prostu niewygodne i co więcej - reglamentowane do zastosowań głównie militarnych), jednak tak jak w "chemii" problemem było ziarno materiału światłoczułego, tak w przypadku elektroniki problemem są szumy czyli po prostu przekłamania rzeczywistości przez sensor. Większość wcześniejszych aparatów cyfrowych faktycznie kończyła się na czułości rzędu ISO 1600 i mimo, że były dostępne nastawy wyższe, nikt nie próbował używać tego do typowych ujęć właśnie ze względu na silne przebarwienia przypadkowych pikseli obrazu. W Kodaku rozwiązano ten problem inaczej - nie chcesz mieć szumu na fotografii przy wyższej czułości - zrób fotografię w takiej rozdzielczości, żeby szum był najmniejszym Twoim zmartwieniem - nie zwrócisz na niego uwagi gdy rozdzielczość pozwala na zrobienie obrazka do publikacji w Internecie w rozdzielczości VGA :P .
To temat na długie rozmowy w barze przy kolejnej szklaneczce piwa. Ja chciałem zwrócić uwagę jedynie na fakt, że czasem warto doczytać wyniki testów wykonywanych przez nie-, mniej- lub bardziej-zależnych ekspertów, z których często wynika, że podanie przez producenta rozdzielczości np. ISO 12800 to jedynie chwyt marketingowy a nie rzeczywista możliwość użycia.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.

Awatar użytkownika
pablo8118
Kontaktowanie:

Postautor: pablo8118 » 09 stycznia 2018, 10:13

grzegorzbr2 pisze:
pablo8118 pisze:Myśle że jest to aparacik w sam raz, tzw złoty środek, tj. szeroki zakres ogniskowej - mówiąc potocznie duuuuuuuuuuuuuuży ZOOM i odpowiednia do niego jasność obiektywu, przyzwoite ISO. Jak dla mnie to dużym plusem jest jego zasilanie, czyli baterie/akumulatorki AA, które doceniają ludzie nie mający wielu akumulatorów.

Dieki Paplo za odpowiez, wołają za niego 500 zeta.. mało używany, bez rysek, wart takiej ceny ?

Myślę że wart jest swoich pieniędzy. Nie zastanawiaj się za długo bo może już go nie być :D :nazdrowie:

Awatar użytkownika
Top Gun

Postautor: Top Gun » 25 stycznia 2018, 15:21

Obrazek

Awatar użytkownika
Tamtaramtam
Motocykl: o2o