SAKWY MONTAŻ

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Paski

Post autor: Blunio »

Dzięki Marecki za zdjęcia i komentarz. Jedno zdjęcie nieraz wystarcza za 1000 słów :lol: Sakwy mamy takie same, więc masz na pewno również paski mocujące od góry zapinane od wewnątrz sakwy i pasek dolny ?
Widzę że Twoje sakwy prezentują się okazale, ale na pewno zdjęcia zrobiłeś jak były wypchane. Moje jak są puste zapadają się i flaczeją, będę musiał pomyśleć nad jakimś wypełniaczem lub usztywnieniem.
Serdecznie pozdrawiam :bikersmile:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: SAKWY MONTAŻ

Post autor: Antek »

polecam wklejenie na ścianki pleksy nawet cieńszej 2mm wystarczy, najlepszy klej do tego to PATEX MOMENT (klej kontaktowy)
Obrazek Czy daleko oni....?
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 492
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 15:27
Motocykl: XV1900
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Paski

Post autor: Marecki »

Blunio pisze: Sakwy mamy takie same, więc masz na pewno również paski mocujące od góry zapinane od wewnątrz sakwy i pasek dolny ?
Zgadza się :)
Blunio pisze: Widzę że Twoje sakwy prezentują się okazale, ale na pewno zdjęcia zrobiłeś jak były wypchane.
Moje jak są puste zapadają się i flaczeją, będę musiał pomyśleć nad jakimś wypełniaczem lub usztywnieniem.
Wewnątrz sakwy na tylnej ściance mam przykręcone wkładki ze sklejki .
Nie przyklejałem ich tylko przykręciłem na 4 małe śrubki ,
a to dlatego że po przyklejeniu nie będziesz mógł zdjąć sakwy właśnie ze względu na te troki zapinane wewnątrz!!!
Jak sakwy są puste to wypełniam je zgniecionym papierem - wtedy ładnie trzymają fason :)
Oprócz tego trochę je namoczyłem i po wysuszeniu skóra "zapamiętała" odpowiedni kształt.
Na koniec trochę oliwki "Bambino" i teraz sakwy wyglądają całkiem fajnie :)
Pozdrawiam
Marek
Obrazek
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: SAKWY MONTAŻ

Post autor: alonso »

manat pisze:Pięknie się prezentuje. Ten bagażnik , to jest oryginalny, czy sam robiłeś ?
Tego mi właśnie brakuje.
Bagażnik jest razem z oparciem pasażera fachowo zwany jest sissibar;)
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: SAKWY MONTAŻ

Post autor: Blunio »

Dzięki za informacje Marecki :idea:
Marecki pisze:Jak sakwy są puste to wypełniam je zgniecionym papierem
Papier to niegłupie, ale mi się nasunęła myśl, że jak masz coś załadować (ciuchy na zlot) to papier musisz wyrzucić. A na zlocie ciuchy a domku, a sakwy ... więc może wymyslimy takie coś w rodzaju balona. Jak sakwa pusta, to się go nadmuchuje i jest OK. Jak pakujesz sakwę spuszczasz powietrze i jest miejsce. No i balon możesz wozić ze sobą, nie zajmuje dużo miejsca :bravo:
Pozdrawiam B
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Darek21
Status: Offline

Re: SAKWY MONTAŻ

Post autor: Darek21 »

Siemki :nazdrowie:
Panowie zamiescie prosze zdjecia swoich stelazy. Interesuje mnie sposób ich zamocowania do moto xv750. :chopper:
dudi o7
Posty: 198
Rejestracja: 20 maja 2008, 09:51
Motocykl: xv750,Road Star 1700
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: SAKWY MONTAŻ

Post autor: dudi o7 »

Stelaż pod sakwy można wyk. własnym przemysłem.Trzeba jedynie dysponować palnikiem acetylenowym,lub mieć do niego dostęp[niestety].

Moim zdaniem najlepszy jest pręt stalowy fi 12.Po podgrzaniu miejsca gięcia ,można go dowolnie giąć.Następnie można to pomalować lub pochromować [koszt100 zł]
W XV 750 stelaż montujemy do górnego mocowania tylnego amortyzatora.Drugi punkt natomiast do miejsca łączenia tylnego błotnika z końcem ramy[pod siedzeniem śruba fi 8 klucz 14]
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 50
Status: Offline

Re: SAKWY MONTAŻ

Post autor: KoSS »

Ja za 100 kupiłem na moto bajzlu w Katowicach i to chromowane więc sie nie opłaca kombinować z gięciem i chromowaniem no chyba że chcesz tylko pomalować na czarno bo i tak tego nie widać, a mocowanie mam do stelaża pod siedzeniem więc dużo prościej jak będe ściągał siedzenie to cyknę pare fotek.
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
dudi o7
Posty: 198
Rejestracja: 20 maja 2008, 09:51
Motocykl: xv750,Road Star 1700
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: SAKWY MONTAŻ

Post autor: dudi o7 »

Jeżeli chodzi o sakwy miękkie tzn. takie co flaczeją, proponuję wyk. dopasowany stelaż z drutu np. fi 6,który wkładamy do sakwy. Jeżeli stelaż będzie dopasowany i wykonany porządnie , sakwa będzie wyglądała schludnie.

Ten kto był w wojsku, zna sposób na plecak :lol:

Do plecaka wkładało się poduszkę i już był regulaminowy :oops:
Darek21
Status: Offline

Re: SAKWY MONTAŻ

Post autor: Darek21 »

Srube do amortyzatora znalazlem bez problemu :bravo: , ale co do drugiej to moze to jest ta do ktorej dokrecony jest sisbar i tylny kierunkowskaz? :frustrated:

:chopper:

ps. Co myslicie o tym modelu:

http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=23206

Czy nie beda za duze do 750?
Awatar użytkownika
manat
Posty: 165
Rejestracja: 07 września 2007, 15:58
Motocykl: VIRAGO XV 535
Lokalizacja: Stęszew
Wiek: 50
Status: Offline

Re: SAKWY MONTAŻ

Post autor: manat »

Jeżeli sakwy mają służyc do ozdony lub do przewożenia drobnych rzeczy; typu rękawiczki, chusta, chhusteczki do nosa, to jak najbardziej. Ja mam tez 15 litrowe przy 535 i jestem zniesmaczony. przy wyjazdach na 3 dniowe zloty nie jestem wstanie się do nich spakowac. Nie myślę tu o namiocie lub spiworze, bo to dopinam do oparcia.
Następnym razem nie popełnie takiego błędu. Sakwy przedewszystkim mają byc praktyczne.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: SAKWY MONTAŻ

Post autor: Stilgar »

Darek21 pisze:ps. Co myslicie o tym modelu:
W ogóle nie polecam z Iron Hose -miałem takie i zmieniłem , po dwóch zlotach zaczeły rozłazić się w szwach .
Dobre jakościowo i miarę przyzwoite cenowo znajdziesz w :
http://www.afyon.pl/sklep/
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
MRóWA
Posty: 1692
Rejestracja: 05 stycznia 2008, 13:19
Motocykl: długonoga1100
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 47
Status: Offline

Re: SAKWY MONTAŻ

Post autor: MRóWA »

A ja polecam dobrze fachowo robi i można się targować :bravo: www.sakwy.pl
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: SAKWY MONTAŻ

Post autor: Arktos »

Mrówa targować sie można i to z dobrym skutkiem, mam sakwy i kufer tego producenta od wiosny tego roku i stwierdzam bardzo szybką korozje nitów czarnych (malowane na czarno) i ćwieków chromowanych ozdobnych.Widzialem u innych ten sam problem z tymi sakwami.
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
woyo
Status: Offline

Re: SAKWY MONTAŻ

Post autor: woyo »

irecki,sorka,ale twoje sakwy wyglądają jak ,,moszna starego indianina,,
mają być ,,kształtne,, i ,,twarde,,-,a nie zwisać,pozdro!!! :razz:
p.s.
za Mareckim-w ten sposób można ,,uwiesić,,sakwy -ale podczas jazdy będziesz miał ,,wesołe miasteczko,,! :-(
Awatar użytkownika
crucial
Posty: 99
Rejestracja: 24 października 2008, 18:41
Motocykl: XV535/VFR750 :)
Lokalizacja: Poddębice/Łódź
Wiek: 33
Status: Offline

Re: SAKWY MONTAŻ

Post autor: crucial »

A czy do 535 pasują stelaże od 250 i 125?
angus
Status: Offline

Re: SAKWY MONTAŻ

Post autor: angus »

Dostałem od znajomka stare zaniedbane sakwy, które - o zgrozo - leżały u niego na dworze. Dałem je do gościa który naprawia torby, on je najpierw moczył długo w jakiejś oliwie a potem kazał mi je wypełnić piaskiem i tak nabite potrzymac parę dni. Muszę przyznać, że zdało to egzamin, choć jakieś "wklejki" mnie jednak nie ominą.
ODPOWIEDZ