Skrzynka bezpieczników XVS wolne sloty do podłączenia

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 477
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Skrzynka bezpieczników XVS wolne sloty do podłączenia

Post autor: Marek. »

Potrzebuję jakiegoś miejsca, z którego można wziąć napięcie po zapłonie.
W skrzynce bezpieczników (zdjęcie) są cztery wolne sloty, dwa bezpośrednio z akumulatora (po bezpieczniku) i dwa po zapłonie, chciałbym tam się właśnie wpiąć.
Skrzynka nie nosi oznak, by w jakiś sposób była rozbietalna i nie wiem, jak te kable są tam mocowane? Wygląda jakby kable były mocowane na jakiś wcisk, czy zatrzask... przewody sa konfekcjonowane, więc może mają jakiś zaczep czy coś?
Ktoś coś wie? Chciałbym to zrobić porządnie i estetycznie.

Obrazek
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Skrzynka bezpieczników XVS wolne sloty do podłączenia

Post autor: PanG »

Wszystkie są na klipsie. Wszystkie są lutowalne.

Ja bym się w to nie bawił, tylko przeciął jakąś żyłę B+, zabielil, zlutowal z tym dodatkowym przewodem, zaizolował termokurczem i zapomniał.

Albo dolutował do tego "wolnego slota", jeśli masz tam +12 po zapłonie. Nie ma co kombinować.

Woltomierz wpinasz?
Żyj i daj rzyć innym.
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 477
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Skrzynka bezpieczników XVS wolne sloty do podłączenia

Post autor: Marek. »

PanG pisze: 25 czerwca 2023, 14:04 Wszystkie są na klipsie. Wszystkie są lutowalne.

Ja bym się w to nie bawił, tylko przeciął jakąś żyłę B+, zabielil, zlutowal z tym dodatkowym przewodem, zaizolował termokurczem i zapomniał.

Albo dolutował do tego "wolnego slota", jeśli masz tam +12 po zapłonie. Nie ma co kombinować.

Woltomierz wpinasz?
Wiem, że można to tak zrobić, ale to traktuję jako ostateczność.
Skoro są wolne sloty i można z nich skorzystać, to dlaczego nie, problemem jest właśnie to jak to jest zrobione, jak wygląda ten "klips" o którym piszesz.

EDIT
Znalazłem, jednak nic z tego.
Na kablach są terminale, które jednocześnie sa złączami na bezpieczniki, tak przynajmniej to wyglada:
Obrazek
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Skrzynka bezpieczników XVS wolne sloty do podłączenia

Post autor: PanG »

Nie pamiętam. To szczegół, który przebywa w pamięci podręcznej jakieś 20min.

Elektrykę w małym dragu ogarniałem z miesiąc temu. Wsio pięknie wyjdzie tylko rusz głową.
Żyj i daj rzyć innym.
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 477
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Skrzynka bezpieczników XVS wolne sloty do podłączenia

Post autor: Marek. »

PanG pisze: 25 czerwca 2023, 15:14 Nie pamiętam. To szczegół, który przebywa w pamięci podręcznej jakieś 20min.

Elektrykę w małym dragu ogarniałem z miesiąc temu. Wsio pięknie wyjdzie tylko rusz głową.
Wyjść wyjdzie... szukanie takich rozwiązań to niejako skrzywienie zawodowe... wszystkie łączenia muszą znajdować się w odpowiednich punktach, montażowych czy lutowniczych :cool: wszystko inne to druciarstwo, nawet gdy jest starannie i elegancko zrobione :P
Po prostu, lepsze jest wrogiem dobrego,... mam pomysł jak to ogarnąć ale nie wiem czy się da.
W tygodniu będe sprawdzał... jeżeli jest tam zatrzask to spróbuje całość wyciągnąć i w jeden słot wlutować kabel z którego będe brał prąd do wszelkiej maści udziwnień, jeszcze muszę znaleźć jakieś miejsce na przekaźnik do lightbarów.
Prawda jest taka, że dopiero sie uczę tego moto (jak pogoda nie pozwala jeździć)... nieco niżej tej kostki ale po drugiej stronie znalazłem jakiś zbiornik... okazuje się, że to na płyn chłodzący... a wyżej na płyn hamulcowy... a to wszystko, przez jakąś kostkę :mrgreen:\


EDIT
Co się nie da, jak się da:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:chopper:
ODPOWIEDZ