Narzędzia warsztatowe ???

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
bolec
Posty: 945
Rejestracja: 11 września 2007, 17:37
Motocykl: Lucek
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: bolec »

Pomóżcie mi Panowie, ponieważ przymierzam się do kupna małego zestawu narzedzi i tak się zastanawiam nad kilkoma opcjami kluczy nasadkowych. Otóż czy wybrać:

1. Tani zestaw z allegro:
http://moto.allegro.pl/item438289618_ze ... rx_fv.html

2. Firmowy zestaw ale cena jest dość wyższa:
http://moto.allegro.pl/item426558025_pr ... ancja.html

3. Opcja z louisa są przecenione z 80 na 50 euro, czyli tez kolo 160 zł:
http://www.louis.de/_109469ee316d3860be ... r=10003641

Co byście wybrali ? Może macie jakieś inne propozycje ? Mnie osobiście ksi najbardziej opcja numer 3 :). Dzieki za pomoc i pozdrawiam :chopper:
Lucek jest mój i będę go pierdolił czy wam się podoba czy nie ....
Obrazek
Awatar użytkownika
lenio
Posty: 587
Rejestracja: 24 grudnia 2007, 07:48
Motocykl: ViragoXV125, ViragoXV1100
Lokalizacja: Kikół
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: lenio »

Łukasz myślę że na nasze drobne naprawy wszystkie opcje kluczy warsztatowych z powodzeniem wystarczą. Jako że w przyszłym tygodniu wybierasz się za zachodnią granicę
kup louisa, tym bardziej że Ci pasuje.
Pzdr.
Gang Dzikich Wieprzy.
sqark
Status: Offline

Re: Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: sqark »

Posiadam taki zestaw jak w pierwszej aukcji i bardzo se go chwale. Klucze trwałe, trzeszczotki po 3 latach działają bez zarzutu i ogólnie bardzo dobry zestaw. Polecam
Awatar użytkownika
wuem
Posty: 495
Rejestracja: 28 marca 2008, 20:26
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Skoczów
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: wuem »

a ja bym kupił ten zestaw, w ktorym jest najwięcej części i jest w miarę tani. Wiem, że to może nie jest najlepsze podejście.
ostatnio kupiłem zestaw nasadek do śrubokręta za śmieszne pieniądze w Leroy Merlin. Jest ich całkiem sporo i spisują się bardzo dobrze.
Myślę, że firma nie ma tutaj ogromnego znaczenia. Materiały są podobne.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota. Nie mam pewności co do Wszechświata."
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: Szymon »

Dobre narzedzia do podstawa sukcesu.
lepiej rozlozyc sobie zakup na kilka etapów i kupic drozsze i lepsze (tu akurat zazwyczaj cena idzie w parze z jakością).
Tanie są do bani - klucze sie wyrabiają, obmykają, potrafia się złamać i to w momencie gdzie nie masz innej opcji np pożyczenia od sąsiada.
A taki zakup służy przez lata

Tanio w markecie możesz kupić młotek :grin: , przecinaka już nie polecam....
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: ayo007 »

Wszystkie wymienione zestawy bedą służyć pewnie długo, jeśli jednak chcesz mieć klucze na całe życie,masz kasę, zainwestuj w Proxxona to najwyzsza klasa światowa..
Virago 1100,na razie starczy..:)
diablik.ez
Status: Offline

Re: Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: diablik.ez »

Pierwszy zestawik jest super tylko może być gorzej z jakością tzn. z wytrzymałością. Nie znam tej firmy wiec nic nie powiem.
piotrhol
Status: Offline

Re: Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: piotrhol »

witam młotek z hiper. też mi pękł na dwie równe części po obu stronach trzonka :bikersmile: Piotr.
SUZIN
Posty: 259
Rejestracja: 03 czerwca 2008, 00:00
Motocykl: XV 700 1985r
Lokalizacja: Orzysz
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: SUZIN »

W 99% opłaca się kupić narzędzia markowe. Ktoś powiedział że na zakup tandety stac tylko bogatych, Kup porządne nie będziesz musiał dwa razy
Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było. Józef Szwejk
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: KoSS »

SUZIN pisze:W 99% opłaca się kupić narzędzia markowe. Ktoś powiedział że na zakup tandety stac tylko bogatych, Kup porządne nie będziesz musiał dwa razy
I tu się zgadzam z przedmówcą taniej jest kopić drogie narzędzia niż potem kombinować z zerwanymi i objechanymi śrubami a już nie wspomnę o śrubach imbusowych, dlatego polecam dobre narzędzia na których możesz polegać a nie od Rusów ze stali "gnie się a nie złamie" a i klucze będziesz miał na lata, tylko jak to żonie wytłumaczyć że za marne kilka kluczyków wydało się tyle co za jej kreacje na sylwestra :mrgreen:
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: kyller »

hehe jako stary warsztatowiec powiem jedno
NIE OPŁACA SIE kupowac zestawów :mrgreen: kiedys kupowałem i wiec ze si eni aklkuluje chyba ze prowadzisz serwis wszystskich marek
3/4 wymiarów kluczy nigdy nie wykorzystasz a pozostałe beda sie zuzywac (jakk kupisz tanszy) albo zapłacisz krocie (jak kupisz markowe)
kup pojedyncze klucze mozliwie najlepszej marki
do virówki (zreszta do wszytkiego) nie potrzeba wielkiej ilosci kluczy
3 wymiary imbusów (allen) MAKSymalnie wysokiej jakosci mozna kupic w sumie 5 sztuk przydaja sie dwa dłuzsze
klucze płaskie 8, 10, 10, 12, 13, 13, 17, 19, 22
nasadowe 10,13,17,19
oczkowe 10,13,17,19
srubokrety krzyzowy -dwie długosci
srubokrety płaski - dwie długosci i dwie szerokosci
jes jeszcze kilka reczy których tym sie nie rozbierze ale standardowe zestawy i tak z reguły nie zawieraja takich rozmiarów
wiec dobry klucz nastawny ( mały i duzy)
w co jeszcze mozna zainwestowac ?
klucz dynamometryczny
gwintowniki M6 do czyszczenia gwintów
szczypce MORSea

przyzwoite i tanie sa narzedzia Johnesway,
Stanley chociaz mu jakosc spadła to tez jest przywoity (w castoramie sprzedaja na sztuki np. nasadki), nie do pogardzenia sa pojedyncze klucze z kompletów w kładanych fabrycznie do samochodów moze wygladaja średnio ale jakość bardzo ok polecam klucze wkładane do Toyoty i Mercedesa mozna kupic na jakims bazarku za grosze a jokosc niezła ( maja nabita marke pojazdu po tym mozna je poznac)
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

"Tanie mięso to psy jedzą"

Post autor: Blunio »

Zgodnie z sugestiami przedmówców proponuję kupić niewielki, podstawowy zestaw dobrej marki. Resztę potrzebnych kluczy czy nasadek kupić "na sztuki", zgodnie z potrzebami. Oto przykład. Syn kupił zestaw firmy Yato (nie mylić z Toya :mrgreen: ). Wszystko było dobrze, dopóki nie wziałem się za wymienę klocków hamulcowych w mojej Astrze. Okazało się, że do odkręcenia zacisku hamulcowego potrzebny jest klucz sztorcowy (bit) o rozmiarze 7. W żadnym z posiadanych zestawów go nie było i gdyby nie pomoc kolegi, który zajmuje się profesjonalnie naprawą samochodów cała operacja skończyła by się porażką.
Duże zestawy sporo kosztują, a jak wykazuje praktyka warsztatowa, wykorzystuje się je w znikomym stopniu. Lepiej jest kompletować według potrzeb i posiadanego sprzeta. Każdy z wytwórców ucieka się do róznych sztuczek, aby utrudnić życie domorosłym mechanikom i napędzać klientelę serwisom. Taki renault do każdego nowego modelu proponuje serwisom walizeczkę z kompletem nietypowych kluczy i przyrzadów, za którą mozna by kupić niejedno nasze moto :cry:
ps. nawiązujęc do wypowiedzi kyllera dobrze jest mieć szczypce wygięte w wąskich końcówkach, szczególnie przydają się przy drobnych elementach, które trudno utrzymać paluchami. Dobrze jest nimi też wyciągać z zakamrków moto upuszczone śrubki. Penseta też się przydaje.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
bolec
Posty: 945
Rejestracja: 11 września 2007, 17:37
Motocykl: Lucek
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Re: Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: bolec »

Dziękuję bardzo wszystkim, kolegom :), którzy udzielili mi odpowiedzi, już wiem co powinienem zrobić, jednak zdecydowałem się na kupno małego firmowego zestawu i dokupienie ewentualnie innych kluczy, których będzie mi brakowało. Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Paź 29, 2008 9:13 pm ]
Zrobiłem tak kupiłem 14 elementów narzędzi według opinii Kyllera firmy Jonnesway od sprzedającego na allegro: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=9215327.

Po co mi całe komplety, sam byłem ostatnio w garażu i opinia Kyllera się sprawdziła. Za 14 kluczy i nakładek dałem 99zł więc naprawdę warto było. Pozdrawiam
Lucek jest mój i będę go pierdolił czy wam się podoba czy nie ....
Obrazek
Awatar użytkownika
HEKTORIAN
Posty: 685
Rejestracja: 14 sierpnia 2008, 21:42
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: HEKTORIAN »

Ja natomiast kupiłem ten zestaw http://www.allegro.pl/item505190846_sta ... _8_34.html, otrzymałem dzisiaj przesyłkę i po obejrzeniu polecam. Solidne wykonanie, towar oryginalny i przystępna cena jak na tą markę. Idę odkręcać i przykręcać :mrgreen:
"Witaj tak, jakbyś pierwszy raz witał
Żegnaj tak, jakbyś widzieć już nie miał"


KAZIK
preder
Posty: 1
Rejestracja: 03 stycznia 2024, 10:40
Motocykl: xxx
Status: Offline

Re: Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: preder »

Wkrętarki i dokretarka - Miliwaukee
Wiertarka Makita z doczepianym mini odkurzaczem
Najazdowka Festool ponieważ pracuje dużo przy cięciu drewna i nie tylko wiec moim zdaniem jest nr 1 oraz
Odkurzacz Festool
Narzędzie wielofunkcyjne -Bosch , Miliwauke , Hilti. Używam różnych narzędzi ale gdybym miał wybrać po wieloletniej pracy i testowaniu zdecydowanie >>Miliwauke
("censored") W tym miejscu powinni również coś dobrać.
Ostatnio zmieniony 22 stycznia 2024, 09:32 przez preder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piter7011
Posty: 883
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 15:00
Motocykl: XV 535 Vstrom650
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: Piter7011 »

preder pisze: 03 stycznia 2024, 10:40 Wkrętarki i dokretarka - Miliwaukee
Wiertarka Makita z doczepianym mini odkurzaczem
Najazdowka Festool ponieważ pracuje dużo przy cięciu drewna i nie tylko wiec moim zdaniem jest nr 1 oraz
Odkurzacz Festool
Narzędzie wielofunkcyjne -Bosch , Miliwauke , Hilti. Używam różnych narzędzi ale gdybym miał wybrać po wieloletniej pracy i testowaniu zdecydowanie >>Miliwauke
Ale odkopał!
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: PanG »

Jakiś bot reklamowy. Wyjebać, zaorać.

A, dzięki Piter za życzonka noworoczne. Zapomniałem odpisać, bo dopiero wczoraj z pasterki wróciłem :P
Żyj i daj rzyć innym.
januszkarpaty
Posty: 2
Rejestracja: 14 listopada 2022, 12:47
Motocykl: Virago
Status: Offline

Re: Narzędzia warsztatowe ???

Post autor: januszkarpaty »

Używam narzędzia różnych marek. King Tony jak najbardziej plasuje się w górnej półce jeżeli chodzi o jakość i komfort użytkowania. Są też naprawdę trwałe.
Od siebie polecam również zorientować się w tym miejscu https://buythis.pl/klucze-hakowe/
Można znaleźć tutaj w dobrej cenie klucze do warsztatu.
ODPOWIEDZ