kierownica ala chopper

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

kierownica ala chopper

Post autor: ziółko1961 »

Bardzo podoba mi się wysoka kierownica,ale bez przesady.Ktoś z was zmieniał kierownicę na takową.Niech sę wypowiedzą ci,którzy mają już na swoim moto...
zawsze jest właściwy czas na zrobienie tego co należy
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: Adam »

Ja założyłem wysoką i spoko luzik wygoda. :rock:
Zdjono
Przyczepiłem też plecak ze zwiniętym kocem bo jednak odczuwa się dosyć mocno brak szyb i bez oparcia ciężko się utrzymać.
Można zrobić 500km przerwę na kawę z fajeczką i już człowieka ciągnie żeby dalej jechać.
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: ziółko1961 »

Kurde o to mo codziło Co prawdw mam 535.ale podejrzwam,że u mnie też się może sprawdzić.Skąd ją wziąłeś...
zawsze jest właściwy czas na zrobienie tego co należy
Awatar użytkownika
SlawekZ
Posty: 316
Rejestracja: 02 stycznia 2008, 18:05
Motocykl: VS1400, JAWA 350 z wozem
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: SlawekZ »

http://www.bikepics.com/pictures/1522467/
Co prawda to nie virago - ale ma wysoką kierę i miałem okazję pojeździć tym sprzętem (jest to intruz znajomka)- stwierdzam, że w brew wszystkim opiniom na tym żelazie jeździ się bardzo wygodnie i jak kolega twierdzi można nim spoko przelecieć kilkaset kaemów bez widocznych oznak zmęczenia.
Jakby kto był zainteresowany to motor ten jest do sprzedania.
Pozdrawiam :-)
http://www.bikepics.com/members/slawekz/
GDW (Gang Dzikich Wieprzy)
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: Adam »

Kupiłem na ebayu angielskim.
Jeszcze jedno zdjecie , tu lepiej widać proporcje. Jak będziesz kupował to musisz zwrócić uwagę na średnice bo do Yamahy jest inna niż do reszty motongów.
Po zamianie musiałem wymienić przewód hamulcowy, reszta i kabli została stara.
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: sart »

ja też mam wysoką kierę album_pic.php?pic_id=805 i gorąco polecam, śmiga się bardzo wygodnie
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: Feldek »

Też mam wysoką kierę. Dałem do zrobienia na zamówienie jednemu fachurowi. Bodajże za 150zl mi rurkę ładnie wygiął i pochromował. A co do jazdy to cóż...50-80km jedzie się spoko. Ale po 100km ręce muszą odpocząć troche. Poza tym przy jeździe powyżej 100km/h wpada w drgania (ale to może być przez wysunięty widelec, a nie być winą samej kierownicy). Ale dla mnie jest bomba i tyle, jeździ się dobrze a i prezentuje się zajebiście
Awatar użytkownika
mistaro
Posty: 1331
Rejestracja: 10 września 2007, 17:04
Motocykl: xv250xvs650vstar1100
Lokalizacja: Dzierżów/Gorzów.Wlkp
Wiek: 38
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: mistaro »

Feldek ale TRZY razy tego samego nie musisz pisac:P wiemy, że masz piękną kierownice :bravo: :bravo: :bravo: :rock: :rock: :rock:
Awatar użytkownika
Mardead
Posty: 57
Rejestracja: 06 maja 2008, 19:19
Motocykl: Yamaha XV700c
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: Mardead »

Jesli chodzi o wygode i funkcjonalnośc, to proponuje zrobic taki wybieg....
Podjechac moto do dobrege sklepu z częściami to motocykli i popytać o kierownice...
np w sklepie KLASA lub LARSSON itp. jest dośc dobry wybór od 150 do 400 pln. ( tylko jakims przymierem tasmowym należy zdjąc odpowiednie wyniary )

Można się przymierzyć do maszyny z nowym kiratem i dobrać coś i jeśli sie uważa za stosowne po czym drogą kupna wysyłkowo nabywa sie taniej to co sie chce. Po odpowiednich wymiarach dobierzecie optimum w wygodzie i cenie....

Napisałem tak bo każdy z nas ma inne preferencje i potrzeby i tak dokładnie tak mi powiedzieł mechanik... a wie co robi ( u niego stoi unikat robiony na zamówienie dla Dariusza Michalczewskiego.... a gość robi go do sezonu )

Wg mnie to odpowiedni kierunek.... moto musi nam leżec dobrze w rękach:):):):)
Sam bede tak robić by miec wygodnie i dobrze do jazdy
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: Feldek »

mistaro pisze:Feldek ale TRZY razy tego samego nie musisz pisac:P
Cicho tej :mrgreen: Nie wiem czemu się 3x wpisało :razz:
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
Charles
Posty: 95
Rejestracja: 20 grudnia 2008, 18:50
Motocykl: Yamaha Virago XV 1100
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: Charles »

Ziółko. Co do wysokiej kierownicy to nawet się nie zastanawiaj. Ja mam u siebie wysoką i bardzo wygodnie się jeździ. Szczególnie fajnie w korkach bo mam kierę powyżej większości lusterek samochodowych. Postaram się zmierzyć i napiszę jaką ma wysokość. Koledzy też podawajcie swoje wysokości, to Ziółko będzie miał jakiekolwiek przyrównanie do zdjęć.

Jeżeli chodzi o zakup to możesz kupić na Allegro (tylko że tu nie pomacasz, ale jak wiesz jaką chcesz wysokość to nie problem....), a jak nie to sklepy z akcesoriami. Masz Larssona w Koninie ( bo chyba tam będziesz miał najbliżej):
Larsson Konin

Adres:
ul. Jana Pawła II 49A
62-510 Konin

Kontakt tel.:
Tel.: 0-63/243 31 24

Godziny otwarcia:
pn-pt: 8:00-18:00
sob: 9:00-14:00

GPS:
51°14'02.90" N
18°18'21.20" E

Adres e-mail:
konin@larsson.pl

Byłem ostatnio w sklepie w Warszawie i mieli trochę kierownic. A w ich sklepie internetowym jest bardzo duży wybór:
http://www.sklep1.larsson.pl/Parts.aspx ... kierownica

Po lewej rozwiń menu nadwozie--> kierownice--> kierownice i szukaj. Ceny w miarę normalne.

A jak tam nic nie znajdziesz to w 15 marca (niedziela) masz w Warszawie bazar motocyklowy. Od kilku lat tam jeżdżę i jest w czym wybierać. Masz 200km, także nie tragedia.



A co do montażu to ja jednak polecam pobawić się trochę i przedłużyć kable. Jak umiesz choć trochę obchodzić się z lutownicą i cyną to nie będziesz miał problemów. Od razu będzie inaczej to wyglądać i nie będziesz miał takich napiętych kabli. Co do linek to zobaczysz jak założysz kierownicę. Ale są firmy które dorabiają linki na każdy wzór za niewielkie pieniądze. Przy okazji możesz sobie zmienić owijkę kabli na jakąś ozdobną jak np. Feldek. No i przedłużając wszystko nie jesteś ograniczony co do wysokości kierownicy.

Feldek. Mam do Ciebie pytanie odnośnie tej osłony kabli co masz. Nie matowieje Ci to?? Bo myślę nad zmianą, ale jak ma mi zmatowieć po miesiącu to wolę nie. A druga sprawa co do tych drgań kierownicy to może masz niewyważone koło?? Bo zakładam, że opona jest ok, bo jakby był jakiś guzek, to przy mniejszych prędkościach też byś wyczuwał. Nie wydaje mi się, żeby widelec miał tu coś do rzeczy. Ja mam w swojej podobną geometrię i u mnie nic nie trzęsie. Chyba że masz jakieś luzy na główce ramy, albo na uszczelniaczach, ale to mało prawdopodobne. Także daj koło do wyważenia i będziesz miał pewność. Większe zakłady wulkanizacyjne mają specjalne przystawki do maszyn do kół samochodowych i wyważają też motocyklowe.
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: Feldek »

Charles pisze:Feldek. Mam do Ciebie pytanie odnośnie tej osłony kabli co masz. Nie matowieje Ci to??
Z matowieniem raczej nie ma problemu. Jak założysz to 2-3 sezony bez większego czyszczenia przejeździsz spokojnie. Poza tym to są najzwyklejsze wężę prysznicowe, więc nawet w czyszczenie nie ma się wielce co bawić tylko do markietu po nowe :wink:
Charles pisze:A druga sprawa co do tych drgań kierownicy to może masz niewyważone koło??
Opone mam nową sezon temu wymieniana i wyważona. A drgania były i przed i po wyważeniu ale do samego koła raczej się nie ma co przyczepić. Luzu na główce nie ma. Wydaje mi się, że przy tej kierownicy jest to zwykłą konsekwencją jej kształtu, wysokości i oporu jaki ja sam daję przy większych prędkościach. Chociaż zawsze może to być coś innego.
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: ziółko1961 »

Dziękuję za wiadomości na temat tych kierownic i w związku z t ym mam jeszcze pytanko;o ile jeśli w ogóle są szersze ,bo na zdięciu trudno to określić.Mam wąski wjazd do garażu.W Koninie Larssona nie ma ,najbliższy chyba jest w łodzi...
zawsze jest właściwy czas na zrobienie tego co należy
Charles
Posty: 95
Rejestracja: 20 grudnia 2008, 18:50
Motocykl: Yamaha Virago XV 1100
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: Charles »

Feldek pisze:Poza tym to są najzwyklejsze wężę prysznicowe, więc nawet w czyszczenie nie ma się wielce co bawić tylko do markietu po nowe
No wiem co to jest. Tylko martwiłem się bo pod prysznicem to to zawsze matowieje szybko, ale moto przecież pod deszczem nie stoi. A w taki razie jak to zakładasz?? Bo jak mam rozłączać za każdym razem z jednej strony, żeby wciągnąć nowe to się nie pokuszę.
ziółko1961 pisze:W Koninie Larssona nie ma ,najbliższy chyba jest w łodzi...
Podałem przecież Adres pobrany ze strony Larssona, to jak może go nie być?? Chyba że to nie jest sklep firmowy, tylko jakiś przedstawiciel. Ale zawsze możesz zamówić i sobie w Koninie odebrać.

A co do wysokości to moja kierownica ma 32 cm.

Natomiast co do szerokości to sobie zmierz jaki masz wjazd do garażu i szukaj takiej kierownicy, żeby się zmieściła. Są wszelakie szerokości do wyboru do koloru...
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: Feldek »

Charles pisze:Tylko martwiłem się bo pod prysznicem to to zawsze matowieje szybko, ale moto przecież pod deszczem nie stoi. A w taki razie jak to zakładasz?? Bo jak mam rozłączać za każdym razem z jednej strony, żeby wciągnąć nowe to się nie pokuszę.
No niestety nie ma innej metody niż rozłączyć za każdym razem. Przynajmniej nic mi o takiej nie wiadomo. Pod prysznicem codziennie na węże leci woda a na moto o wiele rzadziej. Spokojnie na 2-3 lata jeden wąż wystarczy.
ziółko1961 pisze:Dziękuję za wiadomości na temat tych kierownic i w związku z t ym mam jeszcze pytanko;o ile jeśli w ogóle są szersze ,bo na zdięciu trudno to określić.Mam wąski wjazd do garażu.
Moja kiera ma 110cm szerokości. Wysokości nie pamiętam dokładnie ale ok 50-60cm
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: kyller »

kierownica drga bo ma zle zaprojektowana długość i wpada w rezonans a rura jest za mało sztywna , mozna kombinowac daja inne lusterka ciezsze lzejsze, ciezarki itp
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: Feldek »

hehe i jak zwykle kyller rozwiewa wszelkie wątpliwości :mrgreen: Zastanawiam się czy przypadkiem kiedyś nie byłeś w posiadaniu tej mojej lalki bo wszystko o niej wiesz :wink: Może faktycznie warto by jakiś ciężarek wetknąć, żeby ją dociążyć...muszę to poważnie przemyśleć :bravo:
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: kyller »

bez przesady
ale to jest typowa przypadłość

dlatego niektórzy daja niższego apehangera na wysokich riserach
bo kombinowanie z obciazeniami pomaga tak w zakresie +/- 500 obr/min
Charles
Posty: 95
Rejestracja: 20 grudnia 2008, 18:50
Motocykl: Yamaha Virago XV 1100
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: Charles »

Feldek. Kyller może mieć trochę racji. Przy takiej wysokości kierownicy (znaczy się przy takiej długości rury) napewno da się ją lekko ugiąć (Dla oka niezauważalne). I wtedy to już standardowo. Pęd wiatru pcha Ci rękę do tyłu, więc rura się leciutko ugina, a ponieważ sprężynuje to wraca do swojego położenia i cykl się powtarza, powodując uczucie drgania. Wątpię czy zwykłe ciężarki na końcach coś dadzą, ale spróbuj.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: kyller »

to nie od pedu powietrza drgania sa tylko od obrotów silnika
któas tam harmoniczna
proponuje prosty test (bo to drga niezlaeznie od jazdy)
motocykl sobie spokojnie stoi odpalony
podnosimy powoli :!: (bo w drgania wpada po chwili) obroty silnika
i patrzmy kiedy kira zaczyna wirowac jak mamy podlaczony obrotomierz to sobie mozemy wyliczyc przy jakiej predkosci to bedzie
a potem to juz eksperymenty
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: ziółko1961 »

kyller pisze:bez przesady
ale to jest typowa przypadłość

dlatego niektórzy daja niższego apehangera na wysokich riserach

Kyller-czy ty aby jesteś ze stolicy ?

[ Dodano: Sro Lut 18, 2009 10:03 pm ]
sart pisze:ja też mam wysoką kierę album_pic.php?pic_id=805 i gorąco polecam, śmiga się bardzo wygodnie
Sart możesz mi podać wymary swojej;wydeje mi się ,że skoro motory są te same kierownice tę eż są podobne
zawsze jest właściwy czas na zrobienie tego co należy
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: sart »

postaram się do końca tygodnia dotrzeć do garażu i pomierzyć kierę
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: Feldek »

No faktycznie jak pamiętam to czasami jak mocniej odkręciłem manetkę na postoju to też wpadała w drgania. Kurcze no nic raczej nie zrobie, jakoś przelatam z tą kierownicą. Będę po prostu unikał prędkości powyżej 100km/h :smile: Bo wymieniać co roku mi się jej nie chce. A i wolę nie eksperymetnować, żeby nie było przypadkiem jeszcze gorzej. Bo jak nie raz mówiłem ja i mechanika to zero wspólnego ze sobą mamy.
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: kyller »

ziółko1961 pisze: Kyller-czy ty aby jesteś ze stolicy ?
łaj ju asking ?
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

Re: kierownica ala chopper

Post autor: ziółko1961 »

To ja zapytałem pierwszy... :wink:
zawsze jest właściwy czas na zrobienie tego co należy
ODPOWIEDZ