Akumulator i kontrolka luzu.

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
przemo17po
Posty: 9
Rejestracja: 03 lutego 2009, 20:28
Motocykl: Yamaha Virago midnight 750
Lokalizacja: Dąbrówka Nowa
Wiek: 59
Status: Offline

Akumulator i kontrolka luzu.

Post autor: przemo17po »

Witam mam 3 pytania.
Po pierwsze czy mógłby ktos mi powiedzieć jaki akumulator jest właściwy do Yamahy 750 Virago z 86r.
A po drugie mam problem z kontrolką luzu pali się cały czas. Czy wie ktoś co to może być? A jesli ktos mógł by mi chociaz powiedziec gdzie znajdę czujnik luzu byłbym ogromnie wdzięczny.
Po trzecie. Czy automat hamulca noznego jest łączony ze sprężyną główną? Bo mam problem ze światłem stopu od hamulca noznego.

Za wszelka pomoc z góry dziekuję.
Awatar użytkownika
Mardead
Posty: 57
Rejestracja: 06 maja 2008, 19:19
Motocykl: Yamaha XV700c
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Akumulator i kontrolka luzu.

Post autor: Mardead »

Jeśli chodzi o akumulator to najlepiej Yuasa, dostępny w sklepach motocyklowych np. Larsson. Wystarczy ze powiesz ze do Yamaha XV 750 Virago i na bank gośc zanajdzie odpowiedni. co do pojemności to ie pamiętam musiałbym sprawdzić

Jeśli chodzi czujnik luzu to znajduje sie po lewej stronie motocykla od spodu kartera zaraz obok stopki ( cienki niebieski kabele zakończony oryginalnie widełkowym konktporem ). Na początek spróbuj odkręcić konektor i na rołączonym nie powninna świecić sie kontrolka luzu. jeśli sie świeci to znaczy że w elektryce jest cośnie tak... wówczas czeka cie troszke sprawdzania kabelkologii. Jesli kontrolka nie będzie sieświecić to może oznaczać ze czujnik biegu jałowego wyzionął ducha. Wówczas poszukaj na allegro gościa ogłaszającego sie z częsciami do Yamahy XV 750... http://www.allegro.pl/item570194973_yam ... _inne.html
Ostanio ten przemiły człowiek miał jeszcze dwa bo trzeci sam nabyłem gdyż u mnie takowy czujnik dokonał żywota.
Jeśli chodzi o trzecią kwestje, to spróbuj najpierw naciagnąc spręzyne tak by zluzować maksymalnie czujnik, zobacz czy przestanie swiecic stop. jesli tak to musisz ustawić czułość czujnika lub ułozenie dzwigni chamulca moznego...

To chyba wszystko:) powodzienia :motorcycle:
BoPos
Posty: 389
Rejestracja: 04 maja 2008, 08:02
Status: Offline

Re: Akumulator i kontrolka luzu.

Post autor: BoPos »

Pytanie #1- począwszy od modelu 750H (81) do modelu 750J(97) akumulator ma następujące parametry: model YB16AL - 12V / 16Ah - tak prawdę mówiąc marka ma znaczenie drugorzędne ponieważ dwukrotnie droższy akumulator wcale nie wytrzyma dwukrotnie dłużej; natomiast pierwszorzędne znaczenie ma pilnowanie poziomu elektrolitu i niedopuszczanie do całkowitego rozładowania czy też "przeładowania".
Awatar użytkownika
ignacdarek
Posty: 64
Rejestracja: 19 sierpnia 2008, 11:38
Motocykl: Virago XV 1100
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Akumulator i kontrolka luzu.

Post autor: ignacdarek »

Co do kontrolki: poprzedni właściciel mojej lalki zmiażdżył przewód doprowadzony do kontrolki dokręcając stopkę boczną. Ale to było od razu widać.. :cool:
ODPOWIEDZ