STACYJKA

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Makar
Posty: 484
Rejestracja: 01 lutego 2008, 14:02
Motocykl: VN 1600 NOMAD
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 50
Status: Offline

STACYJKA

Post autor: Makar »

Wyobraźcie sobie że podczas normalnej pracy silnika mogę wyjąć kluczyk ze stacyjki z połozenia ON a moto dale sobie chodzi. Ostatnio jeździłem nawet z kluczykiem w kieszeni.
Dodam że kluczyk wyjmuje z dużą łatwością (wyrobiona stacyjka, rocznik '93) Czy to normalne ?
:motorcycle:
Mateo
Status: Offline

Re: STACYJKA

Post autor: Mateo »

W sumie to nawet nie prubowalem wyjmowac kluczyka z polozenia ON :smile: Mam ten sam rocznik i sprubuje kiedys :smile:
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1028
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: STACYJKA

Post autor: ZWIERZAK »

Nie to nie jest normalne i nie może tak być. Bo co jak ci w czasie jazdy kluczyk wypadnie?
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
kasia-jaro
Posty: 1037
Rejestracja: 02 października 2007, 19:26
Motocykl: wigry 3
Lokalizacja: Pcin Dolny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: STACYJKA

Post autor: kasia-jaro »

przy wielu motach tak się zdarza
...przy moim też
Obrazek
warrior_trooper
Status: Offline

Re: STACYJKA

Post autor: warrior_trooper »

hmm ciekawe, nie probowalem wyjmowac kluczyka podczas pracy moto ale chyba powinien on byc w stacyjce podczas jazdy.A swoja droga to ja musialem 1 kluczyk dorobic bo mialem tylko 1 i ten dorobiony (za 20 zł :shock: ) wchodzi ciasniej do stacyjki ale dziala ok.A czy mam lużna stacyjke to nawet nie wiem chyba nie :smile: Podczas jazdy tylko kluczyk czasem brzeczy bo ma brelok metalowy .
samurai
Posty: 370
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:55
Motocykl: Virago 535 94r.
Lokalizacja: Łańcut/Toruń
Wiek: 34
Status: Offline

Re: STACYJKA

Post autor: samurai »

Ja kiedyś wyciągnałem kluczyk a raczej jego połowe :twisted: ( nie przy Virago)
Awatar użytkownika
Kaczor-Motorock
Posty: 1049
Rejestracja: 20 października 2007, 15:31
Motocykl: Suzuki Intruder 1500
Lokalizacja: Gostynin
Wiek: 60
Status: Offline

Re: STACYJKA

Post autor: Kaczor-Motorock »

ZWIERZAK pisze:Nie to nie jest normalne i nie może tak być. Bo co jak ci w czasie jazdy kluczyk wypadnie?
W razie żeby Ci nie wypadł po odpaleniu noś go w kieszeni.
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: STACYJKA

Post autor: ayo007 »

.. no to pewnie bedziesz mieć wyrobiony zamek w stacyjce, moto nie gaśnie bo zapłon jest dalej w pozycji ON, dodatkowo trzyma go przekaźnik..trzeba by rozebrać i zobaczyć co tam sie urodziło.. :humm:
Virago 1100,na razie starczy..:)
Gwidon
Status: Offline

Re: STACYJKA

Post autor: Gwidon »

A u mnue bywa czasami, że stacyjka nie załapuje po przekręceniu na ON i często muszę po przełączeniu lekko cofnąć kluczyk w przeciwnym kier. aby zapaliła się kontrolka.
Raz zdarzyło mi się, że podczas jazdy silnik zgasł bo stacyjka przestała łączyć.
Tego już chyba nie da się naprawić :cry:
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: STACYJKA

Post autor: strazak »

Gwidon pisze:Tego już chyba nie da się naprawić :cry:
:???: dokładnie kostka ze stykami do wymiany albo i cała stacyjka
ADAM
michael
Status: Offline

Re: STACYJKA

Post autor: michael »

ja bym powiedział, że to normalne. u mnie też się wyjmuje po włączeniu zapłonu i zawsze jeżdżę z kluczem w kieszeni. wiadomo, że się nie zgubi :) a w virago stacyjka jest w takim miejscu, że zgubić łatwo. i nie ma najmniejszych problemów z "załapywaniem" położenia ON, ani kluczyk nie lata w stacyjce, po prostu się wyjmuje.
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: STACYJKA

Post autor: strazak »

a u mnie po przekręceniu na on siedzi jak przyklejony , ale ni jak nie moge przekręcić na światła pozycyjne czyli też do wymiany
ADAM
Gwidon
Status: Offline

Re: STACYJKA

Post autor: Gwidon »

...tak czy inaczej, na szczęście stacyjka mimo wszystko należy do tańszych części zamiennych virażki w przeciwieństwie do np. membran :)
warrior_trooper
Status: Offline

Re: STACYJKA

Post autor: warrior_trooper »

strazak pisze:a u mnie po przekręceniu na on siedzi jak przyklejony , ale ni jak nie moge przekręcić na światła pozycyjne czyli też do wymiany
u mnie tez siedzi mocno ale na pozycyjne cieżko przestawic,aczkolwiek to mozliwe :wink:
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: STACYJKA

Post autor: pestek »

Gwidon pisze:Raz zdarzyło mi się, że podczas jazdy silnik zgasł bo stacyjka przestała łączyć.
Tego już chyba nie da się naprawić :cry:
Mi tez sporadycznie cos jakby nie łączyło. Kiedys po 100km trasy zgasł mi na środku ulicy, tzn cała elektryka out (a była noc :shock: ) Po paru minutach strachu zapalił jak gdyby nigdy nic. Ale wtedy to chyba bardziej aku zawinił (miał pękniętą klemę). Od wymiany nie mam takich przygód.
warrior_trooper pisze:
strazak pisze:a u mnie po przekręceniu na on siedzi jak przyklejony , ale ni jak nie moge przekręcić na światła pozycyjne czyli też do wymiany
u mnie tez siedzi mocno ale na pozycyjne cieżko przestawic,aczkolwiek to mozliwe :wink:
no to jest nas trzech :wink:
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
samurai
Posty: 370
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:55
Motocykl: Virago 535 94r.
Lokalizacja: Łańcut/Toruń
Wiek: 34
Status: Offline

Re: STACYJKA

Post autor: samurai »

To chyba warto sprawdzic u siebie - bo wole nie zauwazyc kiedys braku kluczyka. :shock:
ODPOWIEDZ