DRGANIA - VIRAGO 1100 XV

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
jazzpilot
Status: Offline

DRGANIA - VIRAGO 1100 XV

Post autor: jazzpilot »

Witam wszystkich
Mały problemik się pojawił, może nawet był wcześniej lecz byłem zbyt przejęty ogarnięciem tego motocykla więc go nie zauważyłem....
Problemem są drgania motocykla mam wrażenie że wychodzące od silnika zaczynają być odczuwalne przy ok. 110 km/h i narastają przy 140 km/h staje się to dokuczliwe ,wszystko wibruje lusterka , itd.Po zdjęciu gazu i wysprzęgleniu zasadniczo ustępują. Silnik ładnie pali ,pracuje równo,świece irydowe,oleju nie połyka zbyt wiele.Jeśli uruchomię go na postoju przy dodaniu gazu wibracje czuć gdzieś od 3000-3500 k/obr. Przebieg śilnika hm..
na liczniku 40 000 km ale na ten rocznik 92 to coś za mało więc myślę że ma gdzieś koło 100 000 km .No niewiem czy to taka przypadłość ? Kiedyś przejechałem się jakimś Dragstarem i nie przypominam sobie żeby coś takiego miało miejsce.

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi
Pozdrawiam Tomek :motorcycle: :frustrated:
woyo
Status: Offline

Re: DRGANIA - VIRAGO 1100 XV

Post autor: woyo »

jazzpilot, -ten typ tak ma,dlatego najprzyjemniej jeżdzi się przy prędkości 90-95km/h i obrotach 3000-3500,zresztą wtedy spalanie jest najmniejsze, a i przyspieszyć można jak trzeba,pozdro!!! :wink:
p.s.
gdybyś jednak jeżdził często w wysokich drganiach,pamiętaj po jeżdzie o sprawdzeniu śrub.. :chopper:
Awatar użytkownika
garcia
Posty: 421
Rejestracja: 09 maja 2009, 20:19
Motocykl: był xv1100 '97
Lokalizacja: Warszawa Wilanów
Wiek: 51
Status: Offline

Re: DRGANIA - VIRAGO 1100 XV

Post autor: garcia »

Moja zaczyna wibrować od ok 3,5tyś, a przy 4 i wyżej to już jest niezła wiertarka udarowa.
Nie ważne czy na postoju czy podczas jazdy, na każdym biegu jest to samo.
Ostatnio kilka wirówek z Docentem sprawdzaliśmy i każda mniej lub więcej przy tych obrotach zaczynała drgać. Więc tak jak pisze woyo ten typ tak ma.
Śrubki często sprawdzam i prawie zawsze jest co dokręcać, szczególnie przy wysuniętych podnóżkach.
Obrazek
woyo
Status: Offline

Re: DRGANIA - VIRAGO 1100 XV

Post autor: woyo »

garcia, nie ma co gdybać :rock: :nazdrowie: pozdro!!! :wink:
bartazzz
Status: Offline

Re: DRGANIA - VIRAGO 1100 XV

Post autor: bartazzz »

ja tam jak zasuwam 120 to mi nic nie drga. Za to maxima koło 100Km/h miała chwilowe wibracje które przy zwiększeniu prędkości mijały
woyo
Status: Offline

Re: DRGANIA - VIRAGO 1100 XV

Post autor: woyo »

bartazzz, -wszystko zależy od twardości rockerskiej dupy,reszta to dokręcanie śrubek,pozdro!!! :wink:
p.s.
jechałem i 165,ale..,nieważne :nazdrowie:
jazzpilot
Status: Offline

Re: DRGANIA - VIRAGO 1100 XV

Post autor: jazzpilot »

Witam
Dzięki panowie za odpowiedż,Teraz przynajmniej mogę spokojnie jeżdzić. Nie ukrywam iż miałem pewne obawy (No niechciał bym oberwać po pewnej części ciała kawałkami odpadającymi z silnika podczas jazdy).
Pozdrawiam. :motorcycle: :mrgreen:
ODPOWIEDZ