Linka sprzęgła Virago XV 535 91r.

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Baza
Status: Offline

Linka sprzęgła Virago XV 535 91r.

Post autor: Baza »

Witam wszystkich
jako początkujący motocyklista napotkałem 1 problem otóż padła linka sprzęgła jest tak zapchana że ledwo co ciągnie no i nie da się jej nasmarować wiec zapowiada się wymiana linki tylko ze w servisie chcieli 130 zł :| czy ktoś ma jakiś pomysł bo widziałem na allegro linki do 750 za 39zł :mrgreen:
Awatar użytkownika
IŻIK
Posty: 1795
Rejestracja: 16 marca 2009, 17:57
Motocykl: Yamaha 535-Czarnula
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Linka sprzęgła Virago XV 535 91r.

Post autor: IŻIK »

Kup na allegro, zamontuj a starą postaraj się zalać WD40, naftą może puści i woź ją ze sobą na zapasie. Możesz poszukać zakładów co dorabiają linki, tylko trzeba przynieść starą na wzór.
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Linka sprzęgła Virago XV 535 91r.

Post autor: kyller »

Baza pisze:Witam wszystkich
jako początkujący motocyklista napotkałem 1 problem otóż padła linka sprzęgła jest tak zapchana że ledwo co ciągnie no i nie da się jej nasmarować wiec zapowiada się wymiana linki tylko ze w servisie chcieli 130 zł :| czy ktoś ma jakiś pomysł bo widziałem na allegro linki do 750 za 39zł :mrgreen:
nie da sie ?
da sie
przyrzad do smarowania linki-> penetrator w sprayu->telfon w sprayu
i kurna nie smarorwac WD 40 !!!
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Linka sprzęgła Virago XV 535 91r.

Post autor: Balwi »

Jak pisze @kyller da się. Cza tylko chcieć :razz: . W poprzednim moto(EN500) miałem tak zababraną linkę tylnego hamulca, że nie szło ją ruszać przód tył.... Doprowadzenie jej do stanu używalności zajęło mi 3h- w środku pełno rdzy, syfu itp. Ja udrożniłem pancerz sposobem domowym- pancerz wkręcony w imadło, dorobiony lejek do penetratora- nafta+benz. ekstrakcyjna.... Po paru chwilach można zacząć ruszać linką góra dół oraz lewo prawo, ciągle dolewając naszego penetratora. Jak już linka zacznie chodzić w pancerzu z luzem można zalać ją jakimś specyfikiem byleby nie WD40. Jak pisze @kyller teflonowy lub można zakupić taki zestaw.
ODPOWIEDZ