wymiana oleju w xv 250

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
jura
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 15:06
Motocykl: virago 250
Lokalizacja: Siedlce
Wiek: 39
Status: Offline

wymiana oleju w xv 250

Post autor: jura »

Mam pytanie dotyczące wymiany oleju virago 250, w którym miejscu odkręcać śrubę żeby spuścić olej? Mam jedną od samego spodu silnika, ale odkręcanie jej wydaje się na zbyt skomplikowane i ne wygląda tam jak by ktoś ją kiedyś odkręcał, druga śruba jest z lewej strony na dole koło stopki bocznej, pewnie jest to ta właściwa. Ale bardziej mnie interesuje olej w ramie, po co on tam i jak go spuścic? Dziękuję za pomoc:)
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: wymiana oleju w xv 250

Post autor: kris2k »

Spust oleju masz tak jak napisałeś obok stopki bocznej, śruba umiejscowiona u dołu silnika (nie pod silnikiem). Pamiętaj aby moto rozgrzać przed spuszczeniem oleju.
Jeśli jak przypuszczaam będzie to twoja pierwsza wymiana oleju to zaopatrz się w oring do dekla filtra oleju bo nie wiadomo w jakim jest stanie. Pamiętaj też aby filtr włożyć dobrą stroną (otworem w stronę środka silnika). Olej zalewasz, odczekujesz chwilę aż spłynie, sprawdzasz stan, odpalasz niech trochę pochodzi, gasisz, odczekujesz aż olej spłynie, jeszcze raz sprawdzasz stan, jak za mało dolewasz (w oczku masz dwie kreski min-max). Sprawdzasz poziom gdy moto stoi w pionie (nie na stopce) i oczywiscie na równym podłożu nie na pochyłości.
Chyba tyle...
ODPOWIEDZ