jak wymontować wałek rozrządu xv750,1982r.

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
misiek2
Status: Offline

jak wymontować wałek rozrządu xv750,1982r.

Post autor: misiek2 »

witam.podczas regulacji luzów zaworów wpadł mi imbus do komory wałka rozrządu i nie mogę go namierzyć ,chciałbym wyjąć wałek rozrządu tylko nie wiem czy po ustawieniu na znaki ,zdjęciu koła rozrządu i odkręceniu śruby i blaszki zabezpieczającej wałek wyciągnę ściągaczem czy są jakieś inne zabezpieczenia .pozdro. i z góry dzięki za pomoc. :pomocy:
Awatar użytkownika
karol123
Posty: 172
Rejestracja: 19 sierpnia 2009, 20:31
Motocykl: BMW K100
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 44
Status: Offline

Re: jak wymontować wałek rozrządu xv750,1982r.

Post autor: karol123 »

Powitalnia RAUS
Jawka 50 Komar 3 Ogar 200 WSK 125 M06 175 Kobuz Mińsk 125 MZ 250 Jawa 350
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1028
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: jak wymontować wałek rozrządu xv750,1982r.

Post autor: ZWIERZAK »

karol123 pisze:Powitalnia RAUS
Ale kolega ostry :mrgreen:
Nie pamiętam dokładnie ale jak u siebie rozbierałem moto to wałek był czymś zabezpieczony tylko nie mogę dokładnie sobie przypomnieć jak i gdzie
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: jak wymontować wałek rozrządu xv750,1982r.

Post autor: Arni »

O ile dobrze pamiętam to wykręcasz napinacz łańcuszka, odkręcasz zębatkę (jest przykręcona dużym momentem ponad 100Nm), odkręcasz śrubkę przytrzymującą taką blaszkę, która przytrzymuje łożyskowanie wałka od strony zębatki i wyciągasz cały wałek razem z tym łożyskiem ślizgowym.

Ważne: pamiętaj aby składając przykręcić zębatkę rozrządu odpowiednim momentem, nie zaszkodzi też kropelka loctite :idea:

PS. jest tutaj na forum taki zwyczaj, aby każdy nowo zarejestrowany użytkownik założył swój własny temat w dziale „powitalnia” i napisał kilka słów o sobie. Zapraszam do powitalni :rock:
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
misiek2
Status: Offline

Re: jak wymontować wałek rozrządu xv750,1982r.

Post autor: misiek2 »

Przepraszam koledzy ale niedziela jest jedynym dniem kiedy mam czas aby pojeździć i pogrzebać ewentualnie przy motorku i pech chciał musiało się usr..ć na ostatnim zaworku z tym imbusem to się ratowałem pytaniem bez powitalni.Oczywiście napiszę jak znajdę chwilkę ( widzicie o której piszę). pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: jak wymontować wałek rozrządu xv750,1982r.

Post autor: Arni »

spoko misiek2 :rock:
i jak z tym imbusem - udało się go wydostać?
jeśli jest jakaś szansa wygrzebać go bez wyciągania wałka to polecam tę opcję, bo do przykręcenia zębatki byłby zdecydowanie potrzebny klucz dynamometryczny. Nie chcę wspominać co by się stało gdybyś zbyt słabo ją dokręcił lub zerwał gwint
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
Raider
Posty: 1365
Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 10:38
Motocykl: XV1900 Raider
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: jak wymontować wałek rozrządu xv750,1982r.

Post autor: Raider »

ja sobie zrobiłem regulację zaworów na Ukrainie i... tez mi wpadł kluczyk (ponad tysiąc km od domu) ale nawet do głowy mi nie przyszła taka rozbiórka! Przecież nie wpadł do komory spalania. Ja wówczas sie dowiedziałem jak po ukraińsku jest "magnes" (juz nie pamiętam:) - przyczepiłem go do imbusa, okleiłem cały patent izolacją (żeby mi tam znowu magnes nie wpadł, bo wowczas bez rozbiórki silnika by sie nie obyło) i wyciągnąlem kluczyk.

A juz w Polsce, kupiłem sobie specjalny magnesik na teleskopie (wygląda jak długopis) i wożę w sakwie.
"Stabilizacja motylka to szpilka."

Żyję tylko dlatego, że jeżdżę szybciej niż moi oprawcy.
_________________

http://www.sigaro.pl/ http://www.eprestigio.pl
_________________

Obrazek
ODPOWIEDZ