Lightbary

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Lightbary

Post autor: elrychu »

wielkie dzięki za bardzo wyczerpujący opis, na pewno będzie pomocny jak zdecyduję się na ten uchwyt.
Na zdjęciu wyglądają bardzo dobrze, ale rzeczywiście troszkę reflektory mogą zasłaniać kierunki, ale to też zależy pod jakim kątem się patrzy.
Znalazłem jeszcze w moto-akcesoria mocowania bezpośrednio do lag:
http://www.moto-akcesoria.pl/index.php? ... 5_1110_292
musiałbym tylko dorobić małe kątowniki bo lampy mam z mocowaniem od góry, ale to nie będzie z tym problemu. Podejdę dzisiaj do garażu i spróbuje ocenić co się lepiej nada.
jeszcze raz dzięki chłopaki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Lightbary

Post autor: Stilgar »

elrychu pisze:Znalazłem jeszcze w moto-akcesoria mocowania bezpośrednio do lag:
http://www.moto-akcesoria...ath=75_1110_292
Zapomnij , ja mam od nich , są mocowane identycznie jak opisał to rzeznia_numer_5
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Lightbary

Post autor: elrychu »

nie wiem czy się dobrze do końca rozumiemy, bo chodzi mi o te dokładnie:
http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... e55888b812
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Lightbary

Post autor: Stilgar »

cofam swoją wypowiedź , tego nie mam
swoją drogą to ładnie z ceną polecieli , w castoramie też coś takiego kupisz
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Lightbary

Post autor: elrychu »

poważnie z castoramie mają coś podobnego? Jeśli to nie wygląda jak uchwyt do szuflady to może warto skoczyć, zobaczyć i przypasować
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Lightbary

Post autor: Stilgar »

musisz sobie coś wybrać , najodpowiedniejsze powinny być tam gdzie są systemy wystawiennicze
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
andrew
Status: Offline

Re: Lightbary

Post autor: andrew »

Koledzy,

Pisze do szczesliwych posiadaczy lightbarów do XV535 (lub do ekspertów ;-)Pogubiłem sie z tym lightbarem . Temat mnie interesuje dlatego chciałbym (jakby sie udało) go wyjasnić. Po pierwsze sam lightbar (sprawy elektryczne pomijam całkowicie bo są jasne i klarowne) Uwazam ze mamy 3 opcje:

1) samoruba (osobiscie: dla mnie odpada, nie chce mi się w to bawić - a i efekt niewiadomy)
2) lightbar rzemieslniczy (np. ten od Limy opisany w watku)
http://www.tinyurl.pl?XBVyI49t
3) Lightbar z katalogu louisa
http://www.tinyurl.pl?m8b38BaD

nr 2 i 3 róznią się sposobem mocowania i jak rozumiem uzyskanym efektem koncowym
Trzy podstawowe kwestie to:
- czy zgodnie z zapewnieniami szyba rzeczywiscie nie przeszkadza ?
- czy któryś z waraintów zasłania kierunki a któryś nie (np. w katalogu louisa nie znalazłem zdjęcia ktore byłoby podpisane XV535) a na zdjeciach które były absolutnie nie !dodatkowe lampy nie zasłaniały kierunków.
- no i stabilnosc mocowania - czy jest taka sama

Czy znajdą się posiadacze obydwu wariantów żeby temat wyjaśnić ....bardzo bym był happy bo nie wiem co kupić....Tak przy okazji, złaziłem w sobote i w niedziele cały motobazar (w Wa-wie) i przyległości (tzn. maszynki którymi ludzie poprzyjeżdzali)...i nie znalazłem ani jednej 535 z lightbarem :-(. Rarytas czy co ?
Będe wdzięczny za opinie.
Husky
Status: Offline

Re: Lightbary

Post autor: Husky »

... a Ja wymyśliłem nowy patent na lightbary do naszych lalek :wink: , projekt skończony... idą do mnie części - jak zmontuję to się pochwalę...

Mam też pytanko: jak jest prawnie z używaniem lightbarów do codziennej jazdy?
Nie jako przeciw mgielne, ale zwykłe drogowe, zastanawiałem się też nad założenie świateł do jazdy dziennej w jakiś ładnych oprawach... zajebiście je widać z daleka :idea:

[ Dodano: Nie Cze 14, 2009 9:27 pm ]
... dobra, doczytałem wszystko :mrgreen: , he, he, he nie wolno... więc...

... więc zakładamy :wink:
Awatar użytkownika
Ordynator
Posty: 218
Rejestracja: 21 sierpnia 2008, 12:59
Motocykl: Virago 750 '96
Lokalizacja: Gryfino
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Lightbary

Post autor: Ordynator »

Husky pisze: Mam też pytanko: jak jest prawnie z używaniem lightbarów do codziennej jazdy?
robiłem przegląd 3 dni na zad. Pan na stacji powiedział mi, że nie mogą się "palić razem z krótkimi", że się tak wyrażę niepoprawnie.
ZF Kolektyw
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Lightbary

Post autor: GLIWICKI »

U mnie świecą razem z długimi i również nie było problemów na badaniach ...
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Lightbary

Post autor: wwwolti »

Ordynator pisze:
Husky pisze: Mam też pytanko: jak jest prawnie z używaniem lightbarów do codziennej jazdy?
robiłem przegląd 3 dni na zad. Pan na stacji powiedział mi, że nie mogą się "palić razem z krótkimi", że się tak wyrażę niepoprawnie.
mogą przy zachowaniu pewnych reguł (muszą tworzyć tzw zespół lamp), odsyłam do tematu:
viewtopic.php?t=4320&postdays=0&postord ... r&start=25

konkretnie tu jest wyjaśnienie (przeklejone z tamtego tematu)
BoPos pisze:No braaaawo Blunio, teraz to już NAPRAWDĘ nic nie rozumiem...
§ 1. 1. Zespół dwóch niezależnych lub zgrupowanych świateł, takich samych lub różnych, lecz o jednakowym przeznaczeniu i jednakowej barwy, uważa się za jedno światło, jeżeli rzut ich powierzchni świetlnych na płaszczyznę poprzeczną zajmuje co najmniej 60% powierzchni najmniejszego prostokąta opisanego na rzutach tych powierzchni świetlnych oraz pod warunkiem, że światła te zostały homologowane jako światło typu D (zgodnie z oznaczeniem homologacyjnym); nie stosuje się do świateł drogowych, świateł mijania i świateł przeciwmgłowych przednich. :frustrated:
I już nie chcę zrozumieć - nie chcę lightbar'ów i święty spokój.
to dość proste, już wam powiem o co chodzi. każde ze świateł ma jakąś powierzchnię świetlną, no ten odbłyśnik, jej rzut na płaszczyznę pionową dla lighbarów to są 2 koła. więc to stwierdzenie o rzucie na powierzchnię to po prostu powierzchnia naszych lightbarów.
dla 2 lamp o promieniu 5cm ich powierzchnia to 3.14*5*5 (pi er kwadrat :mrgreen: )=78,5 ccm.
ok a teraz ten prostokąt opisany... po prostu rysujecie najmniejszy prostokąt w jakim zmieszczą się te lightbary. jeżeli np środki lamp odległe będą od siebie o 30cm to wymiary takiego prostokąta to 40cm X 5cm co dale powierzchnię 200 ccm. co oznacza, że powierzchnia lightbaru zajmuje 40 % powierzchni tego prostokąta, czyli dupa blada.

lampy muszą być blisko siebie aby były traktowane jako zespół lamp, o tym mówi ten przepis.

w naszym przypadku maksymalna odległość lamp (środków) od siebie aby zachować ten przepis to 26cm, czyli ok 16cm prześwitu pomiędzy nimi.
takie trochę śmieszne karłowate lightbarki.
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
rembrandtin
Posty: 493
Rejestracja: 25 czerwca 2008, 15:10
Motocykl: 535
Lokalizacja: Pilawa
Status: Offline

Re: Lightbary

Post autor: rembrandtin »

A jak sie ma do tego końcówka §1.1. ..." nie stosuje się do świateł drogowych, świateł mijania i świateł przeciwmgłowych przednich"
Bo to jakoby cały ten § tychże swiateł nie dotyczył, tylko raczej że chodzi w nim o lampy tylne.
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Lightbary

Post autor: wwwolti »

paragraf dotyczy czegoś co jest definiowane pojęciem "zespół lamp". nie dotyczy to świateł długich, krótkich i przeciwmgielnych. one z założenia nie spełniają tej regóły bo sa od siebie mocno oddalone. sama reguła dotycząca zespołu lamp się nie stosuje do tego typu świateł. ale jeżeli lampy dodatkowe spełniają powyższą zasadę to powinny przejść przegląd bez problemu.
pozdr
Wojtek
ODPOWIEDZ