Przełącznik rezerwy Virago 535 2001r

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
bluesbrothers
Posty: 5
Rejestracja: 17 lipca 2010, 14:45
Motocykl: Virago 535; 2001r, 44KM :)
Lokalizacja: Pawłowice, Śląsk
Wiek: 46
Status: Offline

Przełącznik rezerwy Virago 535 2001r

Post autor: bluesbrothers »

Witam wszystkich. Kupiłem Virago 535 z 2001r. i niestety nie było przełącznika do rezerwy. Zakupiłem przełącznik na Alledrogo i ku mojemu zdziwieniu w mojej virażce nie ma otworow nagwintowanych pod przyciskiem start, żeby to zamontować. W lampie mam wolne gniazdo z kolorami kabli żółto-czarny i czerwono-czarny, wtyczka z przełącznika oczywiście idealnie pasuje. Poprostu zwątpiłem-napiszcie czy w virago są może jakieś inne rozwiązania przełączania na rezerwę. Jeżeli moglibyście to sprawdźcie u siebie do jakich kolorów kabli macie podłączony przełącznik rezerwy w swoich motorkach. Jak sprawdzić czy przełącznik działa bez wyjeżdżania paliwa :>? Może u Was słychać zadziałanie elektromagnesu-bo u mnie jest cisza.
Awatar użytkownika
paelek86
Posty: 172
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Lokalizacja: Wolsztyn/Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Przełącznik rezerwy Virago 535 2001r

Post autor: paelek86 »

Co do tego
bluesbrothers pisze:Może u Was słychać zadziałanie elektromagnesu
- to tak,wyraźnie słyszę elektromagnes przy włączaniu rezerwy (przy zgaszonym silniku oczywiście).Co do reszty to nie pomogę niestety.
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Przełącznik rezerwy Virago 535 2001r

Post autor: alonso »

To dziwne.Jakos przełącznik rezerwy wydaje mi się ,że jest zintegrowany z całością -włacznik lampy i on-offf motora.cały plastik i mocowanie lusterka.
A jak sprawdzić działanie rezerwy?
Jechać aż moto stanie i pompa zacznie stukać z braku paliwa.Po przełaczeniu na rezerwe stuka zanim napompuje i przestaje.Jak moto odpala to rezerwa działa.
A elektromagnes czasem słychać czasem nie.Częsciej nie.
A na postoju jak sprawdzić?Bo nie doczytałem.wcześniej.Chyba wyjechanie najlepsze.
Awatar użytkownika
hyny
Posty: 286
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 00:14
Motocykl: Virago XV 535 ... '94r / 2YL-46PS
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Przełącznik rezerwy Virago 535 2001r

Post autor: hyny »

Słychać jak "cyknie" po przełaczeniu na rezerwe (oczywiście silnik zgaszony), a przy koncówce paliwa jak silnik juz zaczyna przerywać po przełaczeniu na "res" da sie dalej jechac .... sprawdzone dwukrotnie ;-)
Były-Junak M10, CZ175Sport, Pannonia, Iż49, Simson Avo 425S
Virago na żywo
Fotki Lali
Awatar użytkownika
bluesbrothers
Posty: 5
Rejestracja: 17 lipca 2010, 14:45
Motocykl: Virago 535; 2001r, 44KM :)
Lokalizacja: Pawłowice, Śląsk
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Przełącznik rezerwy Virago 535 2001r

Post autor: bluesbrothers »

Dzięki wielkie za pomoc. Zlałem paliwko do kanistra tak żeby została tylko rezerwa i dopiero wtedy było słychac cyknięcie elektromagnesu po przełączeniu na rezerwę. Więc wszelkie moje wątpliwości co do podłączenia zostały rozwiane. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :rock:
ODPOWIEDZ