Xv 1100 kicha , prycha

Tematy związane z gażnikami
sz_kamil
Status: Offline

Xv 1100 kicha , prycha

Post autor: sz_kamil »

Witam
Tydzien temu w weekend stwierdziłem ze pora sie przejechac bo moze to byc ostatni raz w tym roku, i w drodze powrotnej do domku jak dojeżdżałem do swiateł usłyszałem jakie kichanie , nie był to typowy strzał z wydechu a ciche pokichiwanie , jak przyjechałem do domu moto kichał juz co jakis czas nawet na jałowym biegu , niskich obrotach . Dzis przepaliłem moto i potem wykreciłem swiece , okazało sie ze swieca w drugim cylindrze czarna. Stwierdziłem ze owe kichanie to pewnie winik swiecy , ale wyczysciłem ja , opaliłem , sprawdziłem przewody WN , brak przebic , iskra na obu swiecach ok . Wiec ubrałem sie na cebulke i o 19 wieczorem zrobiłem rundke co by dobrze rozgrzac moto . Po powrocie wykreciłem swiecie i o dziwo swiece sa ok ( kolor kawa z mlekiem ) brak nalotu nie widac zeby była zalana . I teraz pytanie za 100 pkt . co za cholera moze powodowac taki kichanie ??
P.S. zapomniał bym , w sierpniu było w moto wymienione swiece , filtr powietrza, synchro gaznika , luzy zaworowe .
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Xv 1100 kicha , prycha

Post autor: -waldi- »

sz_kamil pisze: jak przyjechałem do domu moto kichał juz co jakis czas nawet na jałowym biegu , niskich obrotach
świeca...

wymień tą co była okopcona i będzie OK
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
lenio
Posty: 587
Rejestracja: 24 grudnia 2007, 07:48
Motocykl: ViragoXV125, ViragoXV1100
Lokalizacja: Kikół
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Xv 1100 kicha , prycha

Post autor: lenio »

sz_kamil pisze:w sierpniu było w moto wymienione swiece
Nie sugeruj się wymianą świec. Miałem podobny przypadek. Po wyczyszczeniu świecy wszystko było OK. Po pewnym czasie problem znów się pojawił. Zakupiłem dwie świece w salonie, wymieniłem starą "wariatkę' a tu ...na nowej świecy tylni gar nie pali :twisted: Pomyślałem no to teraz zacznie się odwiedzanie mechaników :twisted: ...Znów wymieniłem świece, na tą drugą którą kupiłem...odpalam..i.. banan na mordzie :mrgreen: Pali jak złoto i tak jest do dziś.
Wadliwa świeca znajdzie sie nawet wśród nowych sztuk.
Tak jak sugeruje Waldi- wymień świecę.
Zdrów :rock:
Gang Dzikich Wieprzy.
sz_kamil
Status: Offline

Re: Xv 1100 kicha , prycha

Post autor: sz_kamil »

Dzieki Panowie , dzis wymienie swiece , skresliłem swiece z listy wad bo po dobrym rozgrzaniu swieca wygladała na ok . Choc z drugiej strony obstawiałem swiecie bo stało sie to w dosc wilgotny i mrozny dzien :D
Dzieki koledzy

[ Dodano: Sob Paź 30, 2010 6:54 pm ]
Kurcze swiece wymienione a moto dalej kicha tak ok 1 na minute :P . Czy jest jakas szansa zeby sie zapłon przestawił ??
Awatar użytkownika
motobambo
Posty: 350
Rejestracja: 26 stycznia 2009, 10:08
Motocykl: Junak
Lokalizacja: Pińczów
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Xv 1100 kicha , prycha

Post autor: motobambo »

Wiesz co u mnie jest tak samo od jakiegoś czasu i znalazłem przyczyne przewód + od akumulatora do wymiany sprzawdz jak zacznie prychać w trakcie jazdy to poruszaj przewodem bo na postoju działa i jest 100% ok :rock:
ODPOWIEDZ